Kibicowskie podsumowanie kolejki. Śląsk w końcu w Szczecinie, najlepsza frekwencja w Gdańsku

g.rajda  -  30 lipca 2014 17:48
0
884

Lechia_Podbeskidzie_transparent

Sezon dopiero się rozpoczął, a już w 2. kolejce ekstraklasy na trybunach wiało wakacyjną nudą. 3 ekipy w kraju oficjalnie bojkotują swoje mecze. W tej kolejce odnotowaliśmy tylko jeden oficjalny wyjazd. Warto wspomnieć, że najlepsza frekwencja była na trybunach w Gdańsku, w Zabrzu natomiast pojawili się fani „Kolejorza”, a po murawie biegał… golas. Zapraszamy do podsumowania tej kolejki!

GKS Bełchatów – Korona Kielce
kibiców: 3 100

w tym gości: 0
Piątek, 25 lipca, godz. 18:00

Koroniarze nie pojawili się na tym spotkaniu z powodu bojkotu meczów domowych i wyjazdowych. Bojkot spowodowany jest złą sytuacją na linii Klub-Stowarzyszenie Kibiców. Z powodu zamknięcia przez wojewodę jednej z trybun, na ten mecz mogło przyjść maksymalnie 3 100 osób. Gospodarze przez całe spotkanie prowadzą bardzo dobry doping, a piłkarze nie chcąc być gorsi od swoich fanów zwyciężają po raz drugi w tym sezonie.

Lechia Gdańsk – Podbeskidzie Bielsko-Biała
kibiców: 14 641
w tym gości: 0

Piątek, 25 lipca, godz. 20:30

Na obiekcie Lechii nie zobaczyliśmy kibiców gości. Lechiści standardowo bardzo dobrze oflagowali swój sektor, przez całe spotkanie prowadzili żywiołowy doping.

Doping Lechii:
[youtube id=”Em8Q3qkZP1k”]

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław
kibiców: 7 377
w tym gości: 797

Sobota, 26 lipca, godz. 18:00

Przed meczem w szeregach „Portowców” było sporo obaw dotyczących frekwencji. Obawy spowodowane były brakiem kampanii marketingowej reklamującej nowy sezon oraz samo spotkanie oraz okres wakacyjny, który jak wiadomo nie sprzyja frekwencji na stadionach.  Ostatecznie jednak na trybunach w Szczecinie zasiało ponad 7000 osób, co można uznać za dobry wynik. Śląsk, jako jedyna ekipa, wybrał się w ten weekend oficjalnie na sektor gości. Na to spotkanie wrocławianie otrzymali 1 000 wejściówek wykorzystując je w 80% co jednak jest dość dobrym wynikiem. Goście dobrze oflagowali swój sektor, jednak dopingiem nie porwali. Niekorzystny wynik i upał na pewno nie były sprzymierzeńcami fanów z Dolnego Śląska. Ostatecznie jednak liczy się fakt, iż goście z Wrocławia w ogóle do Szczecina dotarli. We wcześniejszych latach mieli z tym nie małe problemy głównie dzięki zamknięciom stadionu, zakazom oraz remontom obiektu.

kibice_pogon_slask_1415Śląsk w Szczecinie – fot. pogononline.pl

Cracovia Kraków – Legia Warszawa
kibiców: 8 308
w tym gości: 0

Sobota, 26 lipca, godz. 20:30

Nad Legionistami nadal ciąży zakaz wyjazdowy z racji czego w Krakowie ich nie zobaczyliśmy. Od tego spotkania na sektorze najzagorzalszych fanów „Pasów” obowiązywały nowe zasady o których pisaliśmy w zapowiedzi tej kolejki. Ogólna organizacja wyszła dość dobrze, przynajmniej lepiej niż zwykle. Na meczu Cracovię wspierają ekipy Polonii Warszawa i Lecha Poznań. W 78 minucie z trybun gospodarzy poleciały dwie petardy hukowe.
Po spotkaniu Stowarzyszenie Tylko Cracovia wydało oświadczenie:
„Stowarzyszenie Tylko Cracovia zdecydowanie potępia i nie akceptuje zachowania nieodpowiedzialnych osób, zasiadających na sektorze D, które na przełomie 78 i 79 minuty meczu o mistrzostwo T-Mobile Ekstraklasy Cracovia – Legia Warszawa, rzuciły dwie petardy hukowe, narażając zdrowie piłkarzy, stwarzając możliwość przerwania meczu przez sędziego zawodów oraz szkalując imię wszystkich kibiców Cracovii. Jednocześnie informujemy, że nie zgadzamy się, aby takie osoby zasiadały na sektorach kibiców Cracovii i że tego typu zachowania, zauważone przez członków Stowarzyszenia, będą bezpośrednio eliminowane.”

kibice_cracovia_legia_1415Młyn „Pasów” – fot. GO/tylkocracovia.pl

Zawisza Bydgoszcz – Jagiellonia Białystok
kibiców: 2 500
w tym gości: 0

Niedziela, 27 lipca, godz. 15:30

Mecz bez historii kibicowskiej z wiadomych przyczyn. „Jaga” solidaryzując się z bydgoszczanami na mecz nie przyjechała.

Ruch Chorzów – Górnik Łęczna
kibiców: 999
w tym gości: 0

Niedziela, 27 lipca, godz. 15:30

Mecz rozegrany został w Gliwicach i nie był zakwalifikowany jako impreza masowa przez co na trybunach mogło zasiąść tylko 999 kibiców Ruchu. Powodem zmiany rozgrywania miejsca spotkań Ruchu jest tragiczny stan murawy przy ulicy Cichej, jak widać nie dla wszystkich frezowanie murawy jest zadaniem prostym. Kibiców gości na tym spotkaniu oczywiście brak.

Górnik Zabrze – Lech Poznań
kibiców: 3 000
w tym gości:
20
Niedziela, 27 lipca, godz. 18:00

Galeria ze spotkania – Ewa Dolibóg/Roosevelta81.pl

Wisła Kraków – Piast Gliwice
kibiców: 4 277
w tym gości: 0
Poniedziałek, 28 lipca, godz. 18:00

Fani „Białej Gwiazdy” przez konflikt z Bednarzem bojkotują spotkania Wisły. Piast solidarnie do Krakowa nie przyjechał.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Lechia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments