Kibicowskie podsumowanie kolejki: Mecz przyjaźni w Gdańsku, kibice gości w Zabrzu!

g.rajda  -  18 lutego 2015 15:41
0
1700

kibice_Górnik_Korona_Torcida

Ekstraklasa w końcu powróciła, a wraz z nią na sektorach pojawili się kibice i to co najpiękniejsze w tym sporcie czyli oprawy i piro. Mecz Legii z Jagą zapowiadany jako kibicowski hit tej kolejki raczej nie zachwycił, ale spora w tym zasługa wojewody i policji, którzy robili wszystko by zatruć życie kibicom. Co jeszcze działo się w miniony weekend na ekstraklasowych stadionach? Zapraszamy do podsumowania przygotowanego przez redakcję portalu Roosevelta81.pl!

Zawisza Bydgoszcz – Górnik Łęczna
kibiców: 1 210

w tym gości: 0
piątek, 13 lutego, godz. 18:00

Mecz bez historii jeśli chodzi o trybuny.

Zawisza trzymajcie się!

Lechia Gdańsk – Wisła Kraków
kibiców: 14 363
w tym gości:
piątek, 13 lutego, godz. 20:30

Na meczu przyjaźni kibice obu drużyn zasiedli wspólnie na trybunach, liczba Wiślaków w Gdańsku ciężka do oszacowania. Na stadionie prowadzony był doping przez całe spotkanie, na trybunach wywieszone zostały także flagi obu klubów.

kibice2_lechia_wisla_1415 kiice_lechia_wisla_1415

GKS Bełchatów – Podbeskidzie Bielsko-Biała
kibiców: 2 550
w tym gości: ok. 100
sobota, 14 lutego, godz. 15:30

Frekwencja GKS-u bardzo, bardzo słaba, widać, że dla kibiców z Bełchatowa ważniejszy był dzień spędzony z kobietą :). Na młynie spore pustki, gospodarze wywiesili kilka flag i całe spotkanie dopingowali.

Goście do Bełchatowa przyjechali w około 100 osób, na płocie wywiesili także flagę „On tour”, sporadycznie prowadzili doping.

Ruch Chorzów – Piast Gliwice
kibiców: 6 650
w tym gości: 500
sobota, 14 lutego, godz. 15:30

Kibice Piasta do Chorzowa wybrali się autobusami i samochodami. Na sektorze zameldowali się w 500 osób z 4 flagami oraz  transparentami: „Zbysiu Stonoga trzymaj się!” i „Do Ekstraklasy SA i komisji ligi: Biszof, Animucki, Wandzel, Mrowiec- nic o nas- bez nas!”. Doping prowadzili całe spotkanie, pod koniec meczu urządzili sobie bitwę na śnieżki co niewątpliwie było dla nich ciekawsze niż gra zawodników Piasta.

kibice_ruch_piast_1415

Gospodarze standardowo wywiesili sporo flag, nawet na pustych sektorach.  Ich doping dobry, adekwatny do liczby, ale nie porywający.

Pogoń Szczecin – Lech Poznań
kibiców: 9 684
w tym gości: 470
sobota, 14 lutego, godz, 18:00

Kibice Pogoni zaprezentowali oprawę, która składała się z sektorówki utworzonej z pasów materiałów oraz transparentu. Na sektorówce namalowana była panorama Szczecina, zaś na transparencie widniało hasło „Zabiorę Cię właśnie tam, gdzie granatowo bordowy świat”. Doping oraz liczba w młynie „Portowców” dobra. Warto dodać, że podczas przerwy na murawie zaręczyły się dwie pary kibiców Pogoni!

kibice2_pogon_lech_1415

Poznaniacy w Szczecinie zameldowali się w 470 osób co jest wynikiem bardzo dobrym. przypomnijmy, że o odwołaniu zakazu wyjazdowego i tym samym o wyjeździe dowiedzieli się oni 3 dni przed terminem rozegrania spotkania. Na sektorze gości zawisło kilka flag, doping był słyszalny.

kibice_pogon_lech_1415

Cracovia – Śląsk Wrocław
kibiców: 8 156
w tym gości: 750
niedziela, 15 lutego, godz. 15:30

Wśród kibiców Śląska bilety na to spotkanie rozeszły się jeszcze zanim trafiły do Wrocławia. Nie prowadzona była otwarta sprzedaż, 550 biletów rozdysponowanych zostało pomiędzy wrocławianami, a 200 z nich trafiło do kibiców Wisły Kraków, na sektorze gości zasiadło także gościnnie 4 Węgrów. Doping z sektora gości sporadyczny, ale z mocnymi zrywami. Nie zabrakło obustronnych bluzgów. Sektor został dość dobrze obflagowany, zawisła także fana Wisły: „Wisła Sharks”. Goście wystawili młyn średniej wielkości, prowadzili doping, ale nie był on powalający.

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok
kibiców: 20 663
w tym gości: 600
niedziela, 15 lutego, godz. 18:00

Pomimo wielkiej mobilizacji kibiców „Jagi” do Warszawy przyjechali oni tylko w 11 autokarów czyli około 600 osób. Białostoczanie nie wypełnili szczelnie nawet górnej części sektora gości, mieli ze sobą 6 flag oraz transparent w barwach klubowych z hasłem „boso, ale w ostrogach” oraz transparent skierowany do Ekstraklasy S.A. Goście przez całe spotkanie prowadzili doping, konkretne zrywy zaliczali po zdobytych bramkach i pod koniec spotkania.

kibice_legia_jagiellonia_1415

Gospodarze licznie wypełnili „Żyletę”, podczas meczu wywiesili kilka transparentów, głownie skierowanych w stronę wojewody oraz Ekstraklasy S.A. W pierwszej połowie zostały wywieszone i rozerwane dwie kolejne flagi Jagiellonii Białystok. Legioniści zapraszali kibiców Jagi po odbiór flag, ale Ci nie byli chętni do wspólnych harców. Po przerwie nad jednym z transparentów („Palimy za sobą mosty”) odpalonych zostało 5 rac. Reszta meczu upłynęła bez większych emocji. Doping gospodarzy zdecydowanie lepszy niż gości.

kibice3_legia_jagiellonia_1415

kibice2_legia_jagiellonia_1415

 

Górnik Zabrze – Korona Kielce
kibiców: 3 000
w tym gości: ok. 80
poniedziałek, 16 lutego, godz. 18:00

IMG_0866

Relacja ze spotkania: Relacja
Galeria: Foto część I – Ewa
Galeria: Foto część II – Kamil

Źródło: Roosevelta81.pl
Fot.: Roosevelta81.pl/12zawodnik.pl/legionisci.net/lechpoznan.pl/lechia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments