Szklane elementy już na Roosevelta (galeria)

kamres  -  21 kwietnia 2013 09:59
0
1553

stadion10_kwiecien2013

Przy okazji wyjazdu kibiców do Kielc, sprawdziliśmy co słychać na stadionie. W tym dniu robotnicy rozpoczęli nowe prace. Na placu boju znalazły się szyby.

Ale od początku. Od strony północnej na placu wschodnim, trwało zasypywanie ziemią przerwy pomiędzy ścianą a ulicą Olimpijską, która w przyszłości będzie główną arterią prowadzącą na parkingi podziemne. Na pasażu handlowym od strony południowej obiektu zaczęto wprawiać szyby pod witryny sklepowe, co jest również nowością na stadionie. Z powodu „późnej” godziny oraz dnia tygodnia, na budowie przebywała mała ilość pracowników.

W narożniku północno-wschodnim oraz na trybunie północnej rozpoczął się montaż pionowych elementów podkonstrukcji elewacji. Natomiast trybuna wschodnia wzbogaciła się o nowe rurki stanowiące elewację oraz o barierki na poziomie +4 pełniące zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości. Są one wykonane z hartowanego, laminowanego szkła i wysokie na 2,2 metra. W stosunku do podłoża trybuny wschodniej pochylono je o około 110 stopni w kierunku ulicy Damrota. Na wysokości 1,1 metra, barierki posiadać będą poręcz ze stali nierdzewnej. Barierkę zaprojektowano na nacisk o sile 3 kN/m.

Zapraszamy do zobaczenia galerii:

źródło: projekt stadionu/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments