Olkowski już jest, Włodarczyk blisko

Kibic  -  12 maja 2022 18:58
5
8091

Sezon 2021/22 jest na ostatniej prostej, do końca rozgrywek zostały już tylko dwie kolejki. Nic zatem dziwnego, że coraz gorętszy jest temat transferów. W Zabrzu zapowiadają się niemałe ruchy kadrowe, choć oczywiście czas zweryfikuje wszystko.

Od kilku dni w sportowych mediach przewijała się informacja o przyjściu do Górnika Pawła Olkowskiego. Jego powrót stał się faktem i ten doświadczony zawodnik z pewnością wzmocni defensywę zabrzan. Z tej formacji odchodzi Adrian Gryszkiewicz, a niemal przesądzone jest, że także Przemysław Wiśniewski. Swoją przygodę przy Roosevelta kończy Jean Jules Mvondo. W przyszłym sezonie nie będziemy też oglądać najprawdopodobniej dwójki Hiszpanów. Higinio Marinowi kończy się wypożyczenie, natomiast Dani Pacheco kontrakt miał podpisany do końca bieżącego sezonu z możliwością przedłużenia, ale klub raczej nie skorzysta z tej opcji. 

Jeśli chodzi o bramkarzy, to sytuacja jest jasna jeśli chodzi o Daniela Bielicę. Inaczej jest w przypadku Grzegorza Sandomierskiego, któremu kontrakt wygasa z końcem czerwca. Wygląda jednak na to, że Górnik będzie szukał innego doświadczonego golkipera, stąd pogłoski choćby o Macieju Gostomskim z Górnika Łęczna. Na ten moment, jest to dość mglisty trop, choć z drugiej strony oba kluby łączy osoba Marcina Prasoła.

Podopieczni Jana Urbana wiosną mieli duże problemy ze skutecznością. Czy lekarstwem na to będzie Szymon Włodarczyk? Być może przekonamy się o tym już w rundzie jesiennej, ponieważ 19-latek jest bardzo bliski przejścia do Górnika. Z kolei temat Grzegorza Tomasiewicza wydaje się nieaktualny. W przyszłym sezonie w „Trójkolorowych” barwach nadal będziemy oglądać Bartosza Nowaka. A Lukas Podolski? Raczej w Zabrzu zostaje, choć podpisu jeszcze nie złożył.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ziom
12 maja 2022 22:04

gałązki, ędrje tylko no coments

JohnyKSG
12 maja 2022 22:14

myślę,że jak jest Olkowski toi Poldi pozostanie,na co Wszyscy Kibice liczą! Środkowy obronca tez by sie przydał,a ten Tomasiewicz byłby jako walczak do srodka pola…Pacheco-czemu nie? malo miał okazji,żeby sie wykazać,a myslę,żeto dobry gracz,szybki i doświadczony…Dobry bramkarz i doświadczony napsatnik też jest oczekiwany…Czekamy!!

FanGol
13 maja 2022 06:42

Dlaczego Tomasiewicz to temat nieaktualny?

JohnyKSG
13 maja 2022 13:07

Witamy Paweł!!Gostomski, to dobry bramkarz,co do Włodarczyka mam swoje zdanie..ile bramek strzelił,ile grał i czym się wyróżnił?po za tym z ..Legii jest..Tomasiewicz miał być,to dobry zawodnik,Walczak,to by się przydał do środka bo obok Manneha.jeszcze ktoś dobry na obronę i do ataku na i będzie git.Taki Śpiączka z Łęcznej jest dobry,a spadają,więc może uda się go sprowadzić… Że

Peacock
14 maja 2022 14:56
Reply to  JohnyKSG

Tomasiewicz Walczak???????chłopie co Ty gadasz większej płaczki nie ma Nigdy w Górniku!!! Pozbierajmy więcej takich to nikt na stadion nie przyjdzie. To jakby Hajtę na trenera