Piotr Lasyk sędzią meczu Górnik Zabrze – Piast Gliwice

W.  -  3 sierpnia 2023 13:18
3
1391

Piotr Lasyk z Bytomia czuwał będzie nad prawidłowym przebiegiem sobotniego spotkania 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze zmierzy się na własnym stadionie z Piastem Gliwice. Początek derbowej potyczki obu drużyn, wyznaczony został na godzinę 17:30.

Po raz ostatni 43-letni arbiter poprowadził spotkanie Górnika Zabrze w sezonie 2021/2022. Mowa o zakończonym remisem 1:1 pojedynku Trójkolorowych z Rakowem Częstochowa, rozegranym w ramach 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Obsada sędziowska meczu Górnik Zabrze – Piast Gliwice

Sędzia główny: Piotr Lasyk (Bytom)
Asystenci: Krzysztof Myrmus, Sławomir Kowalewski
Sędzia techniczny: Piotr Szypuła 
Sędzia VAR: Paweł Malec
Sędzia AVAR: Konrad Sapela

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: pzpn.pl/Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kiedyś Lasyk też sędziował mecz w Zabrzu z Piastem i dał się nabrać na symulkę Angulo dyktując karnego dla Górnika. Górnik wygrał 1:0. Coś mi się wydaje, że będzie rewanż i Lasyk będzie próbował Piastowi oddać to, co mu ukradł.

Tobie to ktoś ukradł rozum, ale to w sumie niewielka strata……

Pamiętam ten mecz: Górnik Zabrze- Raków Częstochowa 1-1. Głównym był niejaki „Lasyk”, a na VARze niestety był Pierlugi Collina – w Polsce znany jako „Rzut Karny”- czyli Szymon VARCINIAK. Górnik w końcówce meczu strzelił prawidlowo gola na 2-1, Lasyk dostałsygnałz VAR-u od Kompromiciaka- i ze strachu przed nim nawet nie podszedłdo monitora by obejrzeć powtórkę. Nie uznał gola Górnikowi- a mógł to zrobić, zaważyła kariera i strach przed człowiekiem, którego w Polsce wypromowano na „najlepszego sędziego…”.
Straciłem wszelką sympatię do tego sędziego….. „Pracuje dobrze”- by się nie narazić „Rzutowi Karnemu”- który po zakończeniu kariery będzie wkrótce Przewodniczącym Kolegium Sędziowskiego PZPN….O Marciniaku szkoda pisać, bo ten człowiek skrzywdził i dalej krzywdzi i wypacza wyniku sportowe niemalże w każdym meczu. Najwyraźniej takim trzeba być, by być w tym miejscu, jako sędzia międzynarodowy.