Noty i cenzurki po meczu z Zagłębiem Lubin: Dali sobie szansę

Kibic  -  10 kwietnia 2024 17:35
0
1864

W pomeczowej wypowiedzi Jan Urban podkreślał, że każdym spotkaniem chcą sobie dawać szanse, by jeszcze coś w lidze namieszać. Wygraną w Lubinie piłkarze Górnika dali sobie taką szansę. Sam pojedynek, jak na starcie dwóch już spokojnych zespołów, mógł się podobać. Może fajerwerków nie było, a i często brakowało jakości, to jednak obie drużyny starały się grać do przodu. Stąd, oprócz , trzech goli, mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, a wynik do końca był sprawą otwartą.
 • Daniel Bielica – 6 – Występ na pewno na plus, kilka pewnych interwencji i dobra gra nogami. Za gola raczej Daniela nie ma co winić, bo strzał był mocny oraz precyzyjny, aczkolwiek chyba dał się nieco zaskoczyć Kurminowskiemu.
 • Dominik Szala – 6 – Miał trochę problemów z Pieńką. Jeszcze na początku ubiegł go w pojedynku główkowym Kopacz. Notował też sporo udanych interwencji, choćby w sytuacji z 2. połowy, gdy do spółki ze Szcześniakiem powstrzymali lubinian. 
 • Rafał Janicki – 7 – Spokój w interwencjach. Dobrze czytał zamiary rywali, stąd po raz kolejny potrafił zablokować strzały.
 • Kryspin Szcześniak – 7 – Bardzo dobre zawody w Lubinie, podkreślone choćby taką interwencją, jak świetny powrót (19 min) za kontrą rywali si skasowanie akcji Pieńki. W 2. połowie m.in. odpowiednia asekuracja i powstrzymanie wespół z Szalą ataku gospodarzy.
 • Erik Janża – 7 – Dobrze wyglądał w ofensywie, gdzie potrafił w kilku akcjach rozklepać z partnerami defensywę rywali, jak choćby w 9 min. kiedy „poklepał” z Czyżem, co z kolei otwarło szansę na gola Musiolikowi. Ale już przy golu Krawczyka Janża zanotował asystę.
 • Damian Rasak – 7 – W 18 min. przechwycił wybicie Doudisa, ale strzał został zablokowany. Duży udział przy golu Czyża, bo to właśnie Damian dośrodkowywał w szesnastkę, kiedy obrońcy wybili piłkę wprost pod nogi Czyża.
 • Dani Pacheco – 6 – Pierwsza połowa słaba w wykonaniu Hiszpana. Dani obudził się po przerwie i wreszcie zobaczyliśmy dobre rozegranie, czy podania partnerom. Niestety, żółta kartka (czwarta w sezonie) eliminuje Pacheco z występu przeciwko Śląskowi.
 • Szymon Czyż – 7 – W 9 min. bliski asysty po zagraniu do Musiolika. potem przegrał walkę o piłkę i w konsekwencji gospodarze zdobyli gola. Rehabilitacja przyszła jeszcze w tej samej części w postaci gola. 
 • Adrian Kapralik – 6 – Pokazał w paru sytuacjach swoje walory. Podobała się wygrana walka o pozycję z 22 min, kiedy Kapralik szukał jeszcze podaniem Ennalego. Sam też próbował wpisać się na listę strzelców, ale brakowało precyzji.
 • Lawrence Ennali – 7 – Znów w swoim stylu napsuł krwi defensorom rywali. Zanotował asystę II stopnia przy golu Krawczyka, a pamiętajmy, że wcześniej również Ennali uruchomił na prawej stronie Rasaka, przy trafieniu Czyża. Ponadto pracował również w destrukcji wykorzystując swoja prędkość, o czym przekonał się choćby Pieńko.
 • Sebastian Musiolik – 6 – W pomeczowej wypowiedzi Jan Urban chwalił Sebastiana przede wszystkim za wykonaną pracę. I rzeczywiście pod tym względem było ok. Z drugiej strony takie sytuacje jak ta z 9 min. napastnik powinien zamieniać na gole.

Zmiennicy:

 • Piotr Krawczyk (od 60′ za Czyża) – 6 – Pojawił się na ostatni pół godziny i zdobywając gol swoją rolę spełnił.
 • Soicjiro Kozuki (od 79′ za Ennalego) – NS. Grał zbyt krótko.
 • Filipe Nascimento (od 79′ za Pacheco) – NS. Grał zbyt krótko.
 • Kamil Lukoszek (od 88′ za Szalę) – NS. Grał zbyt krótko.
 • Boris Sekulić (od 88′ za Kapralika) NS. Grał zbyt krótko.

Kogut meczu: Lawrence Ennali. Niemiecki zawodnik znów pokazał swój potencjał i obok kilku innych zawodników Górnika pracował na miano „Koguta”. O wyborze „Lolo” zadecydowało chyba to, że z równym powodzeniem pracował i z przodu, jak i w defensywie.

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Graj i wygrywaj z nami na betcris.pl

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments