Porażka w sparingu z „GieKSą”. Skrzypczak strzelił byłemu klubowi

Milo  -  5 lutego 2016 12:52
0
1326

Kosznik_GKS_K-ce_Sparing_1415

Górnik Zabrze w przedostatnim sparingu przed startem ligi przegrał z GKS-em Katowice 1:2. Na listę strzelców wpisali się Szymon Skrzypczak, a dla gości dwukrotnie Filip Burkhardt.

Trener Ojrzyński w sparingu z „GieKSą” wystawił głównie zawodników, których w spotkaniu z Cracovią raczej  nie zobaczymy. Z konieczności do wyjściowego składu wrócił trenujący z rezerwami Mateusz Słodowy. W pierwszej połowie zobaczyliśmy dwóch nominalnych napastników Korzyma i Skrzypczaka. W bramce GKS-u trener Jerzy Brzęczek postawił na wypożyczonego z Górnika, Mateusza Kuchtę. Zabrzanie prezentowali się lepiej od zespołu z Katowic, jednak nic z tego nie wynikało. Dopiero w samej końcówce pierwszej części na prowadzenie zabrzan wyprowadził Szymon Skrzypczak, po asyście Armina Ćerimagica.

W drugiej połowie trener gości przeprowadził liczne zmiany w składzie. Na boisku pojawili się byli zawodnicy Górnika Bartosz Iwan oraz Tomasz Zahorski. Już po kilku minutach gry katowiczanie doprowadzili do wyrównania po ładnym uderzeniu w same okienko Filipa Burkhardta. Na kwadrans przed końcem spotkania ten sam zawodnik wyprowadził „GieKSę” na prowadzenie, pokonując z 11. metrów Kasprzika. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie.

O godzinie 16:30 „Trójkolorowych” czeka drugi sparing. W Myślenicach Górnik Zabrze zmierzy się z Wisłą Kraków.

Górnik Zabrze – GKS Katowice 1:2 (1:0)
1:0 – Skrzypczak, 39′
1:1 – Burkhardt, 52′
1:2 – Burkhardt, 76′ (k)

Górnik Zabrze: Przyrowski (46′ Kasprzik) – Słodowy (65′ Olszewski), , Kopacz, Szeweluchin, Kallaste – Ćerimagić, Wolniewicz (46′ Wajsak), Janota, Pikul – Skrzypczak, Korzym.

GKS Katowice: Kuchta (46′ Dobroliński) – Czerwiński (46′ Curyło), Kochański (46′ Kamiński), Praznovsky, Frańczak (46′ Witkowski – Pielorz, Leimonas (46′ Duda), Bębenek (46′ Burkhartd), Szołtys (46′ Iwan), Szymański (46′ Sawicki) – Wołkowicz (46′ Zahorski).