Podsumowanie roku Stowarzyszenia Socios Górnik

Kibic  -  5 stycznia 2018 18:37
0
2331

Minął 2017 rok, kolejny w którym kibice z Socios Górnik mogą zapisać na duży plus.
Po ubiegłorocznym spadku z Ekstraklasy i słabym początku wiosny 2017 roku, finisz wiosennych rozgrywek dla kibiców i samego klubu był piorunujący. Awans we wspaniałym stylu, fantastyczna inauguracja sezonu 2017/2018 i wiele niezapomnianych chwil w trakcie całej rundy jesiennej – to na długo zostanie w pamięci każdego „trójkolorowego” kibica.
Wracając do tego co się działo w tym jakże niesamowitym minionym roku, warto zrobić mały rachunek działań Socios Górnik na rzecz klubu. I tak już na początku roku Górnik uzyskał od kibiców sprzęt sportowy i kilka kompletów bramek piłkarskich za kwotę prawie 49000 złotych.

W marcu podpisano umowę na uczestnictwo w Górnik Biznes Partner na kwotę 3000 zł netto, natomiast w maju stowarzyszenie było jednym z partnerów meczu rozgrywanego ku pamięci Henryka Bałuszyńskiego.
A później przyszedł czerwiec i na finiszu rozgrywek w ramach dodatkowej mobilizacji, ufundowano premię za ewentualny awans dla zawodników w wysokości 100000 zł. Na szczęście udało się i z nieukrywana radością kwotę tą można było przekazać zawodnikom, w końcu wykonali kawał świetnej roboty. Mało tego, piłkarze kolejny raz pokazali klasę i przeznaczyli te pieniądze na zakup busa dla drużyn młodzieżowych – panowie, jeszcze raz wielki szacunek.

Przyszedł listopad i aby kolejny raz wspomóc działania klubowej Akademii, stowarzyszenie podpisało umowę z przychodnią rehabilitacyjną, na świadczenie usług medycznych dla najmłodszych zawodników Górnika. No i na koniec roku jeszcze jedna niespodzianka (taka pod choinkę), zawodnicy grający w Centralnej Lidze Juniorów otrzymali sprzęt o wartości prawie 10000 złotych. Łącznie w czasie całego minionego 2017 roku, stowarzyszenie Socios w różnoraki sposób wsparło klub kwotą prawie 190 tyś. Ale to tylko (i aż) pieniądze.

2018 rok to siedemdziesiąta rocznica zawiązania Klubu Górnik Zabrze i najlepszy moment, by kibice złożyli podziękowania/hołd twórcom największych jego sukcesów. Zdobyte mistrzostwa kraju, puchary krajowe, udział w klubowych rozgrywkach europejskich, rzesze reprezentantów w drużynach narodowych – jest za co i komu dziękować. Wspólnie ze Spółką Stadion, Górnikiem Zabrze i Muzeum Miejskim w Zabrzu kibice planują uświetnić tych, którzy zasłużyli się w tej już siedemdziesięcioletniej historii klubu.
To był dobry 2017 rok ale mamy nadzieję, że ten 2018 będzie … wspaniały – czego Klubowi, sobie ale i wszystkim kibicom Górnika Zabrze życzymy z całego serca.

Źródło: Socios Górnik
Foto: Socios Górnik

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments