Przed nami sparing z Hajdukiem Split

W.  -  28 czerwca 2018 19:56
0
5126


W piątek (29.06) Górnik zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu towarzyskim z Hajdukiem Split. Mecz rozpocznie się o godzinie 19:50. Pierwszy sparing obu drużyn rozegrany został 24 marca na Arenie Zabrze, w ramach obchodów jubileuszu 70-lecia Górnika Zabrze. Wówczas doskonale spisujący się zespół z Roosevelta pod wodzą Marcina Brosza pokonał Chorwatów 3:2, a na listę strzelców wpisali się: Łukasz Wolsztyński (15′), Igor Angulo (33′) i Daniel Liszka (58′).

Czy w drugim spotkaniu nasza drużyna ponownie udowodni wyższość nad rywalem, dowiemy się jutro około godziny 21:30. Zarówno Górnik jak i Hajduk przygotowują się do nowego sezonu oraz występów w Lidze Europy. Z Zabrza w letniej przerwie pomiędzy rozgrywkami odeszło kilku podstawowych zawodników, do zespołu dołączyli m.in. Jesús Jimenez i Adam Ryczkowski. Sparing zaprzyjaźnionych drużyn wydaje się doskonałą okazją do przetestowania zespołów przed zbliżającymi się rozgrywkami na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Jesteśmy przekonani, że emocji w piątkowy wieczór nie zabraknie ani na boisku, ani też na trybunach.

Do Dalmacji wybiera się liczna grupa sympatyków Górnika, pragnących wspierać dopingiem ukochany klub, w serdecznej, przyjaznej atmosferze. Dla wielu fanów wyjazd nad Morze Adriatyckie jest doskonałą okazją do zobaczenia meczu, oraz spędzenia części wakacji w urokliwej Chorwacji. Wszystkim kibicom wybierającym się na to spotkanie życzymy szczęśliwej podróży, udanego wypoczynku oraz wielu fantastycznych, sportowych wrażeń.

Trener Marcin Brosz postanowił zabrać do Chorwacji dziewiętnastu zawodników, którzy dzisiaj popołudniu z portu lotniczego w Pyrzowicach udali się na jutrzejszą grę kontrolną. W kadrze Górnika na mecz z Hajdukiem z pewnością zabraknie Tomasza Loski, który uskarża się na drobny uraz i potrzebuje kilku dni odpoczynku – informuje klub.

Kadra na mecz z Hajdukiem:

Bramkarze:
Wojciech Pawłowski, Daniel Bielica

Obrońcy: Michał Koj, Adam Wolniewicz, Dani Suarez, Adrian Gryszkiewicz, Paweł Bochniewicz, Przemysław Wiśniewski

Pomocnicy: Szymon Matuszek, Konrad Nowak, Szymon Żurkowski, Daniel Smuga, Adam Ryczkowski, Daniel Liszka, Maciej Ambrosiewicz

Npastnicy: Jesus Jimenez, Rafał Wolsztyński, Marcin Urynowicz, Igor Angulo

Źródło: Roosevelta81.pl/Górnik Zabrze
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments