Konferencja trenerów: „Tak właśnie chcieliśmy zareagować”, „Górnik może patrzeć w kierunku górnych miejsc”

Milo  -  17 maja 2015 19:54
0
884

Dankowski_konferencja_Górnik_Lechia_1415

– Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu. Tak właśnie chcieliśmy zareagować na wydarzenia sprzed tygodnia, gdzie wysoko przegraliśmy z Wisłą. Cały tydzień zespół był na siebie zły, że w tak łatwy sposób oddaliśmy mecz – powiedział na konferencji po spotkaniu z Pogonią, Józef Dankowski, trener Górnika.

Józef Dankowski (trener Górnika): – Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu. Tak właśnie chcieliśmy zareagować na wydarzenia sprzed tygodnia, gdzie wysoko przegraliśmy z Wisłą. Cały tydzień zespół był na siebie zły, że w tak łatwy sposób oddaliśmy mecz. Nie chcieliśmy wracać do tamtego meczu, ale to było czuć i widać na każdych zajęciach. Widziałem złość sportową. Cieszy to, że kilka zmian w zespole nie odbiło się na jakości. Chwała wszystkim, bo wnieśli w ten zespół optymizm, że ta grupa może być razem.

Czesław Michniewicz (trener Pogoni): – Gratuluję trenerom zwycięstwa i zdobycia ważnych trzech punktów. Po tej wygranej Górnik może patrzeć z optymizmem w kierunku górnych miejsc. My przegraliśmy już drugi mecz w fazie finałowej. Spodziewaliśmy się, że Górnik na początku meczu będzie grał agresywnie i wysoko. To wszystko udało nam się przetrwać. Po przerwie wydawało się, że mamy szansę strzelić gola, bo Górnik się odkrywał, ale to my straciliśmy bramkę z kontrataku. Bardzo podoba mi się gra Romana Gergela, jest to świetny piłkarz, ale takich bramek tracić nie możemy. Biegł on z piłką przez prawie pół boiska. Takich bramek nie możemy tracić. Martwi mnie to, że nie wyciągamy wniosków. Podobną bramkę straciliśmy z Lechią przed tygodniem. Zostajemy na Śląsku, dlatego będzie czas, aby podgoić rany.

Źródło: Roosevetla81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments