Media o meczu Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze: „Arcyważne zwycięstwo zabrzan”, „Tlen dla Górnika”

Monia  -  15 kwietnia 2023 09:49
7
2895

Niesamowicie cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze Górnika Zabrze w Lubinie. „Trójkolorowi” dzięki tej wygranej uciekli ze strefy spadkowej. Natomiast trafienie Daniego Pacheco z ostatniej minuty spotkania, spowodowało, że podopieczni Jana Urbana mają lepszy bilans dwumeczu z Zagłębiem, co w kontekście walki o utrzymanie jest bardzo istotne. Sportowe media oczywiście podkreślają wagę zwycięstwa Górnika. Zapraszamy na tradycyjny przegląd prasy.

Tlen dla Górnika Zabrze. Zmarnowany rzut karny w Lubinie
Ważne zwycięstwo Górnika w Lubinie. Zabrzanie wynik otworzyli sześć minut po przerwie. Gospodarze mogli wyrównać, ale rzut karny zmarnował Filip Starzyński. W doliczonym czasie na 2:0 trafił Dani Pacheco.Goście w tabeli PKO Ekstraklasy wydostali się ze strefy spadkowej. W niej znalazło się Zagłębie, które jeszcze nie tak dawno temu mogło czuć się bezpiecznie.

Arcyważne zwycięstwo zabrzan
Obie drużyny walczą o utrzymanie – po dzisiejszym spotkaniu do strefy spadkowej trafili piłkarze Zagłębia Lubin. Górnik mógł zaskoczyć gospodarzy strzałem Yokoty z dystansu, ale Dioudis był na posterunku. Groźnie zrobiło się także przy stałym fragmencie zabrzan, po którym futbolówka przypadkowo odbiła się od Świerczoka i uderzyła w poprzeczkę. Tuż po rozpoczęciu drugiej części piłkarze trenera Jana Urbana już trafili do siatki – Janza dośrodkował z rzutu rożnego do Bergstroma, który zdobył bramkę głową. Zagłębie miało szansę wyrównać, jednakże Bielica wyczuł Starzyńskiego i obronił rzut karny. W ostatniej akcji meczu Pacheco przypieczętował arcyważny triumf strzałem z daleka do pustej bramki.

Wygrali mecz o życie!
Górnik pokonuje w arcyważnym spotkaniu Zagłębie w Lubinie 2:0. W drugiej połowie Daniel Bielica obronił karnego. Dzięki wygranej Górnik wydostał się ze strefy spadkowej, wyprzedzając w tabeli lubinian i Śląsk Wrocław, z którym zagra u siebie w przyszłą niedzielę.

Piłka Nożna

Górnik z bardzo ważną wygraną
Był to piekielnie ważny mecz w kontekście ewentualnego utrzymania obydwu drużyn. W 31. minucie bardzo blisko gola samobójczego był Świerczok, gdyż piłka po jego ciele obiła poprzeczkę. Drugą połowę dużo lepiej rozpoczęli goście, którzy w 51. minucie objęli prowadzenie po golu Bergstroema. W ostatniej akcji meczu Pacheco z kilkudziesięciu metrów uderzył na pustą bramkę i ustalił wynik spotkania na 2:0. Górnik awansował na 13. miejsce w tabeli, a Zagłębie z dorobkiem 31 punktów plasuje się na 16. lokacie.

Górnik Zabrze wygrał w Lubinie i uciekł spod kreski
Piłkarze Górnika Zabrze zdobyli bezcenne punkty w Lubinie. W pierwszym zwycięstwie Jana Urbana duży udział miał Bielica, który obronił rzut karny. Dzięki wygranej zabrzanie uciekli ze strefy spadkowej wyprzedzając zarówno lubinian, jak i Śląsk Wrocław. Jan Urban mógł się więc wreszcie uśmiechnąć, bardzo liczna grupa kibiców fetowała drużynę, ale Górnik nie byłby sobą, gdyby po meczu nie pojawił się bilans strat. Mocno niepokojąco wyglądała kontuzja Janży, a limit żółtych kartek przekroczyli Vrhovec, Włodarczyk i Szcześniak (jako rezerwowy!), więc wszyscy nie zagrają przeciwko Śląskowi Wrocław.

Arcyważne zwycięstwo Górnika w Ekstraklasie! Zabrzanie uciekli ze strefy spadkowej
Górnik Zabrze wygrał w Lubinie z Zagłębiem 2:0. Gole, które dały ekipie z Górnego Śląska niezwykle cenne zwycięstwo, zdobyli Emil Bergstrom oraz Dani Pacheco. Dzięki wygranej zabrzanie uciekli ze strefy spadkowej PKO BP Ekstraklasy. Do niej powędrowali natomiast Miedziowi, którzy mogli wywalczyć przynajmniej remis, ale rzutu karnego nie wykorzystał Filip Starzyński.

TVP Sport

Ważna wygrana Górnika
W meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym mierzyły się drużyny broniące się przed spadkiem, Górnik Zabrze pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:0 (0:0). Podopieczni Jana Urbana uciekli ze strefy spadkowej i zepchnęli do niej… Miedziowych. Antybohaterami gospodarzy – byli reprezentanci Polski – Filip Starzyński i Jakub Świerczok.