Kibicowskie podsumowanie kolejki: Żołnierze Wyklęci cześć Waszej pamięci!

dr.martens  -  4 marca 2015 08:12
0
2520

kibice2_cracovia_lech_1415
Sporo w miniony weekend mieliśmy wyjazdów oraz opraw. Najlepiej z wyjazdowiczów wypadł Lech, który na zgodowym meczu z Cracovia zameldował się w 900 osób, najgorzej natomiast wypadli kibice Podbeskidzia, którzy do Warszawy pojechali w około… 25 osób. Ponadto na większości stadionów zaprezentowane były czy to oprawy czy też transparenty poświęcone Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O szczegółach przeczytacie poniżej. Zapraszamy!

Ruch Chorzów – Lechia Gdańsk
kibiców: 5 568
w tym gości: 171

piątek, 27 lutego, godz. 18:00

Dla Lechii było to kolejne wyjazdowe spotkanie w dzień pracujący co przy dużej odległości jest dla nich sporym problemem, np. z urlopami. Pomimo tego w Chorzowie pojawiło się 171 osób, wśród których 40 to fani krakowskiej Wisły, a 10 Ślaska Wrocław.  Płot sektora gości tego dnia przyozdobiły 2 flagi: Lechiści oraz Duma Wolnego Miasta. Tego dnia doping nie porywał z obu stron. Nie brakowało w nim oczywiście wymian uprzejmości, które jednak nie były zbyt natężone. Gospodarze nie wypełnili stadionu w 100%, wywiesili jednak sporo flag.

Cracovia – Lech Poznań
kibiców: 9 151
w tym gości: ok. 900
piątek, 27 lutego, godz. 20:30

Na meczu zgodowym pojawiło się około 900 fanatyków Kolejorza. Poznaniacy zasiedli w młynie Cracovii, skąd prowadzili wspólny doping dla obu zespołów. Gospodarze z okazji przypadającego na 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przygotowali podwieszaną oprawę. Na owej sektorówce znajdowały się postaci sześciu Żołnierzy Niezłomnych oraz hasło: „Dla Was niepodległa Polska była najważniejszą sprawą!”. Całość uzupełnił transparent na płocie z hasłem „Żołnierze Niezłomni, Cracovia nie zapomni!”. Podczas meczu zaprezentowana została także mała sektorówka na Sektorze Rodzinnym.

kibice_cracovia_lech_1415

GKS Bełchatów – Wisła Kraków
kibiców: 3 446
w tym gości: 383
sobota, 28 lutego, godz. 15:30

Wiślacy do Bełchatowa podróżowali tylko samochodami, w Bełchatowie zameldowali się w 383 osoby. Na płocie wywiesili transparent poświęcony Żołnierzom Wyklętym „Nigdy przed nocą, nie ugięli szyi” oraz jedną flagę „Wisła Sharks”. Sporą część dopingu poświęcili niedzielnemu świętu. Gospodarze wystawili skromny młyn, wywiesili 4 flagi.

kibice2_gks_wisla_1415 kibice_gks_wisla_1415

Zawisza Bydgoszcz – Piast Gliwice
kibiców:
w tym gości: 0
sobota, 28 lutego, godz. 15:30

Mecz bez historii kibicowskiej, na trybunach widoczne tylko „pionki Osucha”, kibice gości solidarnie do Bydgoszczy nie zawitali.

Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław
kibiców: 3 000
w tym gości: 18 – z KKN Śląsk
sobota, 28 lutego, godz, 18:00

Relacja z meczu: TUTAJ
Galeria: TUTAJ

kibice5_Górnik_Śląsk1415

Jagiellonia Białystok – Korona Kielce
kibiców: 15 359
w tym gości: 185
niedziela, 1 marca, godz. 15:30

Gospodarze przygotowali oprawę z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Na oprawę składał się transparent z hasłem: „Żegnał ich wieczorny mrok, gdy ruszali w bój”. Całość uzupełniła sektorówka z wizerunkiem wilka oraz kartoniada. Z kartoników został utworzony też symbol Polski Walczącej. Na stadionie wywieszono także transparent „Cały świat się o Was dowie Niezłomni Bohaterowie”. Frekwencja w Białymstoku bardzo dobra – ponad 15 tysięcy widzów dało najlepszy wynik w tej kolejce.

Koroniarze w Białymstoku stawili się w 185 osób, mieli ze sobą 3 flagi i prowadzili doping całe spotkanie.

kibice_jagiellonia_korona_1415

Oprawa „Jagi:”
[youtube id=”xHDjQ2dnxrA”]

Legia Warszawa – Podbeskidzie Bielsko-Biała
kibiców: 12 661
w tym gości: ok. 25
niedziela, 1 marca, godz. 18:00

Legioniści zaprezentowali sektorówkę przedstawiającą zarys wilka, którego postać tworzą gałęzie drzew. Całość uzupełniły biało-czerwone flagi oraz transparent o treści: „Wśród cieniów nocy, w mroku drzew, wezwani na Ojczyzny zew”. Po chwili na trybunach pojawiła się pirotechnika, odśpiewane zostały także cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Niestety frekwencja przy Łazienkowskiej słaba, zaledwie 12 tysięcy widzów oglądało to spotkanie.

Kibice Podbeskidzia w Warszawie stawili się w około 25 osób, nie mieli ze sobą flag.

Oprawa Legii:
[youtube id=”B8m5WYJLaOg”]

kibice2_legia_podbeskidzie_1415 kibice_legia_podbeskidzie_1415

Pogoń Szczecin – Górnik Łęczna
kibiców: 4 482
w tym gości: 60
poniedziałek, 2 marca, godz. 18:00

Dla kibiców Pogoni ten mecz nie był zbyt atrakcyjny co widać po frekwencji na trybunach. Niecałe 4,5 tysiąca widzów to nie jest z pewnością wynik, który „Portowców” zadowala. W młynie widać było baaardzo spore pustki, jednak doping był słyszalny całe spotkanie. Na płocie zawisło sporo flag, w tym większość patriotycznych. Goście do Szczecina przyjechali z trzema flagami w 60 osób (w tym zgody).

kibice_pogon_leczna_1415

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/kibicewisly.pl/legionisci.com/tylkocracovia.pl/pogononline.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments