Media o meczu Górnik Zabrze – Piast Gliwice: Nadal bez przełamania

W.  -  3 listopada 2019 22:31
0
2514

W spotkaniu 14. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Górnika Zabrze podzielili się punktami z Piastem Gliwice, notując czwarty z rzędu remis 1:1. Zdobywcą jedynego gola dla Trójkolorowych w derbowym starciu został kapitan zabrzańskiej jedenastki Szymon Matuszek, który w 56 minucie meczu posłał futbolówkę w światło bramki Frantiska Placha, doprowadzając do wyrównania. Dzisiejszy mecz przedłużył kiepską passę ośmiu kolejnych spotkań bez zwycięstwa. Po raz ostatni po komplet punktów podopieczni Marcina Brosza sięgnęli 25 sierpnia, pokonując na własnym stadionie Koronę Kielce 3:0.

Derby Śląska na remis. Górnik Zabrze wciąż nie umie się przełamać
Pierwsza połowa derbowego meczu Górnik Zabrze – Piast Gliwice rozczarowała. Było sporo walki w środku pola, a mało sytuacji podbramkowych. „Górnicy” swoje szanse mieli w końcówce I połowy, ale najpierw Erik Janża z rzutu wolnego, wykonywanego tuż zza pola karnego przestrzelił, a potem Jesus Jimenz trafił w mur. Gliwiczanie grali „swoje”. Spokojnie rozgrywali pikę w środku i czyhali na swoją sytuację z przodu. Próbował Piotr Parzyszek, ale bez efektu.

Derby na remis
W pierwszych 45 minutach żadna z ekip nie stworzyła sobie stuprocentowej okazji, a kibice zgromadzeni na stadionie w Zabrzu nie oglądali bramek. Po zmianie stron wynik spotkania otworzyli goście. Po zagraniu Milewskiego i strzale Tomasza Jodłowca, piłkę do własnej siatki wpakował Przemysław Wiśniewski. Radość Piasta nie trwała długo. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówkę głową do bramki wrzucił Szymon Matuszek. Do końca meczu nikt nie potrafił zadać ostatecznego ciosu i obie ekipy podzieliły się punktami.

Sportslaski.pl

Górnik bez przełamania, a mistrz bez lidera. Śląskie derby na remis
Pierwszym w historii remisem zakończyły się derby pomiędzy Górnikiem Zabrze a Piastem Gliwice. Przy Roosevelta padł wynik 1:1, choć obie bramki zostały zdobyte przez zawodników gospodarzy. Najpierw samobójcze trafienie zanotował Przemysław Wiśniewski, a chwilę później wynik celną główką ustalił Szymon Matuszek. Tym samym Górnik zanotował ósme ligowe spotkanie bez zwycięstwa, natomiast Piast nie wykorzystał okazji do wskoczenia na pierwszą pozycję.

Sędzia nie uznał bramki dla Górnika w końcówce meczu, kibice byli wściekli
(…) Górnik mógł przechylić szalę zwycięstwa po kontrze w 87. minucie – Angulo wyszedł na pozycję sam na sam z Plachem, ale podał jeszcze do Juana Bauzy, który skierował piłkę do siatki. Sędziowie nie uznali bramki z powodu spalonego! Po analizie VAR decycję podtrzymano, a kibice od tego momentu dosadnie wyrażali się o arbitrze.

Remis w derbach Śląska. Górnik i Piast zdobyły po bramce.
Faworytem derbów Górnego Śląska był Piast Gliwice, który już podniósł po problemach na początku sezonu. Górnikowi Zabrze zależało jednak na pokazaniu dominacji w regionie. Trybuny na stadionie przy Roosevelta zapełniły się niemal w komplecie. Spotkanie swoją obecnością zaszczycił selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek.

Remis w śląskich derbach. Piast Gliwice stracił szansę na fotel lidera
W śląskich derbach Górnik Zabrze zremisował 1:1 z Piastem Gliwice na własnym stadionie. Mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie po nieudanej interwencji Wiśniewskiego, ale po chwili stracili bramkę po stałym fragmencie gry. Piastunki straciły szansę na pozycję lidera, ale utrzymują się w czołówce ligi.

Derby na remis. Niemoc zabrzan trwa
Jedyne w PKO Ekstraklasie derby Górnego Śląska wywoływały ogromne emocje wśród kibiców obu drużyn. Dla fanów Górnika Zabrze to jeden z najważniejszych meczów w sezonie. To Piast Gliwice w ostatnim sezonie zdobył mistrzostwo Polski i obecnie jest najlepszym ze śląskich klubów. O tym, jak Górnikowi piłkarsko daleko jest do Piasta pokazuje fakt, że zabrzanie ostatnie zwycięstwo w lidze odnieśli 25 sierpnia.