Noty i cenzurki po meczu z Wartą Poznań: Zasłużona wygrana

Kibic  -  9 maja 2023 19:07
1
2371

Drużyna Warty Poznań przez cały sezon prezentuje solidny, poukładany futbol. Może nie ma w ich grze fajerwerków, ale „Zielono-biali” najczęściej są trudnym orzechem do zgryzienia i nie jeden zespół połamał już sobie na drużynie Szulczka zęby. Tym bardziej należy docenić postawę podopiecznych Jana Urbana, których wygrana nie podlegała wątpliwości. Górnik przez większą część meczu miał nad nim kontrolę. 

 • Daniel Bielica – 7 – Szlifuje swój rekord z czystym kontem, to już czwarty, kolejny taki mecz. Pracy może miał mniej, ale jak już, to interweniował pewnie i zachował koncentrację do końca.
 • Boris Sekulić – 7 – W meczu przeciwko Warcie nieźle funkcjonowała prawa strona m.in. za sprawą Sekulića. Boris dobrze współpracował, czy to z Olkowskim, Yokotą, czy później Dadokiem.
 • Richard Jensen – 7 – Bardzo solidny występ, nie pierwszy już w ostatnim czasie. Raz lekko przysnął, gdy zgubił mu się Zrelak, ale na szczęście w tej sytuacji napastnik gości był na spalonym.
 • Emil Bergstroem – 7 – Również i Emil może czuć satysfakcję z dobrze wykonanej roboty. Pewny i twardy w swoich interwencjach.
 • Erik Janża – 7 – Od kilku spotkań gra bardziej dojrzale. Tradycyjnie sporo prób wrzutek, ale potrafił też wywalczyć stały fragment gry w okolicach bramki rywali.
 • Damian Rasak – 8 – Oprócz swojej, dobrze wykonanej pracy w defensywie, pokazał się też pod bramką rywali. I to na tyle skutecznie, że wpisał się na listę strzelców, kończąc akcje, niczym rasowy napastnik.
 • Paweł Olkowski – 6 – Przy odrobinie szczęścia i lepszego wykończenia, Paweł piątkowy mecz mógł zakończyć nawet z dwoma golami. Niezłe zawody, choć w drugiej części brakowało trochę sił, stąd zmiana po godzinie gry.
 • Dani Pacheco – 8 – W 13 min. popisał się świetnym prostopadłym podaniem do wychodzącego na pozycję Olkowskiego. Hiszpan zanotował asystę przy trafieniu Dadoka.
 • Daisuke Yokota  – 8 – Ponownie pokazał swoje atuty, czyli szybkość, uwalnianie się od przeciwnika. Zanotował też asystę II stopnia przy golu Rasaka.
 • Lukas Podolski – 8 – Od początku widać było w jego zagraniach jakość, czy to w długich podaniach, czy szukaniu prostopadłych zagrań, a jednym z nich Podolski świetnie odnalazł Rasaka, który zdobył gola.
 • Piotr Krawczyk – 5 – Tym razem zanotował słabsze spotkanie, mniej widoczny. Nie urywał się rywalom, słabo wyglądała też współpraca z partnerami.

Zmiennicy:

 • Robert Dadok (od 66′ za Olkowskiego) – 7 – Od samego wejścia na plac wniósł wiele ożywienia. Bliski zapisania asysty po dograniu do van den Hurka. A potem… a potem zdobył kapitalnego gola. W pomeczowej rozmowie, Robert powiedział, że jest zadowolony ze swojego występu, nawet nie licząc bramki, trudno nie przyznać racji skrzydłowemu Górnika.
 • Anthony van den Hurk (od 66′ za Krawczyka) – 5 – Po wejściu, dosłownie w ciągu kilku minut trzykrotnie stawał przed szansą na zdobycie bramki. Szczególnie druga próba, gdy był metr od bramki, była znakomitą okazją, ale Lis okazał się sprytniejszy. Za znalezienie się na pozycji, wielkie brawa, natomiast za wykończenie minus i to duży.
 • Jean Mvondo. (od 88′ za Rasaka) – NS – Grał zbyt krótko.
 • Rafał Janicki (od 90+1’′ za Bergstroema) – NS – Grał zbyt krótko.
 • Szymon Włodarczyk (od 90+1′ za Podolskiego) – NS – Grał zbyt krótko.

Kogut meczu: Damian Rasak. Po raz kolejny pokazał wielkie zaangażowanie, za którym poszła również jakość. Pokazał, że potrafi zachować się nie tylko w defensywie, ale i pod bramką rywali. Zresztą, dosłownie centymetrów zabrakło, by w piątek zanotował dwa trafienia.

Skala not:
1 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Bijmy rekord frekwencji na Pogoń Szczecin!