Konferencja trenerów: „Absencje skomplikowały nam pole manewru”, „To był dla nas półfinał”

Milo  -  25 kwietnia 2015 18:26
0
994

Dankowski_Górnik_Bełchatów1415

Kto nie był na meczu powie łatwo i przyjemnie. Ja uważam, że nie. Myślę, że pierwsza połowa nie była zła. Dostaliśmy bramkę do szatni. Sędzia dziś był nie najlepiej dysponowany. – powiedział na konferencji po spotkaniu z Pogonią Szczecin, Józef Dankowski, trener Górnika. Czesław Michniewicz, trener gospodarzy stwierdził: – To był dla nas półfinał. Teraz przed nami finał w Warszawie.

Józef Dankowski (trener Górnika): – Zacznę od tego co nie związane z meczem. Dzisiaj rano dotknął nas brak Romana Gergela. Liczyliśmy też, że Radek Sobolewski da radę i pomoże. Absencje skomplikowały nam pole manewru. To było widać w trakcie spotkania. 3:1. Kto nie był na meczu powie łatwo i przyjemnie. Ja uważam, że nie. Myślę, że pierwsza połowa nie była zła. Dostaliśmy bramkę do szatni. Sędzia dziś był nie najlepiej dysponowany. Nie wiem czy w tej sytuacji nie był faulowany Robert Jeż. To był powód, że nie zdążył ani Sadzawicki ani Magiera. Druga połowa była taka jaką nakreślił sobie trener Michniewicz czyli szukać kontr. To przyniosło skutek. My nie potrafiliśmy rozmontować dobrej defensywy Pogoni.

Czesław Michniewicz (trener Pogoni): – Przed meczem docenialiśmy klasę rywala. Analizowaliśmy mecz Górnika z Wisłą. Początek należał do nas, ale około 15 minuty to Górnik objął przewagę. Przed przerwą szczęśliwie dla nas udało się strzelić. Był tam Murawski, Frączczak i Dominik Kun. Bardzo się cieszę bo w tygodniu mówiłem, że Adam dobrze wygląda na treningach. Wprowadziliśmy Robaka i gra zaczęła inaczej wyglądać. Myśleliśmy, że zwiąże to Górnika na swojej połowie. Z żalem zdjąłem Zwolińskiego. Gdyby nie miał już bramki to bym go zostawił. Świetne dośrodkowanie Nunesa na maskę Zorro. Później świetny strzał Maksia Rogalskiego. Może to pokłosie tego, że pokazywałem piłkarzom jak strzela Denis Begkamp. I tak go przywitali koledzy w szatni. To był dla nas półfinał. Teraz przed nami finał w Warszawie. Doceniam pracę poprzednich szkoleniowców, bo to ich zasługa, że zespół wygląda tak dobrze fizycznie. Przed nami w finał w Warszawie.

Źródło: pogonsportnet.pl