Podsumowanie tygodnia u naszych zgód: Zwycięstwa „GieKSy” i ROW-u, derbowa porażka Hajduka

Luq  -  18 marca 2016 11:59
0
1261

zgody

Hajduk Split

Inter – Hajduk 0:0 (26 kolejka)
Inter: Cović – Boćkaj, Cosić, Komoroski, Celiković, Mazalović, Mlinar, Bleżević (62′ Cassini, 92′ Glavina) Puljić (75′ Soljić), Ottochian, Nestorovski
Hajduk: Kalinić – Velazquez, Niźić, Simić, Milić, Juranović, Mujan (64′ Maloku), Vojković (82′ Praskalo), Bencun, Tudor, Mastelić (91′ Pejić)
Ż. kartki: Mazalović, Mlinar, Blażević, Nestorovski – Niźić, Maloku, Bencun, Mastelić
Cz. kartka: Mazalović (druga żółta w 72′)

Hajduk:
Kalinic – Juranovic , Nižic, Bilyi, Milic, Jefferson, Mujan (65′ Maloku), Vlasić, Bencun (38′ Vojković), Tudor, Susić
Zagreb: Livaković – Sehić, Matić, Kovacić, Mudrażija, Sulc, Strasser, Ljubićić, Jurij (88′ Gudelj), Boban, Medić.
Ż. kartki: Maloku – Strasser, Mudrażija, Sulc.
Sędzia: Marijo Strahonja (Zapreśić)
Widzów: 5451
Tabela: 3 miejsce w 27 meczach 47 pkt, 13 zwycięstw, 8 remisów i 6 porażek, bramki 35-20

Po meczu z Zagrzebiem, trener Hajduka Damir Burić mówił tak: „Zdobyliśmy trzy bardzo ważne punkty ale ubolewam, że nie strzeliliśmy więcej goli. Choć okazji mieliśmy sporo to nie udało się pokonać bramkarza Zagrzebia, Livakovicia, który grał wyśmienicie dziś. Przez to nasze zwycięstwo nie było pewne do ostatniego gwizdka. Jeszcze nie jesteśmy gotowi by dominować przez całe spotkanie i kończyć pewną przewagą. Mamy pięciu, sześciu zawodników w wieku do 20 lat i nie możemy oczekiwać by grali jak rutyniarze. Musimy być cierpliwi i pozytywnie nastawieni bo to bardzo ważne zwycięstwo, na które zasłużyliśmy.”

Puchar Chorwacji: Hajduk – Dinamo 0:2

Nie tak wyobrażali sobie pojedynek derbowy z Dinamem kibice Hajduka. W środę zawodnicy Hajduka gładko polegli z Dinamem, a wynik meczu został ustalony jeszcze w pierwszej połowie. Rewanż odbędzie się 6 kwietnia na stadionie w Zagrzebiu. Co ciekawe obie drużyny zmierzą się także w najbliższą niedzielę. Już teraz trzymamy kciuki za udany rewanż!

Bramki:  Soudani (23′), Ćorić (29′)
Hajduk:
Kalinić – Juranović, Šimić, Nižić, Milić, Jefferson, Roguljić, Vlašić, Mujan (46′ Velez), Tudor (71′ Maloku), Sušić
Dinamo: Ježina – Matel, Sigali, Schidenfeld, Musa, Machado, Rog (66′ Henriquez), Pjaca (64′ Brekalo), Antolić, Čorić, Soudani (74′ Fernandes)

Iwan_GKS_1516

GieKSa w pierwszej połowie strzeliła dwie bramki i w miarę kontrolowała spotkanie, jednak szkoda niewykorzystanej sytuacji Iwana z końcówki. Po przerwie Kluczbork wziął się do roboty i strzelił gola oraz miał setkę. Katowiczanie jednak stworzyli sobie również kilka sytuacji, ale nie potrafili już pokonać bramkarza rywali. Udało się jednak utrzymać prowadzenie do końca i GieKSa zdobyła po raz pierwszy w historii w Kluczborku punkty – i to od razu trzy.

MKS Kluczbork – GKS Katowice 1:2
Bramki: Deja (52) – Iwan (3), Wołkowicz (23)
MKS: Rudnicki – Niziołek, Szewczyk, Uszalewski, Orłowicz, Nowacki (71. Kojder), Ganowicz, Kowalczyk (74. Giel), Kuczak, Kasperkiewicz (46. Deja), Brodziński
GKS: Kuchta – Czerwiński, Kamiński, Prażnovsky, Flis – Bębenek (90. Szymański), Pielorz, Burkhardt (82. Duda), Iwan (67. Leimonas), Wołkowicz – Goncerz
Ż.kartki:  Ganowicz, Deja – Prażnovsky, Leimonas, Flis
Sędzia: Łukasz Szczech
Tabela: 9 miejsce w 20 meczach 27 pkt, 8 zwycięstw, 3 remisów i 9 porażek, bramki 25-22

Więcej o GieKSie na GieKSa.pl

ROW Rybnik

Po trzech kolejnych remisach na początek rundy rewanżowej (dwa w listopadzie i jeden tydzień temu) piłkarze ROW-u w końcu odnieśli zwycięstwo. Jako, że przed tą serią zielono-czarni wygrali w Wejherowie, to przedłużyli właśnie passę meczów bez porażki do czterech. Dość już jednak tej statystyki. Sam mecz był już lepszy w wykonaniu podopiecznych Brehmera, niż ten z Tychami. Szczególnie w pierwszej połowie, w której to rybniczanie częściej gościli pod bramką Kotwicy, niż pod swoją. Goście też mieli okazje, ale dobrze bronił Kajzer. Naszym piłkarzom z kolei brakowało dokładności i pierwsza połowa zakończyła się tylko jedną ich bramką zdobytą przez Nowaka. Po zmianie stron role się początkowo odwróciły, ale gola na 2:0 strzelił ROW, a konkretnie Gładkowski. Przyjezdni w końcówce zdobyli kontaktową bramkę, ale na szczęście trzy punkty zostały w Rybniku.
ROW 1516

ROW 1964 Rybnik – Kotwica Kołobrzeg 2:1
Bramki:
1:0 – Gabriel Nowak (42), 2:0 – Marek Gładkowski (71), 2:1 – Jakub Poznański (86)
ROW 1964:
Daniel Kajzer – Marek Krotofil, Jacek Broniewicz, Marcin Grolik, Dawid Gojny – Paweł Mandrysz (84, Radosław Dzierbicki), Szymon Jary, Mariusz Muszalik, Michał Płonka, Sebastian Musiolik – Gabriel Nowak (64, Marek Gładkowski)
Kotwica:
Wojciech Małecki – Witold Cichy, Jakub Poznański, Paweł Szutenberg, Remigiusz Szywacz – Dominik Böttcher (62, Błażej Nowak), Arkadiusz Lewiński (72, Korneliusz Sochań), Bruno Żołądź (79, Michał Szubert), Mateusz Świechowski, Mateusz Wrzesień – Paweł Łysiak
Tabela:
 12 miejsce, w 21 meczach 25 pkt, bramki 20-27

Więcej o ROW Rybnik znajdziecie na ROW.Rybnik.pl

Wisłoka Dębica

Został ustalony terminarz rundy wiosennej sezonu 2015/2016 IV ligi podkarpackiej. Wisłoka Dębica rozpocznie nietypowo, bo w niedzielę 20 marca o godz. 12:00 w Kolbuszowej, natomiast ligę zakończymy meczem u siebie z Crasnovią Krasne w sobotę 11 czerwca o godz. 17:00.
Poniżej przedstawiamy cały terminarz biało – zielonych w zbliżającej się rundzie.
Logo_wisłoka

Kolejka 16: Kolbuszowianka Kolbuszowa vs. Wisłoka Dębica – 20.03 (niedziela, godz. 12:00)
Kolejka 17: Wisłoka Dębica vs. Wisłok Wiśniowa – 26.03 (sobota, godz. 14:00)
Kolejka 18: Sokół Sokolniki vs. Wisłoka Dębica – 03.04 (niedziela, godz. 16:00)
Kolejka 19: Jedność Niechobrz vs. Wisłoka Dębica – 09.04 (sobota, godz. 15:00)
Kolejka 20: Wisłoka Dębica vs. Błękitni Ropczyce – 16.04 (sobota, godz. 15:00)
Kolejka 21: Sokół Nisko vs. Wisłoka Dębica – 23.04 (sobota, godz. 16:00)
Kolejka 22: Wisłoka Dębica vs. KS Wiązownica – 30.04 (sobota, godz. 15:00)
Kolejka 23: Przełom Besko vs. Wisłoka Dębica – 03.05 (środa, godz. 16:30)
Kolejka 24: Wisłoka Dębica vs. Cosmos Nowotaniec – 07.05 (sobota, godz. 17:00)
Kolejka 25: LKS Skołoszów vs. Wisłoka Dębica – 15.05 (niedziela, godz. 16:00)
Kolejka 26: Wisłoka Dębica vs. LKS Pisarowce – 21.05 (sobota, godz. 17:00)