Prezes Górnika: Nie zapłacimy Legii faktury za bilety!

kamres  -  26 kwietnia 2013 15:24
0
980

jankowski_konferencja_1213

Prezes Górnika Artur Jankowski podczas piątkowej konferencji odniósł się do sprawy kibiców z meczu Legia-Górnik. – Nasz klub dostał dopiero wczoraj oficjalne orzeczenie Komisji Ligi, które odbyło się dnia 3 kwietnia 2013 roku – powiedział sternik klubu z Roosevelta.

Przypomnijmy, że fani zabrzańskiego zespołu nie zobaczyli meczu z trybun ze względu na opieszałość służb Legii Warszawa. – Nasz klub dostał dopiero wczoraj oficjalne orzeczenie Komisji Ligi, które odbyło się z dnia 3 kwietnia 2013 roku. Dlaczego czekaliśmy prawie cały miesiąc na oficjalny dokument? – dziwił się Jankowski i zacytował orzeczenie: „Należy przyjąć kibiców niezależnie od działań policji, które dodatkowo przyczyniły się do spowolnienia wejścia ich na stadion. Klub Legia Warszawa nie był dostatecznie przygotowany organizacyjnie do przyjęcia kibiców gości w ustalonym czasie”.

– Górnik Zabrze na tę chwilę nie wypracował porozumienia z zarządem Legii Warszawa dotyczącego zwrotu pieniędzy za bilety. Chcę poinformować, że dostaliśmy fakturę na ponad 51 tysięcy złotych, ale Górnik Zabrze nie zapłaci tych pieniędzy – podkreślił.

– Wstępnie ustaliliśmy, że zapłacimy tylko za część kibiców, która weszła, była to kwota około 6 tysięcy złotych, ale dostaliśmy znowu z Legii fakturę na ponad 30 tysięcy złotych. Uważamy, że jest to niepoważne traktowanie – złościł się Jankowski. Nie puścimy tego tematu i nie zapłacimy w tym momencie tych pieniędzy. Skierowaliśmy pisma do Prezesa Bońka, do Komisji Ekstraklasy, do Legii Warszawa, że ten temat nie został jeszcze zakończony. Inną sprawą jest to, że Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnik Zabrze będzie też domagało się zwrotu pieniędzy od Legii za przejazd kibiców, ale tym zajmą się już oni sami.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Kamil Dołęga/ Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments