#2 Ruchy kadrowe. Przyjścia, odejścia …

Kibic  -  10 czerwca 2022 19:07
10
8003

W poniedziałek 13 czerwca piłkarze Górnika Zabrze zameldują się na pierwszym treningu i tym samym rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Oczywiście wciąż niewidomą jest kadra zespołu, jaka będzie walczyć o ligowe punkty, aczkolwiek ruchy personalne w klubie cały czas trwają.

Do klubu

W piątek, na swoich social mediach Górnik zapowiedział kolejny transfer, który ogłoszony będzie na początku przyszłego tygodnia. Klub nadal stara się o pozyskanie Higinio Marina, również temat Jeana Julesa Mvondo nie jest przesądzony. Górnik szuka możliwości, aby Kameruński piłkarz grał przy Roosevelta w kolejnym sezonie. Wciąż trwają rozmowy z Bartoszem Nowakiem w sprawie nowego, dłuższego kontraktu. Podchody pod Nowaka, ma (miał?) robić jeden z czołowych klubów ekstraklasy. Zawodnikiem, który już przedłużył umowę jest doświadczony Rafał Janicki.

W niedalekiej perspektywie kadrę zespołu mają wzmocnić kolejni obrońcy, mówi się tu o Mateuszu Hołowni, ale da się słyszeć jeszcze o dwóch innych piłkarzach. Trudno na razie powiedzieć coś więcej o nazwiskach, czy nawet kierunkach tych ruchów, jak i potencjalnego napastnika, bo do wzmocnienia tej formacji Górnik również się przymierza. Z wypożyczenia wraca Aleksander Paluszek, który wiosną występował w I-ligowej Skrze. Podobnie wygląda sprawa z Bartłomiejem Eizenchartem, grającym ostatnio w Resovii Rzeszów.

Z klubu

Przygodę z 14-krotnym mistrzem Polski kończy natomiast Dariusz Pawłowski, który przenosi się do Radomiaka Radom. Dochodzą słuchy, że z Zabrzem pożegna się również Mateusz Ziółkowski. 18-latek był wypożyczony do końca czerwca. Wiosną, meczem przeciwko Legii, zadebiutował w lidze. W pierwszym zespole Górnika pojawił się także we Wrocławiu. Sam zawodnik chętnie, pograłby w „Trójkolorowych ” barwach dłużej – Kto by nie chciał zostać w Górniku? Na razie nic jednak nie mówię w tym temacie – mówił niedawno w rozmowie z katowickim Sportem młody zawodnik. Niewykluczone, że jesienią przy Roosevelta nie zobaczymy również Dariusza Stalmacha. Najmłodszym, ligowym debiutantem w historii Górnika mocno interesuje się szereg zagranicznych klubów, które już teraz chętnie widziałyby go u siebie.

Przepychanki na górze

Dzieje się również w klubowych gabinetach. Na początku tygodnia sportowe media obiegła informacja o możliwym rozstaniu z Górnikiem, prezesa Arkadiusza Szymanka. Szymanek, z powodu niemożności porozumienia się w właścicielem, złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Pomiędzy stronami doszło do kilku spotkań, na ten moment nie znamy ich rezultatu.

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
żabok75
10 czerwca 2022 20:41

Hołownia,Tusk,Czarzasty..z taką obroną spadek pewny;)

Trzebiniak
11 czerwca 2022 23:15
Reply to  żabok75

Idz sie lecz

S1ck
12 czerwca 2022 17:53
Reply to  żabok75

Co za rzadkość, apolityczny kibol

mądrykibic
10 czerwca 2022 21:46

Albo Górnik albo swoje kurna interesy?! Kożdy ino patrzy dobra swojej dupy z tym smarkiem Stalmachem na czele! Tu sro, że mieszko 500 m. od stadionu i dumą, marzeniem było grać w Górniku, a tu już spieprzać z Polski! Szkoła kurna skończ aby!

S1ck
12 czerwca 2022 17:54
Reply to  mądrykibic

Nie twój biznes co komu trzeba kończyć

Allo Allo
16 czerwca 2022 08:34
Reply to  S1ck

A ciebie co komu i jak pisać

Ryba
11 czerwca 2022 07:47

Moim zdaniem Pawlowski mial zostac cos by z niego bylo a tak ani kasy tylko wielki chu. jak zawsze. Odejdzie Movondo i Marin to kto tam bedzie grac? Na obronie Janicki to moim zdaniem juz lata swietlnosci za nim. Powrót Loski ? Co to zmieni i tak bedzie na lawie siedziec lepiej nauczyc mlodzika jakiegos. A krawczyk ? Brak komentarza pozdro

mexykanos
11 czerwca 2022 08:21

Jedyny mądry sposób to czekać do wyborów aż nowy prezydent miasta Zabrze odetnie pępowinę Miasto a Górnik i będą podjęte konkretne decyzje o przyszłości.Czas oddać Górnika w Nowe ręce a nie przyklaskiwać obecnym władzom.

S1ck
12 czerwca 2022 17:55
Reply to  mexykanos

A na końcu pojawia się wytyczne że trzeba głosować na MMS

Piterek
11 czerwca 2022 10:42

Jak zawsze odchodzi młody piłkarz za darmo. Darka bym zostawił na tej prawej stronie, ale lepiej go oddać za darmo.