Pierwsza porażka Górnika. Lekcja od Miedzi na zakończenie zgrupowania

Milo  -  19 stycznia 2016 14:00
0
1015

Magiera_Kasprzik_Podbeskidzie1516

Górnik Zabrze przegrał z Miedzią Legnica 0:3. Dublet w tym spotkaniu ustrzelił Trifonow, a jedno trafienie dołożył Mazurek.

Początkowo mecz odbyć się miał w Grodzisku Wielkopolskim, jednak obie strony zdecydowały się rozegrać spotkanie we Wrocławiu na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Tuż przed rozpoczęciem spotkania kontuzji nabawił się Danch, którego zastąpił Kopacz. W podstawowym składzie znalazło się miejsce dla dwóch nominalnych napastników, czyli Skrzypczaka i  Korzyma.

Wydawało się, że to zabrzanie otworzą wynik meczu, ale drogi do pokonania bramkarza nie potrafili znaleźć Pikul i Korzym. Jak wykorzystywać sytuacje pokazała Miedź, która pierwszy strzał zamieniła na bramkę za sprawą Trifonowa. To jednak nie był koniec, bo chwilę później ten sam zawodnik wykończył akcję i tym samym podwyższył wynik spotkania. Przed przerwą rywale mogli jeszcze strzelić jednego gola, ale po strzele Łobodzińskiego piłka przetoczyła się wzdłuż bramki Kasprzika

W drugiej połowie zobaczyliśmy już inne jedenastki. Na boisku pojawili się m.in. Gergel, Sobolewski, Madej, Golański i Kante. Na samym początku dobrym strzałem popisał się właśnie Hiszpan, a piłka minimalnie minęła bramkę Miedzi. Mimo zmian Miedź nie zamierzała rezygnować ze swoich odważnych poczynań. Najpierw strzał głową Ślusarskiego obronił Przyrowski, ale przy następnej akcji skapitulował po uderzeniu Mazurka. Sytuacji do strzelania gola honorowego nie wykorzystał Gegel, którego wolej wylądował wysoko ponad bramką rywali.

Co ciekawe nie jest to pierwsza porażka zabrzan z tym rywalem. Ostatni raz obie drużyny spotkały się 14 stycznia 2012 roku w Dzierżoniowie. Wówczas legniczanie wygrali 3:1. Trenerem Górnika był wtedy obecny selekcjoner kadry Adam Nawałka.

Po rozegranym sparingu zabrzanie wyruszyli w kierunku Zabrza. Trener Ojrzyński postanowił dać zawodnikom dwa dni wolnego. W piątek drużyna spotka się na wspólnym treningu, a w sobotę wyleci z Krakowa do Hiszpanii, gdzie rozpocznie się drugie zgrupowanie, tym razem w kurorcie Lloret de Mar.

Górnik Zabrze – Miedź Legnica 0:3 (0:2)
0:1 – Trifonow, 10′
0:2 – Trifonow, 21′
0:3 – Mazurek, 75′

Górnik: I połowa: Kasprzik – Sadzawicki, Kopacz, Szeweluchin, Magiera – Cerimagić, Matuszek, Kwiek, Pikul, Korzym – Skrzypczak.
II połowa: Przyrowski – Golański (60′ Leszczak), Oss, Kopacz, Kallaste – Gergel, Sobolewski, Gajda (82′ Żagiel), Steblecki, Madej – Kante.
W rezerwie: Janukiewicz, Leszczak i Żagiel.
Trener: Leszek Ojrzyński

Miedź Legnica: I połowa: Smug- Bartczak, Midzierski, Artjunin, Gorskie, Daniel, Cierpka, Łobodzinski, Gargula, Trifonow, Labukas.
II połowa: Kapsa – Garuch, Stasiak, Artjunin, Telichowski – Łuszkiewicz, Ślusarski, Gancarczyk, Subbotin – Mazurek, Krauz.
Trener: Ryszard Tarasiewicz

Miejsce: Stadion AZS Wrocław
Sędzia: Jakub Krawczun (Wrocław)