Płonka wraca do Rybnika, Skrzypczak trenuje w rezerwach

Milo  -  14 lipca 2014 14:14
0
936

Michal_Plonka_ROW_Arka

Michał Płonka przyszły sezon najprawdopodobniej spędzi w zespole ROW-u Rybnik. Szymon Skrzypczak udał się na obóz rezerw, który przebywa na zgrupowaniu w Czechach.

Na zgrupowanie rezerw do Komornej Lhotki w poniedziałek udał się Szymon Skrzypczak. – Szymon nie grał zbyt wiele w sparingach w okresie przygotowawczym. Zdecydowaliśmy więc, że pojedzie na obóz rezerw, by tam w trakcie rywalizacji z czeskim FK Teplice i z Krupiński Suszec odbudował formę strzelecką – tłumaczy Krzysztof Maj, wiceprezes Zarządu klubu.

Ze zgrupowania wyjechał z kolei Michał Płonka, który rozpoczął treningi z II-ligowym Energetykiem ROW Rybnik. Tam też obecnie przygotowują się do sezonu Adam Wolniewicz, Michał Bedronka i Mateusz Słodowy. W najbliższym czasie zapadną decyzje, czy zostaną formalnie wypożyczeni do zespołu prowadzonego przez Marcina Prasoła i Mieczysława Agafona.

W poniedziałek do Czech przyjedzie też Mateusz Michalski, 16-letni bramkarz, który formalnie jest już zawodnikiem Górnika. Wcześniej występował w MSPN-ie Górniku Zabrze. Jak podkreślają trenerzy, wiązane są z nim spore nadzieje.

Z wypożyczenia do Nadwiślanu Góra, z którym awansował do II ligi wrócił 20-letni bramkarz Marcin Michalak. Teraz trenuje z pierwszym zespołem. – Na razie ciężko powiedzieć, jak potoczy się przyszłość Marcina. Praktycznie dopiero we wtorek zaliczy z nami pełną jednostkę treningową. Konkretne decyzje zapadną więc dopiero za jakiś czas – informuje Mateusz Sławik, trener bramkarzy Górnika.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: Roksana Bibiela/Gliwicka72.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments