Konferencja trenerów: "Przegraliśmy, ale gramy dalej", "Zabrakło nam zimnej krwi"

0
1370

Dankowski_Piast_Górnik1415

- Zabrakło nam piłkarskiej mądrości by doprowadzić do remisu. To jest nasz pierwszy mecz w tym roku, w którym tracimy bramkę i żadnej nie strzelamy - powiedział na konferencji po spotkaniu z Lechią Gdańsk Józef Dankowski, trener Górnika. Trener Lechii, Jerzy Brzęczek dodał - Moim zdaniem zagraliśmy w pierwszej połowie najlepsze 45 minut w tej rundzie.

Józef Dankowski (trener Górnika): - Przegraliśmy mecz wiedząc jakie spotkanie nas tu czeka. Wiedzieliśmy, że Lechia będzie chciała - i to zrobiła - narzucić nam swój styl gry, walcząc o każdą piłkę. Mieliśmy zagrać w ten sam sposób. Pierwsza połowa pokazała, że tak się nie stało. Lechii wystarczyło to do strzelenia gola, a dalej gospodarze czekali na nasze kolejne błędy, po których Lechia groźnie kontratakowała. Druga połowa wyglądała trochę lepiej. Poprawiliśmy organizację gry przechodząc na ustawienie z czwórką obrońców. Dzięki temu zrównoważony został środek pola. Szkoda tej bramki ze spalonego. Zabrakło nam piłkarskiej mądrości by doprowadzić do remisu. To jest nasz pierwszy mecz w tym roku, w którym tracimy bramkę i żadnej nie strzelamy. Przegraliśmy, ale gramy dalej...

Jerzy Brzęczek (trener Lechii): - Gratuluję chłopakom zwycięstwa, trzeciego z rzędu i to bez straconej bramki. Moim zdaniem zagraliśmy w pierwszej połowie najlepsze 45 minut w tej rundzie. Zabrakło nam zimnej krwi, by wykorzystać jedną z okazji na 2:0. Wtedy mecz byłby spokojniejszy... W drugiej połowie Górnik grał dobrze, miał sytuacje, mecz się wyrównał. Nie wykorzystaliśmy kontrataków i przez to mecz do końca był nerwowy. Zdobyte 3 punkty oddalają nas od strefy spadkowej...

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy