Przedstawiciele kibiców z wizytą w Ekstraklasie

Spark  -  19 lutego 2013 12:04
0
1575

kibice
Zarząd Ekstraklasy SA spotkał się z przedstawicielami Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców. Wnioski ze spotkania – jest wiele tematów, o których warto wspólnie rozmawiać i wymieniać doświadczenia

Przedstawiciele Ekstraklasy SA przedstawili kibicom zakres strategicznych obszarów działalności spółki oraz podział kompetencji pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Nożnej a Ekstraklasą.

W zakresie bezpieczeństwa podczas meczów T-Mobile Ekstraklasy, spółka  jest bardzo często koordynatorem działań Klubów (gromadzi i przekazuje ich uwagi dot. wymogów Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, jednolitego regulaminu imprez czy regulaminów i przepisów dotyczących organizacji wyjazdów dla zorganizowanych grup kibiców gości). Ekstraklasa SA reprezentuje też Kluby i jest organem doradczym podczas spotkań z administracją publiczną, władzami samorządowymi i policją.

Podczas spotkania z OZSK wspólnie dokonano także przeglądu najistotniejszych tematów i postulatów środowisk kibiców dotyczących między innymi zmian w prawie powszechnym i prawie związkowym. Przedstawiciele zarządu Ekstraklasy SA przypomnieli, że większość z nich jest już przedmiotem analiz i poszukiwania konkretnych rozwiązań na poziomie spółki. Najistotniejsze zagadnienia to: uproszczenie procedur zakupu biletów, wprowadzenie na meczach Ligi Zawodowej sektorów z miejscami stojącymi, liberalizacja przepisów dotyczących możliwości używania środków pirotechnicznych, poszukiwanie nowych rozwiązań uproszczających procedury związane z przyjmowaniem kibiców gości. – To ważny głos, w który się wsłuchujemy. Od kilku miesięcy analizujemy te zagadnienia i wiele z nich ma nasze wsparcie, które wyrażamy podczas spotkań w Sejmie, posiedzeń Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych czy konferencjach tematycznych. Także tych organizowanych przez Kibiców – podsumował Bogusław Biszof, prezes zarządu Ekstraklasy SA.

Tematem dyskusji było też stworzenie jednolitego regulaminu imprezy masowej przez grupę roboczą, w skład której wchodzili kierownicy ds. bezpieczeństwa z Klubów Ekstraklasy.  Przypomnijmy, że runda wiosenna będzie pilotażem dla tego regulaminu. Najbliższe miesiące pokażą w jakim zakresie od sezonu 2013/2014 warto będzie w dokumencie dokonywać dalszych zmian.

źródło: Ekstraklasa SA

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments