Kibicowskie podsumowanie kolejki. Gorąco w stolicy, stadion Legii zamknięty do końca sezonu?

g.rajda  -  5 marca 2014 16:45
0
2414

kibice2_legia_jagiellonia_1314
Tylko podczas 3 z 8 wyjazdów 24. kolejki spotkań dane Nam było oglądać wypełnione „klatki” gości. Dokładniej to w dwóch meczach, bo sektor w Poznaniu do wypełnionych na pewno nie należał. Natomiast na 3 stadionach kibice obu drużyn zasiadali na wspólnych sektorach. Śląsk dobrą ekipą wybrał się do Krakowa na mecz z tamtejszą Cracovią, a „Jaga” wykorzystała wszystkie dostępne bilety na mecz w Stolicy. Wydarzenia z tego meczu są od niedzieli na ustach kibiców, mediów i władz w całym kraju, a co dokładnie się tam wydarzyło przeczytacie w raporcie z trybun. Zapraszamy!

Ruch Chorzów – Widzew Łódź
kibiców: 6 800
w tym gości: 0 – w „klatce”, około 1300 na sektorach gospodarzy

Mecz przyjaźni pomiędzy chorzowskim Ruchem a łódzkim Widzewem mogło obejrzeć 6800 widzów i tylu też zjawiło się na trybunach stadionu przy ul. Cichej. Kibice stworzyli wspólny młyn, w którym przez cały mecz powiewało kilkadziesiąt flag na kijach. Z tyłu zaś powieszony został okazały transparent „W&R”.

kibice_ruch_widzew_1314Ruch i Widzew – fot. Seba / widzewtomy.net

Lechia Gdańsk – Wisła Kraków
kibiców: 11 291

w tym gości: 0 – na sektorze gości, Wiślacy sektorach Lechii w około 800 osób

Kibice Wisły wybrali się do Gdańska własnymi środkami transportu i zawitali na trybunach Lechii. Ich liczba trudna do oszacowania. Fani prowadzili wspólny doping dla obu drużyn, wywieszonych zostało wiele flag zarówno gospodarzy, gości i zgód obu ekip. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” zostały wywieszone trzy transparenty: „NA ZAWSZE W PAMIĘCI ŻOŁNIERZE WYKLĘCI”, „Żołnierze Wyklęci – Sopot pamięta”, oraz transparent zapraszający na Mszę Świętą oraz Marsz Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

kibice_lechia_wisla_1314Lechia i Wisła – fot. Pola / lwypolnocy.pl

Górnik Zabrze – Korona Kielce
kibiców: 3 000

w tym gości: 0 – remont stadionu

Górnik – Korona kibicowsko
Galeria z meczu: roosevelta81.pl
Galeria z meczu: torcida.eu

 

kibice_gornik_korona_1314
Lech Poznań – Piast Gliwice
kibiców: 13 621
w tym gości: 96

Na meczu z Piastem kibice Lecha nieźle wypełnili „Kocioł”, ich doping na dobrym poziomie. Wywiesili dużo fan na wszystkich trzech poziomach. Z okazji 1 marca, czyli Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” na dole zawisł duży trans „Bohaterowie Wyklęci”, a w trakcie meczu pojawił się jeszcze nieco mniejszy pod podestem. Piast pomimo plakatów na mieście, nakręcania się od dłuższego czasu i dogodnej pory, do Poznania udał się w około 100 osób. W zestawieniu z innymi ekipami goszczącymi na tym stadionie wygląda to bardzo mizernie. Grupka przyjezdnych wywiesiła 3 flagi, nie prowadziła dopingu podczas meczu ograniczając się tylko do paru okrzyków.

kibice_lech_piast_1314Piast w Poznaniu – fot. Daria / stadionowioprawcy.net

Doping „Kolejorza” podczas meczu:
[youtube id=”Qdz7EtMsphg”]

Cracovia Kraków – Śląsk Wrocław
kibiców: 7 652
w tym gości: 750

Gospodarze przygotowali sektorówkę z wizerunkiem wojewody oraz transparent o treści: „Świńskie zwyczaje, ubeckie metody takie są zasady pana wojewody”. Po bokach sektorówki odpalono race. Ich doping na dobrym poziomie. Śląsk stawił się przy ul. Kałuży w 750 osób, w tym 200 osób Wisły Kraków i 2 z Opavy. Wywiesili 4 flagi i prowadzili doping podczas meczu. Obie ekipy przez dużą część spotkania wyzywały się z racji bliskich powiązań kibiców z przeciwnej strony Błoń.

kibice_cracovia_slask_1314Oprawa gospodarzy – fot. tylkocracovia.pl

kibice2_cracovia_slask_1314Śląsk & Wisła na sektorze gości – fot. Damian / 12zawodnik.pl

Racowisko i oprawa „Pasów”:
[youtube id=”xJi1GnoN9n4″]

Zagłębie Lubin – Zawisza Bydgoszcz
kibiców: 7 042
w tym gości: 0

Z powodu trwających konfliktów kibiców Zawiszy z działaczami i prezesem Osuchem oficjalnie nie ujrzeliśmy ich na stadionie w Lubinie. Wiadomo, że kilkadziesiąt osób z racji tego, że był to mecz zgodowy udało się na sektory Zagłębia. Liczba kibiców nie zadowala, ale przyzwyczailiśmy się już do takich średnich jeśli chodzi o ten stadion. Ultrasi Zagłębia zaprezentowali sektorówkę z treścią: „Wszyscy to słyszą! Zagłębie zawsze z Zawiszą” dopełniając wszystko flagami w barwach obu klubów.

kibice_zaglebie_zawisza_1314Oprawa na „Przodku” – fot. wboleslawcu.pl

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok
kibiców: brak oficjalnych danych

kibiców gości: 800

Ten mecz od dawna był zapowiadany jako najgorętszy tego roku pod względem kibicowskim. Pomimo, że nie były to derby, a kibiców obu drużyn nie „łączą” żadne zgody to na trybunach był zapowiadany ogień. Ale po kolei. Do Stolicy kibice z Białegostoku przyjechali w 800 głów, ubrani byli w żółto – czerwone kurtki. Z powodu zamknięcia „Żylety” najzagorzalsi kibice Legii zasiedli zastępczo na trybunie sąsiadującej. Na początku spotkania Legia zaprezentowała oprawę z treścią: „Wieczna chwała zmarłym, hańba ich mordercom”, całość uzupełniły białe flagi na kijach na górze i czerwone folie na dole oraz orzełek pośrodku. Następnie zaprezentowana została sektorówka „Panorama Warszawy” po czym na sektorze Legii doszło do zmiany oflagowania. Wywieszone zostały skrojone jakiś czas temu flagi „Jagi” powodując rozzłoszczenie przyjezdnych, którzy w trakcie trwania pierwszej połowy zaczęli szturmować ogrodzenie. Doszło do rzucania petardami  na co ochrona zareagowała gazem. Nagle ofensywę przyjęła grupa kiboli Legii, którzy wyłamali bramkę do sektora gości. Legioniści dorwali kilku przyjezdnych, chwile później sytuacja została opanowana przez policję. Kibice Jagiellonii pomogli jednemu z kibiców Legii, który został uwięziony w sektorze gości po interwencji policji. Zaraz po zakończeniu pierwszej połowy podano komunikat, że mecz został przerwany. Taką decyzję podjęło Biuro Bezpieczeństwa Miasta. We wtorek Legia Warszawa ukarała 20 fanów zakazami stadionowymi, które trwać będą 2 lata. Szacuje się, że takich zakazów ma być 50. Z klubu zwolniony został Dariuszem Derewicz, dyrektor ds. bezpieczeństwa.  Na briefingu w Centrum Olimpijskim w Warszawie Komisja Ligi poinformowała o następujących karach:
1. Legia została ukarana walkowerem
2. Na stołeczny klub nałożono 100 tys. złotych kary
3. Kibice obu klubów dostali zakaz wyjazdów na 6 miesięcy
4. Stadion przy ulicy Łazienkowskiej został zamknięty na mecz z Wisłą Kraków. Na Legii ciąży również kara w zawieszeniu na dwa spotkania. Jeżeli w ciągu roku dojdzie do naruszenia regulaminu na obiekcie „Wojskowych”, to kara zostanie odwieszona.

kibice_legia_jagiellonia_1314„Jaga” w Warszawie – fot. Michał Nowak / 12zawodnik.pl

kibice3_legia_jagiellonia_1314Patriotyczna oprawa Legionistów – fot. legionisci.com

kibice2_legia_jagiellonia_1314Panorama Warszawy – fot. legionisci.com

kibice4_legia_jagiellonia_1314Legia na sektorze przyjezdnych – fot. kibice.net

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin
kibiców: 2 600
w tym gości: 0 – budowa nowego stadionu

W Bielsku-Białej budowa stadionu, otwarte są tylko dwie trybuny z racji tego brak kibiców gości. Gospodarze wystawili skromny „młyn”, co jakiś czas podrywali się głośniejszym dopingiem. Na meczu zadebiutowała ich nowa flaga – „Towarzystwo Sportowe Podbeskidzie Bielsko – Biała” w barwach klubowych.

kibice_podbeskidzie_pogon_1314

Kibice Podbeskidzia – fot. Łukasz Łabędzki / ekstraklasa.net

 

LICZBY 23. KOLEJKI:
ilość widzów:  52 006* ; średnio: 7 430 *
w tym gości:  1646 ; średnio na 3 stadionach : 549
* – bez meczu w Warszawie

Źródło: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments