Olkowski już jest, Włodarczyk blisko

Kibic  -  12 maja 2022 18:58
5
8757

Sezon 2021/22 jest na ostatniej prostej, do końca rozgrywek zostały już tylko dwie kolejki. Nic zatem dziwnego, że coraz gorętszy jest temat transferów. W Zabrzu zapowiadają się niemałe ruchy kadrowe, choć oczywiście czas zweryfikuje wszystko.

Od kilku dni w sportowych mediach przewijała się informacja o przyjściu do Górnika Pawła Olkowskiego. Jego powrót stał się faktem i ten doświadczony zawodnik z pewnością wzmocni defensywę zabrzan. Z tej formacji odchodzi Adrian Gryszkiewicz, a niemal przesądzone jest, że także Przemysław Wiśniewski. Swoją przygodę przy Roosevelta kończy Jean Jules Mvondo. W przyszłym sezonie nie będziemy też oglądać najprawdopodobniej dwójki Hiszpanów. Higinio Marinowi kończy się wypożyczenie, natomiast Dani Pacheco kontrakt miał podpisany do końca bieżącego sezonu z możliwością przedłużenia, ale klub raczej nie skorzysta z tej opcji. 

Jeśli chodzi o bramkarzy, to sytuacja jest jasna jeśli chodzi o Daniela Bielicę. Inaczej jest w przypadku Grzegorza Sandomierskiego, któremu kontrakt wygasa z końcem czerwca. Wygląda jednak na to, że Górnik będzie szukał innego doświadczonego golkipera, stąd pogłoski choćby o Macieju Gostomskim z Górnika Łęczna. Na ten moment, jest to dość mglisty trop, choć z drugiej strony oba kluby łączy osoba Marcina Prasoła.

Podopieczni Jana Urbana wiosną mieli duże problemy ze skutecznością. Czy lekarstwem na to będzie Szymon Włodarczyk? Być może przekonamy się o tym już w rundzie jesiennej, ponieważ 19-latek jest bardzo bliski przejścia do Górnika. Z kolei temat Grzegorza Tomasiewicza wydaje się nieaktualny. W przyszłym sezonie w „Trójkolorowych” barwach nadal będziemy oglądać Bartosza Nowaka. A Lukas Podolski? Raczej w Zabrzu zostaje, choć podpisu jeszcze nie złożył.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

gałązki, ędrje tylko no coments

myślę,że jak jest Olkowski toi Poldi pozostanie,na co Wszyscy Kibice liczą! Środkowy obronca tez by sie przydał,a ten Tomasiewicz byłby jako walczak do srodka pola…Pacheco-czemu nie? malo miał okazji,żeby sie wykazać,a myslę,żeto dobry gracz,szybki i doświadczony…Dobry bramkarz i doświadczony napsatnik też jest oczekiwany…Czekamy!!

Dlaczego Tomasiewicz to temat nieaktualny?

Witamy Paweł!!Gostomski, to dobry bramkarz,co do Włodarczyka mam swoje zdanie..ile bramek strzelił,ile grał i czym się wyróżnił?po za tym z ..Legii jest..Tomasiewicz miał być,to dobry zawodnik,Walczak,to by się przydał do środka bo obok Manneha.jeszcze ktoś dobry na obronę i do ataku na i będzie git.Taki Śpiączka z Łęcznej jest dobry,a spadają,więc może uda się go sprowadzić… Że

Tomasiewicz Walczak???????chłopie co Ty gadasz większej płaczki nie ma Nigdy w Górniku!!! Pozbierajmy więcej takich to nikt na stadion nie przyjdzie. To jakby Hajtę na trenera