Kolejne wypożyczenia z Górnika

mlodyKSG  -  11 lutego 2021 16:59
0
10355

Jak poinformował katowicki Sport, Wojciech Hajda przenosi się do Sandecji Nowy Sącz. 20-latek w rundzie jesiennej wystąpił (licząc ligę i puchar) w sześciu spotkaniach Górnika. Zazwyczaj były to końcowe fragmenty meczów. Tylko raz Hajda wyszedł w podstawowym składzie, w 1/16 PP przeciwko KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W sumie blondwłosy pomocnik rozegrał zaledwie 71 minut.

W sezonie 2019/20 Hajda był wypożyczony do Stomilu Olsztyn, gdzie wystąpił łącznie w 30 spotkaniach, zdobywając jednego gola. W sierpniu ubiegłego roku podpisał z zabrzańskim nową umowę, która obowiązuje do 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa.

Z kolei do II-ligowej Olimpii Grudziądz powędrował Marko Zawada. Kluby sfinalizowały umowę wypożyczenia zawodnika do końca sezonu 2020/21. Marko Zawada urodził się 5 sierpnia 2001 roku. Główna pozycja na której występuje to środkowy napastnik, może również grać na pozycji ofensywnego i środkowego pomocnika.

W trwającym sezonie Zawada rozegrał 18 meczów w rozgrywkach III ligi, strzelając w nich 6 bramek. 19-latek przygodę z piłką zaczynał w OKS-ie Olesno. Następnie przez pół roku reprezentował barwy Promotora Południe Zabrze, skąd jesienią 2014 roku trafił do Górnika Zabrze . Przez kilka lat występował w drużynach juniorskich, a od dwóch reprezentuje zespół zabrzańskich rezerw. Olimpia Grudziądz z dorobkiem 13 punktów zajmuje obecnie 18. miejsce w tabeli II ligi.

Przypomnijmy, że wcześniej Górnik Zabrze wypożyczył Filipa Bainovića, który do końca bieżącego sezonu będzie reprezentował barwy serbskiego Radnika Surdulica.

Z kolei w poniedziałek z klubem z Roosevelta definitywnie pożegnał się Adam Ryczkowski. 23- latek karierę piłkarska będzie kontynuował w Chojniczance Chojnice.

Źródło: katowicki Sport/ Górnik Zabrze/ Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments