Legia wyjaśnia sprawę rozliczenia z Górnikiem. Zarzuty klubu z Zabrza niezgodne z faktami?

kesera  -  29 kwietnia 2013 17:51
0
977

kibice
Legia Warszawa postanowiła wyjaśnić sprawę rozliczenia faktur za bilety z Górnikiem Zabrze. Klub ze stolicy informuje, że członkowie Zarządu Górnika Zabrze podają zarzuty niezgodne z faktami. Poniżej prezentujemy całą treść zamieszczoną na oficjalnej stronie internetowej Legii Warszawa.

Przypomnijmy, że kibice Górnika nie zobaczyli meczu na stadionie przy Łazienkowskiej. Prezes Górnika Zabrze Artur Jankowski zapowiedział, że klub z Roosevelta nie zapłaci Legii faktury za bilety, o czym szerzej można przeczytać w tym miejscu.

Treść wyjaśnienia Legii Warszawa dot. rozliczenia z Górnikiem Zabrze:

„W związku z nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi w mediach przez członków Zarządu Górnika Zabrze i zarzutami nieznajdującymi potwierdzenia w faktach, Legia Warszawa wyjaśnia kwestię rozliczeń za bilety z meczu rozegranego 15 marca 2013 roku.

Górnik Zabrze zamówił na mecz w Warszawie 1 548 biletów i do takiego zamówienia została wystawiona faktura na kwotę 51 084 zł brutto. W dniu meczu po zweryfikowaniu listy kibiców gości, którą otrzymał dział bezpieczeństwa Legii, klub wystawił fakturę korygującą (zmniejszając wcześniejszą kwotę o 7062 zł brutto) na kwotę odpowiadającą faktycznej liczbie biletów, tj. 1334 sztuk. Ten dokument został przyjęty i podpisany przez osobę reprezentującą klub gości. Opisana procedura jest standardowo stosowana pomiędzy klubami w rozliczeniach dotyczących sprzedaży biletów.

Po meczu kluby ustaliły, że Legia zwróci pieniądze za bilet tym kibicom, którzy nie weszli na stadion (nie skasowali biletów na bramkach wejściowych). Ponieważ system rejestrujący ruch na bramkach wejściowych na stadionie Legii zapisał 471 wejść na sektor gości, Legia wystawiła kolejną fakturę korygującą – zmniejszającą kwotę płatności za bilety o dalsze 28 479 zło brutto, do kwoty 15 543 zł brutto odpowiadającej cenie 471 biletów. Faktura, o której mowa została wystawiona przez Legię 5 kwietnia i wysłana do Górnika Zabrze. W konsekwencji, nie jest prawdą informacja podawana w mediach przez przedstawicieli Górnika o roszczeniu Legii względem klubu z Zabrza w wysokości 30 tysięcy złotych.

Ubolewamy, że kibice z Zabrza w efekcie splotu wielu okoliczności nie obejrzeli meczu w stolicy, dlatego też zdecydowaliśmy się na zwrot części pieniędzy za bilety. Nie możemy jednak uwzględnić reklamacji osób, które weszły na stadion i dobrowolnie zdecydowały się zrezygnować z oglądania meczu. Takie rozwiązanie zostało zaakceptowane przez Górnik Zabrze, tym bardziej dziwi nas prezentowane w mediach stanowisko i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji dotyczących tej sprawy”.

źródło: legia.com/Roosevelta81.pl
foto: legionisci.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments