„Operacja Mvondo” zakończona sukcesem. Kameruńczyk piłkarzem Górnika Zabrze

g.rajda  -  23 czerwca 2022 15:14
18
4302

Jean Jules Sepp Mvondo podpisał nową umowę z Górnikiem Zabrze. Dwuletni kontrakt ma obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku z opcją dwuletniego przedłużenia. Jest to z pewnością mocny transferowy ruch Górnika. W przypadku opcji wykupu Mvondo mówiło się przecież o kwocie bliskiej 1 miliona euro. Informowaliśmy niedawno o tym (więcej TUTAJ), że klub szukał rozwiązań, by jednak zawodnik grał nadal przy Roosevelta. Szczegółów „operacji” nie znamy, ale jak widać zakończyła się ona sukcesem.

Jean Mvondo do Zabrza przyszedł we wrześniu ubiegłego roku na zasadzie wypożyczenia z hiszpańskiego Albacete. Kameruńczyk, w „Trójkolorowych” barwach grał stosunkowo niewiele, mogło to być podyktowane m.in. tym, że nie dawano wielkich szans, by został na kolejny sezon. W zakończonych niedawno rozgrywkach Mvondo zanotował 16 ligowych występów, w tym tylko cztery w wyjściowej jedenastce. Najczęściej prezentował się z dobrej lub bardzo dobrej strony, jak choćby w meczu przeciwko Wiśle w Krakowie. Górnicy ulegli wówczas wysoko gospodarzom, ale JJM został wybrany Kogutem Meczu: Rzadko się zdarza, by w tak wysoko przegranym meczu, któryś z zawodników zasłużył sobie na „koguta”. W Krakowie na takie wyróżnienie zapracował Mvondo. Kameruńczyk nie dostaje wielu szans, ale występem przeciwko Wiśle pokazał, że ma spory potencjał i potrafi go sprzedać. Mvondo był, obok Podolskiego, najjaśniejszą postacią w zespole Górnika. Przechwyty, odbiory, udane interwencje w obronie oraz umiejętne zastawianie się i inteligentne odegrania. To wszystko w niedzielę pokazał Mvondo. – pisaliśmy po kwietniowym meczu przy Reymonta.

Nominalną pozycją na boisku, mierzącego 172 cm wzrostu zawodnika, jest środek pomocy odpowiadający za zabezpieczenie defensywy. Zapewne w nadchodzącym sezonie zawodnik będzie miał więcej okazji pokazać w pełni swój potencjał.

Obserwuj nas w społecznosci SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Górnik Zabrze/ Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

18 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Takiego syfu nima nawet w hozofie

Polityka transferowa Górnika woła o pomstę do nieba polaków młodych się pozbywają a szrot zagraniczny ściągają

bredzisz

Bardzo bredzi

Chybz wy bredzicie od rzeczy bo ten grajek nic nie pokazał

Ty się tak znasz na futbolu jak Maciarewicz badaniu katastrof lotniczych. A co do polaków to jest przecież super zawodnik Krawczyk.

Nie wpierdalaj tu polityki!Wszyscy jesteśmy dziećmi Wielkiego Górnika!

Napisałem , że matkapolka tak się zna na futbolu jak on na lotnictwie , czyli kompletnie się nie zna. Kłania się czytanie ze zrozumieniem.

A co pokozali te mode polaczki przez okres poru lot co byli w klubie?

A co pokazali Krawczyk , Rostkowski , Paluszek , Wojtuszek czy Kubica?

Nie masz pojęcia o czym piszesz

Jo nie wiem czego sie czepiacie moim zdaniem mial dobry poziom gry jak na ekstraklase i w niektórych meczach sie wyróznial

Bardzo dobry grajek dopiero teraz się przekonacie

dobre info!

bardzo dobry piłkarz w defensywie robi cuda. to za za Urbana mało grał za to po Jasiu nie płacze. znakomite info w koncu ruszyło i to grubo

Choć nie wieża w to co pisza to cza podziękować Platkowi za niego i prezesowi za zakontraktowanie. Ogólnie okienko jak na razie intensywne w porównaniu z poprzednimi

To będzie mózg naszej drużyny. Spokoju i sposobu wyprowadzania piłki może mu zazdrościć każdy pomocnik naszej ligi. Mało grał bo był wypożyczony jako zapchajdziura. Jak już grał to było widać jakość.

Czy ktos z zarzadu interesuje się Igorem Angulo. Jest wolnym zawodnikiem.