Piast Gliwice – Górnik Zabrze. Niedokończone derby

Kaszpir  -  3 marca 2018 23:02
0
5464

Mecz Górnika z Piastem został przerwany w 81 minucie z powodu wydarzeń około boiskowych. Jakie będą decyzje odnośnie tego spotkania dowiemy się w najbliższym czasie. W grę wchodzą dwa warianty: dogranie do końca spotkania w innym terminie lub walkower dla Górnika.

Z dziennikarskiego obowiązku przedstawiamy relację z sobotniego spotkania.

Marcin Brosz w porównaniu do środowego meczu z Pogonią dokonał jednej zmiany w wyjściowej jedenastce. Szymon Matuszek został ustawiony obok Szymona Żurkowskiego, natomiast ławkę powędrował Maciej Ambrosiewicz. Ponownie na prawej obronie zobaczyliśmy Mateusza Wieteskę.

Trener gospodarzy Waldemar Fornalik przed meczem mówił: – Wiemy jak gra Górnik, skupiamy się jednak na sobie. Szkoleniowiec zabrzan bardzo pragmatycznie podchodził do meczu: – Liczy się to co przed nami, chcemy w Gliwicach zagrać jak najlepiej.

Od pierwszych minut żwawiej zaczął Piast, było widać, że gospodarze byli mocno zmotywowani. Na pewno pierwszy kwadrans ze wskazaniem na gospodarzy, chociaż bez jakiegoś większego zagrożenia pod bramką Tomasza Loski. W kolejnych minutach to Górnik zaczął łapać właściwy rytm, coraz częściej przedostawał się pod pole karne gliwiczan. Czego efektem było kilka rzutów rożnych i wolnych. Z pierwszej połowy zapamiętamy z pewnością dwa kapitalne uderzenia z dystansu (19 i 38 min.) Damiana Kądziora, po których Szmatuła z wielkimi problemami odbijał futbolówkę. Na sekundy przed końcem tej odsłony, Igor Angulo znalazł się w szesnastce, jednak źle trafił w piłkę i tym razem bramkarz Piasta nie miał kłopotów z jej złapaniem.

Druga część ponownie dla gospodarzy, którzy ruszyli z animuszem do przodu. Ich postawa została bardzo szybko nagrodzona. W 48. minucie piłkarze Piasta wykonywali rzut rożny. Dokładne dośrodkowanie trafiło na głowę Mateusza Szczepaniaka, a ten uprzedził Suareza i skierował piłkę do siatki. Marcin Brosz szybko zareagował dokonując zmiany. Szymona Żurkowskiego zastąpił napastnik Daniel Smuga. Zabrzanie zaatakowali, ale groźniejsze były kontry gliwiczan. Górnikowi gra nie kleiła się zupełnie, o ile jeszcze do pola karnego jakoś to wyglądało, o tyle dalej brakowało już pomysłu. W 81. minucie arbiter przerwał spotkanie z powodu wydarzeń na trybunach.

W najbliższy piątek na stadion im. Ernesta Pohla przyjedzie zespół Zagłębia Lubin. Spotkanie pomiędzy Zagłębiem a Górnikiem rozpocznie się o godz. 18:00.

Piast Gliwice – Górnik Zabrze 1:0 (0:0); mecz przerwany w 81 minucie!!

1:0 – Szczepaniak 48′

Piast: Szmatuła – Czerwiński, Piotrowski, Hateley, Angielski (69′ Papadopulos), Zivec, Konczkowski, Badia (79′ Valencia), Jodłowiec, Szczepaniak, Korun
Rezerwowi: Plach – Gojko, Vassiljev, Dziczek, Valencia, Rugasević, Papadopulos
Trener: Waldemar Fornalik

Górnik: Loska – Koj, Bochniewicz, Suarez, Wieteska – Kurzawa, Żurkowski (52′ Smuga), Matuszek, Kądzior – Ł. Wolsztyński, Angulo
Rezerwowi: Pawłowski – Ambrosziewicz, Gryszkiewicz, Hajda, Urynowicz, Bartczuk, Smuga
Trener: Marcin Brosz