Media o meczu Warta Poznań – Górnik Zabrze: Mecz do zapomnienia

W.  -  13 marca 2022 09:55
3
1586

W rozgrywanym w sobotę w Grodzisku Wielkopolskim meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy, Warta Poznań pokonała Górnika Zabrze 2:1. „Trójkolorowi” niewiele godnego uwagi pokazali w tym spotkaniu, dlatego sportowa prasa  podkreśla raczej ciężar wygranej Warty. Dla nas jest to mecz do zapomnienia.

Piękne gole na wagę zwycięstwa
W starciach obu ekip, gdy Warta jest gospodarzem, Górnik zawsze wygrywał. Tym razem podopieczni Szulczka chcieli pokrzyżować plany przyjezdnym. W 15. minucie fantastycznie z rzutu wolnego przymierzył Trałka, dając prowadzenie swojej drużynie. Kwadrans później idealnym podaniem popisał się Janża, a piłkę do siatki skierował Kubica. Po zmianie stron świetną asystą obsłużył Kiełb Castenedę, a ten w pięknym stylu umieścił futbolówkę między słupkami, dając Warcie prowadzenie,

Kibice lepsi niż piłkarze
Po świetnym występie przeciwko Cracovii Górnik Zabrze rozegrał najsłabszy mecz w rundzie wiosennej. Zespół Jana Urbana zasłużenie przegrał w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań, potknął się w ten sposób w pościgu za czwartym miejscem.

Przeglądsportowy.pl

Ważna wygrana Warty
Trzy punkty pozwoliły drużynie prowadzonej przez Dawida Szulczka oddalić się od strefy spadkowej. Zabrzanie przegrali natomiast pierwsze ligowe spotkanie od blisko miesiąca

Pilkanozna.pl

Warta buduje przewagę nad strefą spadkową
Zespół Warty Poznań od pierwszych minut przeważał, był więcej czasu gry przy piłce i dyktował warunki. Już w 15. minucie Trałka błysnął skutecznością i trafił do siatki.
Górnik miał kilka niezłych momentów w pierwszej części spotkania i jeden z nich miał miejsce w 31. minucie. Dobrą centrę w pole karne wykorzystał Kubica, który najwyżej wyskoczył do dośrodkowanej piłki i 21-latek pewnie wbił futbolówkę do siatki. Po przerwie spotkanie ostygło, choć Warta zachowała optyczną przewagę. W 63. minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Kolejnego gola w barwach poznańskiego klubu zdobył Castañeda. Warta zapisuje na swoje konto komplet punktów i buduje przewagę nad strefą spadkową. Górnik póki co zostaje na 6. pozycji w klasyfikacji ligowej.

Warta Poznań ucieka ze strefy spadkowej
Zaraz na początku kapitalnym trafieniem z rzutu wolnego popisał się Trałka. Doświadczony pomocnik z 20 metrów przymierzył tak, że Bielica nie miał wiele do powodzenia. Zabrzanie odpowiedzieli efektownym trafieniem po uderzeniu głową w wykonaniu Kubicy. Dla młodzieżowca Górnika była to już 5 bramka w bieżących rozgrywkach. Po przerwie, jak przez większość I części stroną przeważającą była Warta i po niewiele ponad godzinie gry ponownie prowadziła, kiedy to kapitalnym uderzeniem z dystansu pod poprzeczkę popisał się Castaneda. Warta ostatecznie zanotowała swoją 6 wygraną w tym sezonie i poprawiła swoją sytuację w walce o utrzymanie się w ekstraklasie. „Górnicy” zaś z taką grą mogą zapomnieć o grze o 4 miejsce na koniec sezonu.