Młode talenty z Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze ze wsparciem TDJ Estate

Kibic  -  20 września 2022 21:47
0
3464

TDJ Estate, inwestor odpowiedzialny między innymi za realizację osiedla mieszkaniowego Zielona Dolina w Zabrzu, został partnerem Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze. Celem jest wspólna praca na rzecz rozwoju młodych sportowców.

Akademia Piłkarska Górnika Zabrze propaguje uprawianie piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, tworząc dogodne warunki do treningów, organizując obozy sportowe i umożliwiając starty w zawodach. – Kształcimy zawodników w wieku od 4 do 19 lat, którzy uczestniczą w rozgrywkach na szczeblu okręgowym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim, a najlepsi mają szansę reprezentować klub również na arenie międzynarodowej. Akademia zrzesza nie tylko chłopców – prowadzimy też ciągły nabór do sekcji żeńskiej. Współpraca z TDJ Estate pozwoli na dalszą realizację ambitnych celów naszych wychowanków – mówi Łukasz Milik, dyrektor Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze.

TDJ Estate, firma realizująca projekty mieszkaniowe, biurowe oraz typu land developing w obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, każdego roku dołącza do szeregu lokalnych inicjatyw, których celem jest aktywizacja mieszkańców. Wsparcie Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze to kolejny wyraz zaangażowania inwestora w życie sportowe miast, w których prowadzi działalność deweloperską.

– Od początku naszej działalności chętnie angażujemy się w sportowe wydarzenia, które służą integracji i pozwalają budować zgrane społeczności. Akademia Piłkarska Górnika Zabrze łączy sport z kolejnym ważnym dla nas aspektem, jakim jest wsparcie dzieci i młodzieży. Dzięki obecności w Akademii najmłodsi aktywnie spędzają czas, zawierają przyjaźnie, rozwijają pasje, a w przyszłości mogą zostać profesjonalnymi zawodnikami. Wierzę, że wspólnymi siłami pomożemy w spełnieniu ich wielkich piłkarskich marzeń – mówi Bartłomiej Solik, partner zarządzający w TDJ Estate.

Akademia Piłkarska Górnika Zabrze skupia ponad 900 zawodników i zawodniczek oraz 30-osobową kadrę trenerów. Jej ambasadorem jest Lukas Podolski. Umowa z TDJ Estate została zawarta na sezon 2022/2023. Poza wsparciem finansowym, w planach jest organizacja wspólnych wydarzeń i konkursów.

Akademia Piłkarska Górnika Zabrze

Celem Akademii jest propagowanie piłki nożnej jako sportu masowego i stworzenie optymalnych warunków do uprawiania tego sportu przez jak największą liczbę dzieci i młodzieży szkolnej, a także wychowanie jak największej liczby zawodników dla potrzeb pierwszej drużyny.
Jako priorytet traktujemy budowanie bezpiecznego środowiska piłkarskiego w atmosferze zabawy i przyjaźni, które uważamy za idealne dla rozwoju dziecka. Jednocześnie zdając sobie sprawę, że nie każdy z wychowanków Akademii zostanie profesjonalnym zawodnikiem – dokładamy wszelkich starań aby kształtować młodych piłkarzy jako wartościowych ludzi, w pełni przygotowanych do radzenia sobie z wyzwaniami dorosłego życia.
W procesie szkolenia młodzieży Akademia Piłkarska Górnika Zabrze wytycza trzy cele nadrzędne mające znaczący wpływ na ukształtowanie przyszłego piłkarza: wychowawczy, edukacyjny, sportowy. Pierwsze dwa cele ukierunkowane są na właściwą postawę wychowawczą, dyscyplinę i patriotyzm klubowy, dlatego są stawiane bezwzględnie przed wszystkimi uczestnikami zajęć. Natomiast cele sportowe ze względu na zróżnicowany charakter i poziom wykształcenia są wyznaczane indywidualnie.

Więcej informacji o Akademii na stronie https://akademiagornika.pl/strona-glowna/

TDJ Estate jest częścią TDJ – rodzinnej firmy inwestycyjnej prowadzącej działalność w wielu sektorach gospodarki. TDJ Estate od 2011 r. realizuje projekty mieszkaniowe, biurowe, a także gruntowe (land developing). Portfolio inwestora obejmuje realizacje zlokalizowane w obrębie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii m.in. w Katowicach – Osiedle Franciszkańskie i Franciszkańskie Południe w dzielnicy Ligota, kompleks wielorodzinny Bardowskiego 1 na os. Witosa oraz Pierwszą Dzielnicę położoną w sąsiedztwie Strefy Kultury, a także Zieloną Dolinę w Zabrzu i Osiedle Wieszowa w powiecie tarnogórskim. W sektorze komercyjnym flagową inwestycją spółki jest kompleks biurowy .KTW zlokalizowany w ścisłym centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie katowickiego Spodka. W TDJ Estate tworzymy przestrzenie, które na każdym kroku pozytywnie wpływają na jakość życia ludzi. Bierzemy odpowiedzialność za miejsca, z którymi wiążemy się natywnie i długofalowo. Projektujemy zgodnie z zasadą people first design.
Zapraszamy na: www.tdjestate.pl

Źródło: Górnik Zabrze
Foto: Górnik Zabrze

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments