Pod lupą: Krzesełka linii Abacus. Czy wygodnie usiądziemy na nowym stadionie?

kamres  -  7 maja 2013 12:05
0
3563

krzeselka_abacus_bronze_01

Piłkarze zagrali słabo, więc w tym tygodniu cykl „Pod lupą” przybrał trochę inną formę niż zazwyczaj. Dziś nie przedstawimy zawodnika, lecz jeden z ważniejszych elementów stadionu, gdyż w końcu dowiedzieliśmy się, jakie krzesełka wypełnią trybuny.

Abacus Bronze – będą montowane na trybunach północnej, południowej i wschodniej
Siedziska tej linii montowane są po kilka sztuk naraz, co znacznie skraca proces ich instalacji na trybunach. Dzielą się one na trzy rodzaje: linia Abacus Bronze, Silver oraz Gold. Różnice polegają na komforcie siedzenia i oglądania widowiska sportowego. Mogą być montowane do podłoża stopnicy lub jej czoła. Ta druga opcja wygląda bardziej estetycznie, choć budowlańcy zdecydują się na pierwszą. Pomiędzy krzesełkami znajdą się tabliczki z numerami siedzeń. Oparcie wraz z siedziskiem jest anatomicznie profilowane i wykonane z polipropylenu.

krzeselka_abacus_bronze_02

Krzesełka zamontowane do czoła stopnicy. Foto: w-a.pl

Całość krzesełka jest przytwierdzona za pomocą dwóch aluminiowych zacisków do stalowych uchwytów. Jak już wcześniej wspominaliśmy, siedziska będą montowane systemowo, co oznacza, że kilka sztuk krzesełek połączono razem aluminiową belką. Na jej końcu znajdziemy zaślepkę z numerem rzędu. Istnieje również możliwość zamontowania podłokietników składających się z poliamidu i włókna szklanego. Wtryskowa metoda ich produkcji gwarantuje jednolity kolor w całej masie.

Polipropylen
Jest to tworzywo sztuczne z jakiego utworzono stadionowe krzesło. Cechuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną, posiada dodatki ograniczające wpływ promieniowania UV i jest trudnopalny. Oprócz tego wykazuje odporność na uderzenia w niskich temperaturach do –20°C oraz podlega w 100% recyklingowi.

Wymiary
Szerokość: 46,2 cm
Wysokość od podłoża do siedziska: 45 cm
Wysokość od podłoża do najwyższego punktu oparcia: 81,6 cm
Maksymalna głębokość siedziska: 51,3 cm
Maksymalna grubość krzesełka po złożeniu: 27,3 cm
Minimalna odległość sąsiednich krzesełek obok siebie: 46,5 cm

Abacus Gold – będą montowane na trybunie VIP
Krzesełko posiada wszystkie wyżej wymienione cechy oprócz wymiarów. Dodatkowo wyposażone jest w tapicerowany skaj, pokrywający oparcie wraz z siedziskiem, które podnosi komfort oglądania meczu.

krzeselka_abacus_bronze_gold

Abacus Gold na drugim planie. Foto: Roosevelta81.pl

Skaj
Materiał skóropodobny, z którego wykonana zostanie tapicerka na krzesełko. Składa się w 89% z PCV oraz w 11% z bawełny. Jest odporny na promieniowanie UV, warunki atmosferyczne, trudno zapalny oraz łatwo zmywalny. Produkt przeszedł również poddanie próbie ścieralności. Jego wynik to 50 tysięcy cykli w teście Martindale’a, który wygląda tak:

[youtube id=”KpNj_iO99xE”]

Wymiary
Szerokość: 47 cm
Szerokość wraz z podłokietnikami: 59 – 63,5 cm
Wysokość od podłoża do siedziska: 46 cm
Wysokość od podłoża do podłokietnika: 65,2 cm
Wysokość od podłoża do najwyższego punktu oparcia: 82,6 cm
Maksymalna głębokość siedziska: 52,1 cm
Maksymalna grubość krzesełka po złożeniu: 27,7 -44 cm (zależy od rodzaju zainstalowanych podłokietników)

Wyróżnienie
Krzesełka objęte są 2-letnią gwarancją producenta, który oferuje serwis oraz bezpłatne przeglądy. Odbywają się one co pół roku w czasie trwania gwarancji. Po jej upływie, również będzie można skorzystać z usług serwisowych.

Jak donosi portal w-a.pl, w 2009 roku Magazyn FX po raz kolejny przyznał prestiżowe nagrody FX Awards. W kategorii produkt nagrodę otrzymało krzesło Abacus. Na tle konkurencji wyróżniło się funkcjonalnością, prostym designem i wyjątkowym walorom ergonomicznym. Krzesło po złożeniu zajmuje bardzo niewiele miejsca. Wszystko ładnie napisane, ale czy krzesełka spełnią swoja rolę niezawodności i wytrzymają próbę czasu?

źródło: Roosevelta81.pl/forumseating.pl/w-a.pl/
foto: w-a.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments