Podsumowanie tygodnia na budowie: Narożnik południowo-wschodni zamknięty!

kamres  -  21 kwietnia 2013 21:04
0
856

stadion6_kwiecien2013

Ten tydzień na budowie obfitował w kilka ciekawych rzeczy. Zmiany są widoczne gołym okiem, lecz za niedługo nie będzie już tak kolorowo, bowiem trybuny się zamykają, a niezamontowanych dźwigarów coraz mniej. Prace przeniosą się do wewnątrz obiektu.

Robotnicy od poniedziałku spieszyli się z zamknięciem narożnika południowo-wschodniego. Ostatni prefabrykat w tej części budowy wylądował we wtorek. Natomiast 3 dni później położono tam ostatni dźwigar. Póki co, przerwano prace z układaniem rygli i stopnic na trybunie południowej w jego zachodnim narożu. Teraz największy dźwig samojezdny zostanie przetransportowany właśnie w to miejsce po czym dokończy swoje dzieło.

W czwartek na stadion przyjechała pierwsza dostawa szyb witryn sklepowych, które dzień później zamontowano po stronie południowej obiektu. Również w czwartek rozpoczęto prace przy układaniu pionowych elementów podkonstrukcji elewacji od strony północnej. W tej części placu budowy przybyło także płatwi dachowych.

Trybuna wschodnia, gdzie roboty są najbardziej zaawansowane, od wtorku sukcesywnie wzbogaca się o poziome aluminiowe rurki, które stanowić będą ażurową elewację stadionu oraz o pionowe elementy jej podkonstrukcji. W piątek zaobserwowano pierwsze barierki na poziomie +4 chroniące kibiców przed upadkiem z wysokości.

W tym miejscu można zobaczyć naszą ostatnią galerię.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments