Pójść za ciosem

W.  -  12 marca 2022 08:50
1
1379

Już dzisiaj, punktualnie o godzinie 15:00 Górnik Zabrze rozegra kolejny ligowy pojedynek. Tym razem podopieczni Jana Urbana o komplet punktów powalczą w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie w spotkaniu 25. serii PKO Ekstraklasy zmierzą się z Wartą Poznań. Po efektownej wygranej nad Cracovią, czas pójść za ciosem i dobrać się do Warty.

Ostatnie starcie obu drużyn zakończyło się zwycięstwem biało-niebiesko-czerwonych 1:0. Wówczas o zwycięstwie przesądził zdobyty w 37. minucie meczu gol Jesusa Jimeneza, który posłał futbolówkę w światło bramki strzeżonej przez Adriana Lisa, dając mnóstwo radości kibicom zgromadzonym przy Roosevelta. Liczymy, że nie inaczej  będzie także i tym razem i to zespół z Zabrza dopisze po meczu do swego dorobku pełną pulę „oczek”. Pomóc Górnikowi w tym zadaniu powinien bardzo dobry mecz rozegrany ostatnio z Cracovią, wysokie zwycięstwo i dobra dyspozycja piłkarzy, która wierzymy, że przełoży się także na dzisiejszy pojedynek, napędzając  drużynę do osiągnięcia kolejnego, tym razem wyjazdowego sukcesu.

Nasz dzisiejszy rywal kiepsko radzi sobie w bieżącym sezonie i traci do Górnika aż 12 punktów. W listopadzie posadę trenera Warty stracił Piotr Tworek, a zastąpił go Dawid Szulczek. Mimo roszady na stanowisku  szkoleniowca zespół nadal znajduje się w trudnym położeniu. W 24. seriach gier zielono-biali zgromadzili na swoim koncie zaledwie 24 punkty, które dały Warcie odległą 15. pozycję w tabeli. Spośród wszystkich osiemnastu zespołów występujących w Ekstraklasie poznańska drużyna zdobyła najmniej goli, a jej bilans bramkowy to 20 bramek zdobytych i 28 straconych. Oprócz słabej statystyki strzeleckiej Warta tylko dwa razy sięgnęła także po zwycięstwo w domowych spotkaniach, pokonując 3:1 Radomiaka Radom i 2:1 Śląsk Wrocław. W ostatniej kolejce zespół pod wodzą Szulczka przegrał z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie, ulegając w Niecieczy drużynie „Słoników” 1:0, a jedynego gola, na wagę kompletu, zdobył w 86. minucie Tomáš Poznar.

Mimo iż to Górnik będzie faworytem sobotniego pojedynku, przed nami niełatwe spotkanie z drużyną broniącą się przed degradacją, a takie mecze jak dobrze wiemy, rządzą się swoimi prawami. Wierzymy jednak, że po upływie 90 minut, wraz z ostatnim gwizdkiem arbitra ze zwycięstwa kolejny raz cieszyć będą się piłkarze Górnika wraz z jego wiernymi sympatykami, którzy po meczu radośnie zaintonują „Cały świat już wie…„.