Robert Warzycha opuszcza trybuny i wraca na ławkę!

Milo  -  23 kwietnia 2015 13:40
0
986

maj_warzycha

Robert Warzycha już od spotkania z Pogonią Szczecin wróci na ławkę. Dyrektor sportowy Górnika otrzymał licencję UEFA A, która upoważnia go do przebywania wraz z drużyną i sztabem szkoleniowym na ławce.

W poniedziałek w rozmowie z Roosevelta81.pl Robert Warzycha, tajemniczo powiedział. – Na ławce pojawię się szybciej niż myślicie. Czekam na świadectwo. Możliwe, że na Pogoń udamy się w dobrych nastrojach. Były pomocnik m.in. Górnika Zabrze i Evertonu zdał egzamin na licencje UEFA A, a sprawa rozgrywała się właśnie o dostarczenie świadectwa.

Robert Warzycha we wrześniu ubiegłego roku wznowił edukację w Liceum Ogólnokształcącym dla dorosłych w Łodzi. – Rok szkolny kończy się w kwietniu. Będę miał średnie wykształcenie, ale nie pełne, bo matury nie będę miał. To pozwoli mi zapisać się na kurs trenerski. – mówił sam zainteresowany. Edukacja Warzychy przebiegła zgodnie z planem, więc bez przeszkód mógł odebrać licencje UEFA A, a tym samym zapisać się na kurs UEFA Pro, który rozpoczyna się jesienią.

Obecny dyrektor sportowy będzie mógł prowadzić warunkowo Górnika w ekstraklasie, gdy będzie realizował kurs UEFA Pro. Przynajmniej do jesieni oficjalnym trenerem pozostanie Józef Dankowski, a Robert Warzycha do tego czasu będzie musiał zadowolić się ławką. Zmieni się też jego perspektywa oglądania spotkań. Jak to wpłynie na postawę zespołu? Odpowiedź już w najbliższą sobotę w Szczecinie.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments