Kibicowskie podsumowanie kolejki. Powrót Wisły na trybuny!

g.rajda  -  4 września 2014 18:08
0
2099

Wisła Kraków - GKS Bełchatów  2014 www.feverdesign.pl Janusz

W miniony weekend sporo się działo na trybunach. Z dopingiem wróciła ekipa Wisły Kraków, która świętuje po zwolnieniu z klubu Bednarza. Na dwóch stadionach zaprezentowane zostały patriotyczne oprawy, a w Bielsku-Białej kibice zaprezentowali sektorówkę na całą trybunę oraz nową flagę, która wywołała sporo kontrowersji. Aż 5 ekip pojechało na sektory gości, a więcej o tym przeczytacie w poniższym podsumowaniu!

Piast Gliwice – Zawisza Bydgoszcz
kibiców: 3 292
w tym gości: 0

Piątek, 29 sierpnia, godz. 18:00

W Gliwicach z powodu bojkotu meczów Zawiszy nie pojawili się kibice gości. Gospodarze na trybunach pojawili się w bardzo skromnej liczbie, która z meczu na mecz topnieje. Tym razem było to nieco ponad 3 000 widzów, a w samym młynie zasiadła garstka ludzi. Piast na płcie wywiesił kilka flag oraz malowane płótno „Piast & BATE”, które zawisło z okazji trzeciej rocznicy zgody obu ekip.

Wisła Kraków – GKS Bełchatów
kibiców: 16 832

w tym gości: ok. 60
Piątek, 29 sierpnia, godz. 20:30

W środku tygodnia Wiślacy dowiedzieli się o odejściu Bednara, wybuchła feta i wszyscy mobilizowali się do powrotu na stadion. Gospodarze zaprezentowali długi transparent „Jesteśmy siłą tego klubu”, który zajmował cały płot za bramką, prowadzili doping przez całe spotkanie. Warto dodać, że SKWK poprosiła o podwyżkę cen biletów, aby tym samym wspomóc klub, który jest w ciężkiej sytuacji finansowej.

Relacja kibiców Bełchatowa:
Piątkowy wyjazd do Krakowa.Niestety spore zamieszanie z tym meczem przez nagłe odejście Bednarza na krótko przed spotkaniem a co za tym idzie bardzo mało czasu na organizację wyjazdu oraz coraz to większa liczba zakazowiczów która liczy obecnie już dobre kilkadziesiąt osób mocno wpływają na naszą frekwencję na tym meczu. Podziękowania za wsparcie dla 5 obecnych Wiślaków z Sandomierza.”

kibice_wisla_gks_1415Znowu pełny sektor w Krakowie! – fot. kibicewisly.pl

Górnik Łęczna – Pogoń Szczecin
kibiców: 4 179
w tym gości: 353

Sobota, 30 sierpnia, godz. 15:30

„Nie ważne ile masz wyjazdów, ważne ile razy byłeś w Łęcznej” – takim hasłem mobilizowali się fani ze Szczecina, którzy w miniony weekend wybrali się pociągiem rejsowym na ten jakże daleki wyjazd. Na płocie wywiesili kilka flag oraz transparent ze stroną internetową, gdzie można przeczytać więcej o akcji pomocy ich choremu koledze (www.dlafrancuza.pl). Gospodarze w młynie byli w większości ubrani w zielone koszulki, wywiesili także 4 flagi oraz prowadzili doping przez całe spotkanie.

kibice_gornik_pogon_1415Pogoń na sektorze gości – fot. 12zawodnik.pl

kibice2_gornik_pogon_1415Młyn w Łęcznej – fot. 12zawodnik.pl

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze
kibiców: 9 793
w tym gości:

Sobota, 30 sierpnia, godz. 18:00

Galeria: LINK
Relacja z wyjazdu: LINK

Korona Kielce – Jagiellonia Białystok
kibiców: 4 610
w tym gości: 53 – na zakazie

Sobota, 30 sierpnia, godz. 20:30

Kibice „Jagi” pomimo zakazu wyjazdowego pojawili się na trybunach w Kielcach. Chociaż obie ekipy nie pałają do siebie miłością to jednak widać, że złe stosunki można odłożyć na bok. Białostoczanie kilkukrotnie zaznaczają swoją obecność na stadionie okrzykami, a na początku spotkania Koroniarze przywitali ich krzycząc: „Piłka nożna dla kibiców”. Gospodarze bardzo dobrze oflagowali swój młyn w którym zasiadło jednak skromna liczba kibiców, jednak pomimo niekorzystnego wyniku doping był głośny, a „Scyzory” dobrze się bawiły.

kibice_korona_jagiellonia_1415Jaga na zakazie – fot. stadionowioprawcy.net

kibice2_korona_jagiellonia_1415Młyn Korony – fot. stadionowioprawcy.net

Lechia Gdańsk – Ruch Chorzów
kibiców: 14 293
w tym gości:
0
Niedziela, 31 sierpnia, godz. 15:30

Niebiescy nie mogli wybrać się do Gdańska z powodu dwóch innych odbywających się równocześnie imprez w mieście. Kibice Lechii przygotowali konkretną oprawę, która poświęcona była 75. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Składały się na nią dwa transparenty: „To ku pamięci tych co w Twej obronie gotowi oddać wszystko” oraz „To ku chwale tych co wiedzieli jak Cię kochać ojczyzno”, biało – czerwone kartoniki oraz duża sektorówka z motywem Westerplatte. Podczas prezentacji oprawy zaśpiewali także Mazurek Dąbrowskiego. Na meczu młyn wypełnił się niemal w 100%, na płotach zawisło także sporo flag, całe spotkanie prowadzony był konkretny doping.

 kibice_lechia_ruch_1415Patriotyczna oprawa Lechii – fot. lechia.net

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Legia Warszawa
kibiców: 3 250
w tym gości:
0
Niedziela, 31 sierpnia, godz. 15:30

Z powodu remontu stadionu oraz nałożonego zakazu wyjazdowego kibice z Warszawy nie mogli pojawić się na tym spotkaniu. Gospodarze zaprezentowali się z dobre strony, wypełnili stadion do ostatniego miejsca, zaprezentowali sektorówkę w barwach, a pod nią przebrali się w koszulki w odpowiednich kolorach co po ściągnięciu sektorówki dało efekt flagi. Na murawie wylądowały także serpentyny przez które spotkanie musiało zostać przerwane. Podczas meczu zawisły dwie flagi: Bielska Twierdza, oraz debiutująca K.O.nfidenci. Nowa flaga wywołała sporo kontrowersji, w internecie wiele osób twierdziło, iż owa flaga to akcja BKS-u, ale ostatecznie okazała się ona własnością kibiców „Górali”, którzy tłumaczyli ją jako ironię.

kibice2_podbeskidzie_legia_1415Sektorówka Podbeskidzia – fot. legionisci.com

kibice_podbeskidzie_legia_1415Kontrowersyjna flaga gospodarzy – fot. legionisci.com

Lech Poznań – Cracovia Kraków
kibiców: 14 884
w tym gości: ok. 400
Niedziela, 31 sierpnia, godz. 18:00

Podczas tego zgodowego spotkania obie ekipy zasiadły w „Kotle”, a przed meczem zorganizowany został przemarsz kiboli na stadion. Po przeprowadzonej rozmowie z piłkarzami, kibice Lecha postanowili powrócić z dopingiem dla graczy, a podczas meczu okrzyki skierowane były zarówno do jednej jak i drugiej ekipy. Na płocie zawisło 13 flag, w tym 5 zgód (Arki i „Pasów”). Nie zabrakło również „pozdrowień” skierowanych w stronę krakowskiej Wisły.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Janusz Kot/kibicewisly.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments