Rekord – Górnik II 7:1. Zdemolowani w finale

Kaszpir  -  12 czerwca 2019 19:29
0
4001

W finałowym meczu Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej Górnik Zabrze przegrał z Rekordem Bielsko-Biała 1:7. Honorowe trafienie dla „trójkolorowych” było autorstwa Jana Flaka. Bramki dla „biało-zielonych” zdobywali: Czaicki, Szymański x2, Wróbel x3, Ogrocki.

Przed meczem można było upatrywać lekkiego faworyta w zespole gospodarzy, ale chyba niewielu kibiców spodziewało się tak jednostronnego pojedynku. Piłkarze Rekordu od początku spotkania uzyskali przewagę i wyglądali zdecydowanie lepiej od wyraźnie stremowanych zabrzan. Na efekty długo czekać nie musieliśmy. Najpierw dogranie z prawej strony Gaudyna wykorzystał niepilnowany na 12 m Czaicki. Ten sam piłkarz kilka minut później popisał się asystą do Jasińskiego, który nie dał szans Sekule w sytuacji sam na sam. Kolejne dwa trafienia dołożył Wróbel, najpierw wykorzystując jedenastkę (nieprzepisowo powstrzymywany zawodnik gospodarzy) oraz wykorzystując, tuż przed końcem pierwszej części, doskonałą wrzutkę. Po jego precyzyjnym uderzeniu głową piłka wylądowała w bramce Sekuły, a sędzia za moment zaprosił zawodników do szatni. Niestety o grze Górnika nie możemy powiedzieć nic pozytywnego. Dwa niecelne strzały, to tyle co „trójkolorowi” zaprezentowali w ofensywie, dodajmy do tego mnóstwo błędów w obronie, wykorzystanych bezlitośnie przez gospodarzy.

Po zmianie stron podopieczni Piotra Gierczaka próbowali zdobyć przynajmniej honorowego gola. Na boisku pojawili się Belica oraz Lukoszek, gra zabrzan wyglądała trochę lepiej. Niestety „rekordziści” nie pozwolili sobie na moment dekoncentracji w szykach obronnych. Co więcej sami dołożyli kolejne trafienia, demolując właściwie naszą „dwójkę”. Marnym pocieszeniem był gol Jana Flaka zdobyty w ostatnich fragmentach spotkania. Zwycięzcy finału oprócz gratyfikacji pieniężnej będą mieli okazję zagrać na szczeblu centralnym Pucharu Polski.

Rekord Bielsko-Biała – Górnik II Zabrze 7:1 (4:0)

1:0 – Czaicki, 17′ 
2:0 – Szymański, 22′
3:0 – Wróbel, 25′ (k)
4:0 – Wróbel, 45+2′
5:0 – Szymanski, 63′
6:0 – Ogrocki, 70′
7:0 – Wróbel, 83′
7:1 – Flak, 86′

Rekord: Kucharski – Gaudyn, Kareta, Rucki (33′ Rampich), Waliczek, Żołna (66′ Gleń), Madzia (69′ Caputa), Czaicki, Szymański, Sobik (66′ Ogrocki), Wróbel
Trener: Piotr Jaroszek

Górnik II: Sekuła – Martuszewski, Surowiec, Fic, Kulanek, Wojdanowski (46′ Lukoszek), Knabel, Kamiński (80′ Cybulski), Pisarek (71′ Flak), Gałązkiewicz (46′ Belica), Kiklaisz
Rezerwa: Szymański – Miłek, Cybulski, Belica, Lukoszek, Przybyła, Flak
Trener: Piotr Gierczak

Żółte kartki: Madzia

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments