Marcin Urynowicz podpisał 5-letni kontrakt z Górnikiem

Spark  -  2 czerwca 2015 18:31
0
1868

urynowicz_gwarek
Marcin Urynowicz przeniesie się na zasadzie transferu definitywnego do Górnika z Gwarka Zabrze. 19-letni, bramkostrzelny pomocnik podpisał już z 14-krotnym mistrzem Polski 5-letni kontrakt – poinformowała klubowa oficjalna strona internetowa.

Górnik był zainteresowany pozyskaniem Urynowicza od dawna. Latem ubiegłego roku ten utalentowany wychowanek Gwarka i młodzieżowy reprezentant Polski był nawet z zespołem Roberta Warzychy i Józefa Dankowskiego na zgrupowaniu we Wronkach, ale temat transferu odłożono w czasie. Późną jesienią Urynowicz przebywał na testach w Borussii Dortmund, której piłkarzem jest inny wychowanek Gwarka Łukasz Piszczek. – Cieszymy się, że udało nam się dojść do porozumienia zarówno z Gwarkiem, jak i samym piłkarzem. Liczymy, że Marcin w niedługim czasie stanie się silnym punktem naszej drużyny, wiążemy z nim duże nadzieje i dlatego podpisaliśmy 5-letni kontrakt – mówi Krzysztof Maj, wiceprezes Górnika Zabrze.

Tym samym Urynowicz dołączy do Mariusza Magiery i Adama Dancha, którzy również są wychowankami klubu z Zabrza-Biskupic. Innym wychowankiem Gwarka jest były piłkarz Górnika, a obecnie FC Koeln, Paweł Olkowski.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: gwarekzabrze.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments