Kibicowskie podsumowanie kolejki. Dwa wyjazdy, race nad stadionem Wisły

g.rajda  -  12 marca 2014 08:03
0
1647

kibice_slask_legia_1314
W minionej kolejce spotkań tylko dwie ekipy udały się na oficjalne wyjazdy. Mogło być ich cztery, ale Lechia i Górnik z różnych przyczyn z podróży zrezygnowały. Na dwóch stadionach trwają remonty, a ekipy Legii i Ruchu z powodu zakazu zostały w domach. Zapraszamy na kibicowskie podsumowanie 25. kolejki.

Korona Kielce – Lechia Gdańsk
kibiców: 5 530
w tym gości: 0 

piątek, 7 marca 18:00

Dziwna decyzja klubu z Kielc – zakaz wejścia na stadion dla osób z województwa małopolskiego (kibice Wisły zaprzyjaźnieni z gdańszczanami) sprawiła, że solidarnie w klatce gości nie zobaczyliśmy nikogo. Korona zaprezentowała się tego dnia bardzo dobrze. Przez całe spotkanie jej fani prowadzili fanatyczny doping, zaprezentowali także sektorówkę z treścią: „Władcy tych barw” w barwach klubowych, uzupełniając wszystko dużą ilością flag na kijach, które powiewały na górnym poziomie trybun.

 kibice_korona_lechia_1314Oprawa gospodarzy – fot. Siejo / 12zawodnik.pl

Zawisza Bydgoszcz – Górnik Zabrze
kibiców: ok. 2000
w tym gości: 0

piątek, 7 marca 20:30

Torcida ostatecznie nie pojawiła się w Bydgoszczy (o powodach można przeczytać TUTAJ). Frekwencja na stadionie Zawiszy lekko mówiąc – mizerna. Działania Stowarzyszeń prawdziwych kibiców „Zetki” dają oczekiwane efekty. Podczas meczu grupka tysiąca osób próbowała prowadzić doping, lecz efekty co najwyżej były kiepskie. Jak twierdzą redaktorzy strony zawiszafans.pl – zaproszenia na mecz były rozdawane na lewo i prawo za symboliczną złotówkę lub po prostu za darmo. Osuch oczywiście udaje szczęśliwego, a jak jest na prawdę widzimy sami. Poniższy plakat fanów Zawiszy żartobliwie pokazuje sytuację w klubie. W tym miejscu nasza redakcyjne relacja z wyjazdu na Zawiszę.

zawisza_plakat_cyrkfot. zawiszafans.net

Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin
kibiców: 5060
w tym gości: 0 – remont stadionu

sobota, 8 marca 15:30

Kibice Jagiellonii tego dnia zebrali się na „młynie” w dość dobrej liczbie. Wywiesili transparent z treścią: „Najwytrwalsi walczą dalej. Resztę kryje dno”. Można spekulować, iż odnosiło się to do ostatnich wydarzeń w Warszawie. Podczas meczu powiewały flagi oraz rzucone zostało konfetti, które dało na prawdę bardzo dobry efekt. Zagłębia w Białymstoku nie zobaczyliśmy – nadal trwa budowa Stadionu Miejskiego.

kibice_jagiellonia_zaglebie_1314Transparent na meczu w Białymstoku – fot. Andrzej Jakubowski / jagiellonia.net

kibice2_jagiellonia_zaglebie_1314Konfetti podczas meczu – fot. Michał Kardasz / jagiellonia.net

Wisła Kraków – Ruch Chorzów
kibiców: 10 288
w tym gości: 0 – zakaz

sobota, 8 marca 18:30

Za wydarzenia podczas meczu derbowego z Cracovią (race na murawie – przyp. red.) została zamknięta trybuna „C” stadionu przy ulicy Reymonta. Z tego powodu fani z tych sektorów postanowili, iż biletów na inne miejsca nie wykupią, lecz wspólnie spotkają się przy piwku w ogródku Restauracji u Wiślaków. Na początku meczu sympatycy „Białej Gwiazdy” wystrzelili w kierunku stadionu kilkanaście rakietnic. Spadły one m.in. na dach, trybuny oraz murawę. Sędzia przerwał przez to mecz, jednak chwilę później gra została wznowiona. Kibice Ruchu nie pojawili się w sektorze gości z powodu zakazu wyjazdowego za odpalone race podczas spotkania ze Śląskiem. Ww wtorek Stowarzyszenie Kibiców Wisły oznajmiło zawieszenie swoich działań. Jest to spowodowane nieustanny obarczaniem winami przez klub: m. in. chodzi o obwinianie Stowarzyszenia odpalonymi racami podczas derbów, czy też tymi, które zostały wystrzelone w minioną sobotę.

[youtube id=”v3PFxdQOnv4″] Race nad stadionem

Pogoń Szczecin – Cracovia Kraków
kibiców: 10 847
w tym gości: około 100 osób

niedziela, 9 marca 13:00

Gospodarze na trybunie pod dachem rozciągnęli sektorówkę „1948”. Podczas meczu na sektorach najwierniejszych kibiców powiewała duża ilość flag, oglądaliśmy także serpentyny i konfetti. Z meczu na mecz „młyn” na stadionie Pogoni jest większy, co przekłada się na jakość dopingu, co bardzo cieszy. Cracovia na ten mecz udała się prywatnymi autami przyjeżdżając do Szczecina w około 100 osób. Goście wywiesili kilka flag, w tym ich zgody Lecha.

kibice_pogon_cracovia_1314Sektorówka Pogoni – fot. COB / pogononline.pl

kibice2_pogon_cracovia_1314Młyn gospodarzy – – fot. COB / pogononline.pl

Piast Gliwice – Podbeskidzie Bielsko-Biała
kibiców: 4 625
w tym gości: 168

niedziela, 9 marca 15:30

Mecz był określany mianem mini-derbów, lecz nie przyciągnął na stadion dużej ilości widzów. Piast prowadził doping w grupie poniżej tysiąca osób, nie wywiesił zbyt wielu flag. Bielszczanie udali się do Gliwic w 168 osób, mieli kilka dobrych zrywów, podczas których byli wyraźnie i głośno słyszalni. Obie strony utwierdziły nas w fakcie, że nie mają zbyt licznych ekip, choć dla Podbeskidzia był to i tak jeden z lepszych wyników wyjazdowych.

 kibice_piast_podbeskidzie_1314Podbeskidzie w Gliwicach – fot. Damian / 12zawodnik.pl

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa
kibiców: 14 833
w tym gości: 0 – zakaz

niedziela, 9 marca 18:00

Z powodu zakazu wyjazdowego, za wydarzenia, które miały miejsce podczas rozgrywanego w tamtym tygodniu meczu z Jagiellonią, na trybunach nie ujrzeliśmy kibiców Legii. A szkoda, bo mógł to być jeden z ciekawszych pojedynków kibicowskich w tym sezonie. Śląsk wypełnił trybunę za bramką prawie do ostatniego miejsca, przez cały mecz wspierali piłkarzy głośnym dopingiem dzięki któremu piłkarze grali jak z nut.

[youtube id=”OlBWuBX6Ziw] Doping Śląska z 2 połowy meczu

kibice_slask_legia_1314Liczny młyn Śląska podczas meczu z legią – fot. Zawier / 12zawodnik.pl

Widzew Łódź – Lech Poznań
kibiców: 5 900
w tym gości: 0 – remont stadionu

poniedziałek, 10 marca 18:00

Fani “Kolejorza” nie pojawili się Łodzi z powodu zamkniętego sektora gości (remont). Widzew ze średnią frekwencją prowadził dość dobry doping.

kibice_widzew_lech_1314Młyn Widzewa – fot. Sasho / widzewtomy.net

LICZBY 23. KOLEJKI:
ilość widzów: 58 236  ; średnio: 7279
w tym gości: 268 

Źródło: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments