Kibicowskie podsumowanie kolejki. Kolorowe derby Krakowa, rekord sektora gości we Wrocławiu

g.rajda  -  26 lutego 2014 08:50
0
1853

kibice_wisla_cracovia_1314_terazpasy
23. kolejka przyniosła nam dobre liczby wyjazdowe Ruchu oraz Lecha. Licznie sektor gości wypełniony był także na stadionie Wisły, gdzie w około 2 000 osób pojawiła się inna ekipa z tego miasta – Cracovia. Derby zaowocowały w niezłą kartoniadę i sektorówkę połączoną z racami. W Kielcach zobaczyć można było oprawę gospodarzy ku czci „Pannom wyklętym”. Na 3 stadionach nie przyjmowano gości (Zabrze, Łódź i Białystok), kibice tych klubów nadal oczekują na nowe, piękne stadiony. Zapraszamy do relacji z trybun.

Jagiellonia Białystok – Podbeskidzie Bielsko-Biała
kibiców: 3 976
w tym gości: 0

Pomimo otwarcia nowych trybun frekwencja na meczach Jagielloni nie powala. Fakt, że mecz rozgrywany był w piątek oraz, że do Białegostoku przyjechała drużyna walcząca o utrzymanie działają na niekorzyść jeśli chodzi o liczbę kibiców. Kibice wielu klubów w Polsce mogą pomarzyć o nowoczesnym stadionie czy chociaż jego połowie (Zabrze, Łódź, Szczecin, Chorzów i wiele innych), a tu pomimo, że on jest nie wykorzystuje się jego potencjału co bardzo dziwi, bo potencjał Jagiellonii jest duży.

kibice_jagiellonia_podbeskidzie_1314Kibice „Jagi” – fot. Grzegorz Chuczu / jagiellonia.net

Pogoń Szczecin – Lech Poznań
kibiców: 11 568
w tym gości: 1 020

W Szczecinie nie rozpaczają po zerwaniu zgody z Legią Warszawa. Wręcz przeciwnie – widać wyraźną tendencję wzrostową na trybunach co tylko może cieszyć. Gospodarze tego dnia dobrze oflagowani, wokalnie głośno. Na mecz z Pogonią fanatycy Lecha udali się pociągiem specjalnym w niezłej liczbie ponad tysiąca osób. Wywiesili kilka flag w tym jedną dużą – „Kolejorz”, a ich doping pomimo niekorzystnego wyniku momentami był bardzo głośny.

kibice2_pogon_lech_1314Kibole Pogoni – fot. pogononline.pl

kibice_pogon_lech_1314Kolejorz na Pomorzu – fot. pogononline.pl

Widzew Łódź – Piast Gliwice
kibiców: ok. 5 500
w tym gości: 0 – zamknięty sektor gości

Widzewiacy tego dnia wystawili dość głośny młyn, wywiesili również kilka flag. Wszyscy są już myślami na nowym stadionie, a na ten jeszcze jakiś czas poczekamy. Liczba 5 500 kibiców nie powala, w Łodzi większe liczby widujemy raczej tylko na meczach TOP-owych.

kibice_widzew_piast_1314Kibice Widzewa podczas meczu z Piastem – fot. Sasho / widzewtomy.net

Górnik Zabrze – Legia Warszawa
kibiców: 3 000
w tym gości: 0 – remont stadionu

Galeria z meczu – Roosevelta81.pl
Galeria z meczu – Torcida.eu
Górnik – Legia kibicowsko

galeria

Korona Kielce – Zagłębie Lubin
kibiców: 7 140
w tym gości: 410

Kibice Korony na mecz z Zagłębiem przygotowali bardzo estetyczną oprawę patriotyczną. Na oprawę składała się sektorówka przedstawiająca wizerunek żołnierki, a całość dopełniły transparenty z hasłami: „Do Was wołamy! Kobiety! Sanitariuszki! Łączniczki! Stańcie do apelu!”, „Chwała Bohaterom, cześć im pamięci” oraz „Panny Wyklęte”.  Miejsce między transparentami wypełnione było biało-czerwonymi flagami, które trzymali kibice. Fani z Lubina wyruszyli w podróż 4 autokarami oraz samochodami. Ostatecznie w sektorze gości zameldowało się 410 kibiców w tym 42 Odra Opole, 12 Falubaz, 8 Zawisza i 4 Arka. W sektorze zawisło 12 flag, dwie flagi Odry i po jednej Falubazu i Zawiszy.

kibice_korona_zaglebie_1314Oprawa Korony – for. 12zawodnik.pl

kibice2_korona_zaglebie_1314Zagłębie ze zgodami w Kielcach – fot. 12zawodnik.pl

[youtube id=”gyhIm0F41WA”]

Wisła Kraków – Cracovia Kraków
kibiców: 28 476
w tym gości: 2 000

Cracovia na ten mecz otrzymała rekordowe jak na derby 2 000 biletów, wykupiła wszystkie, choć różne źródła podają inne informacje. Jedni mówią, że wszyscy kibice w wejściówkami pojawili się na stadionie, inni że w około 1 900 głów. Zebrali sie oni na Rynku skąd przemaszerowali na ulicę Reymonta. Wisła wykupiła wszystkie 26 500 wejściówek, na trybunach mieliśmy więc komplet. Wisła zaprezentowała kilka ciekawych pomysłów na trybunach. Pierwszym z nich była 2 częściowa kartoniada z hasłami: „PDW” i „WSH” oraz Białą Gwiazdą po lewej stronie. Przez cały mecz na trybunie zobaczyć można było także litery „AJ” co odnosiło się do kibiców z przeciwnej strony Błoń. Napis ten tworzyli odpowiednio ubrani kibice. Gospodarze zaprezentowali również oprawę z hasłem „Przemyśl swoje grzechy”, którą dopełniła pirotechnika rzucana także na murawę oraz sektorówkę z treścią „Jaki ojciec taki syn”. Kibice „Pasów” rzucali achtungami w ochronę, wszyscy ubrani byli na czarno, ich doping tego dnia na średnim poziomie.

kibice_wisla_cracovia_zbiorka_1314Cracovia na Rynku – Fot. 12zawodnik.pl

kibice2_wisla_cracovia_1314Kartoniada oraz napis na trybunie Wisły – fot. Ewcia / kibicewisly.pl

kibice_wisla_cracovia_1314Sektorówka + race Wiślaków – fot. 12zawodnik.pl

[youtube id=”L2LQJRDxoQw”]

Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów
kibiców: 12 141
w tym gości: 2 390 – rekord sektora we Wrocławiu

Kibice Ruchu Chorzów pobili rekord sektora gości we Wrocławiu. Na meczu ze Śląskiem pojawiło się 2390 fanatyków Ruchu! W kierunku stolicy Dolnego Śląska wyruszyła kolumną 25 autokarów, kilkunastu busików i grubo ponad stu samochodów. W drugiej połowie kibice przyjezdnych  zaprezentowali flagowisko oraz odpalili pirotechnikę. Ich doping dość dobry, lecz tak dużą ekipę na pewno stać na więcej. Śląsk tego dnia bez oprawy, ich doping na dobrym poziomie, piłkarzy pożegnali śpiewami: „Co wy robicie, wy nasze barwy hańbicie”.

kibice_slask_ruch_1314Ruch we Wrocławiu – fot. 12zawodnik.pl

[youtube id=”GKddRxTrgV4″]

Zawisza Bydgoszcz – Lechia Gdańsk
kibiców: 2 500
w tym gości: 0 – zamknięty sektor gości

W Bydgoszczy pomimo protestu i konfliktu z działaczami klubu na meczu pojawiło się około 2,5 tysiąca kibiców. Klub specjalnie na to spotkanie obniżył ceny biletów, na wiele się to jednak nie zdało. Jeśli fani Zawiszy nadal twardo będą stali przy swoim ich działania powinny odnieść sukces, a pod włodarzami klubu powinny ugiąć się nogi. To tylko spekulacje, jak będzie na prawdę pokaże czas. My kibicom z Bydgoszczy życzymy jak najlepiej, widok osucha z białą flagą jest jak najbardziej realny.

LICZBY 23. KOLEJKI:

ilość widzów: 74301 ; średnio: 9287
w tym gości:  5092 ; średnio: 727
najlepszy wyjazd: Ruch Chorzów do Wrocławia w 2 390 osób

Źródło: Roosevelta81.pl/stadionowioprawcy.net
Foto: terazpasy.pl/kibicewisly.pl/12zawodnik.pl/stadionowioprawcy.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments