Kto zawinił, że drużyna „najlepiej grająca w piłkę” stała się „pośmiewiskiem Ekstraklasy”?

kesera  -  7 maja 2013 09:14
0
969

druzyna4_gornik_bielsko_1213
Kibice Górnika Zabrze, mimo najlepszego sezonu (po rozegraniu 25 kolejek) od niemal dwóch dekad, czują ogromną frustrację i paskudne obrzydzenie. Nasza drużyna z „grającej najlepszą piłkę w kraju” stała się „pośmiewiskiem Ekstraklasy”.

Jesienią Kazimierz Węgrzyn, ekspert stacji Canal+, mówił, że Górnik „gra jak zespół z Bundesligi”. Teraz można usłyszeć zupełnie skrajne opinie na temat występów „Trójkolorowych”, choć drużyna cały czas jest w ścisłej czołówce ligi. Kto jest winien całej sytuacji? Już na początku rundy bardzo niefortunnej wypowiedzi udzielił Krzysztof Lewandowski wiceprezydent miasta Zabrze (większościowego udziałowca klubu), że „wyniki przyszły o rok za wcześnie”. Najbardziej obrywa się piłkarzom, ale winnych jest znacznie więcej, począwszy od zarządu, a na klubowych działaczach skończywszy. Takiego wstrętu i wściekłości kibice Górnika nie mieli nawet wtedy, gdy drużyna opuszczała szeregi Ekstraklasy.

Piłkarze podobno usłyszeli, że nie mogą zająć lepszego miejsca od piątego, o czym można przeczytać w tym miejscu. Górnik znalazł się na poważnym zakręcie, a pytań bez odpowiedzi jest całe mnóstwo. Czy czasem nie jest to strzelanie sobie w stopę? Jaki inwestor, czy też sponsor będzie chciał przyjść do klubu, w którym jest taki bałagan? Może jednak nikomu nie zależy, aby taki w ogóle się pojawił? Jak duże zaległości są wobec piłkarzy? Co z kontraktem dla sztabu szkoleniowego i zawodników, którym umowy wygasają w czerwcu? Jakie długi są w klubie i przez ile czasu trzeba będzie je jeszcze spłacać?
O licencję ma być odrobinę łatwiej niż przed rokiem, jak zapowiedział prezes Artur Jankowski. Czy na pewno? My obawy mamy spore, ale na szczęście jest kilka klubów będących w znaczniej gorszej sytuacji od Górnika. Czy mamy powody, aby się złościć? Zdecydowanie tak. Jedynym pozytywem jest powstający w Zabrzu nowoczesny stadion, co prawda z opóźnieniem, ale jednak powstaje.

Kto jest winien słabej postawy Górnika w rundzie wiosennej? Czekamy na Wasze komentarze, a także głosy w sondzie na stronie głównej.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments