Piłkarska liga finansowo według Deloitte

Kaszpir  -  20 września 2022 16:45
6
3155

Już po raz szesnasty firma doradcza Deloitte we współpracy z klubami PKO Bank Polski Ekstraklasy oraz spółką Ekstraklasa SA, przygotowała i opublikowała raport finansowy PKO Ekstraklasy. Raport przedstawia przychody klubów piłkarskich uczestniczących w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 za okres od lipca 2021 roku do czerwca 2022 roku. 

Całkowity dochód PKO Ekstraklasy przyniósł rekordowe 715,1 mln. zł. Na czele rankingu znajduje się Legia Warszawa. Niemal połowę mniejszy przychód osiągnął Lech Poznań. Górnik z 40,36 mln zajmuje siódmą pozycję. Patrząc na bilans sezon do sezonu zabrzański klub zwiększył przychody o 13,2 mln zł (3. miejsce w zestawieniu). Wskaźnik wynagrodzeń do przychodów Górnik ma najniższy w lidze, a każdy zdobyty punkt kosztował 240 tys. zł, co jest „najtańszym” wynikiem w lidze.  Poniżej szczegółowe tabelki

Pełny raport do pobrania: TUTAJ

Źródło: Ekstraklasa S.A.
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przynamniej widać postęp. Ale najważniejsze – Górnik mial NAJLEPSZY wynik w ekstraklasie jeśli chodzi o 'wydatki na piłkarzy v wyniki’

Ale też już wiemy teraz czemu piłkarze nie chcą z nami przedłużać kontraktów.
Może ma to nawet sens, ale byłbym spokojniejszy jakby ktoś z zarządu skomentował te wyniki mówiąc „zaciskamy pasa, tak, ale też właśnie zmniejszylismy zadłużenie o X mln. zł.”
Tylko w sumie kto, skoro nawet prezesa nie ma.

M.M.S.?

Fakt, wszyscy chcielibyśmy widzieć ciągły postęp i jasny przekaz. I wieloletnią wizję rozwoju. Niestety, daleko nam do tego.
Mam przynajmniej nadzieję że sportowo poprawimy się po 2-tygodniej przerwie i zaliczymy serię bardzo dobrych występów (po tym jak nowi zawodnicy zostaną wkomponowani w zespół).

Super.
Klasyfikacja po przychodach. Brawo. Czyli nikt nie patrzy jaki wynik netto na koniec roku.
Czyli Górnik ma czwarte miejsce po przychodach, a które jako wynik za okres obrotowy?
Ile straty było? 7-8 baniek? Spółka stadion następne kilkanaście.
Debilna klasyfikacja.
Huraaaaaaa mamy 4 miejsce jest super!!
Może jakiś awans w przyszłym roku-)

Nie masz w ogóle racji

Górnik jest NAJLEPSZYM klubem w ekstraklasie jeśli chodzi wydatki v uzyskany wynik. Do tego wydajemy NAJMNIEJ na graczy (w stosunku do przychodów).

https://weszlo.com/2022/09/20/ekstraklasa-finanse-raport-deloitte-2021-2022