Kibicowska zapowiedź spotkania z Zagłębiem Sosnowiec

Slazier  -  17 września 2018 06:13
0
5368

Po przerwie na Reprezentację wznawiamy rozgrywki Ekstraklasy. Górnik zmierzy się w Sosnowcu z miejscowym Zagłębiem. Początek dzisiejszego spotkania zaplanowano na godz. 18:00.

Mecze z Zagłębiem zawsze budzą wiele emocji w naszych szeregach. Stosunki z sosnowiczanami są negatywne przez wiele czynników. Nie tylko przez sympatię do innej drużyny piłkarskiej, ale zwłaszcza przez ich nieskrywaną niechęć do wszystkiego, co związanie ze Śląskiem, jego kulturą, gwarą i tożsamością. Nie prowadziliśmy otwartych zapisów na to spotkanie, dlatego do Sosnowca udamy się w „wąskim” gronie. Liczymy, że piłkarze odniosą cenne zwycięstwo w derbowym pojedynku i do Zabrza wrócimy z pełną pulą.

Kibice Zagłębia trzymają się z Legią Warszawa, BKS-em Bielsko-Biała oraz Czuwajem Przemyśl. Kosę mają m. in. z nami, Pogonią Szczecin, Ruchem, GKS-em Katowice. Warto wspomnieć, że Zagłębie jest tegorocznym beniaminkiem, który awansował do Ekstraklasy po 10 latach. Sprzedaż biletów na mecz z nami idzie im dobrze. Na ten moment wszystkie wejściówki na trybunie krytej Stadionu Ludowego znalazły swoich nabywców. Już niedługo przekonamy się, czy mecz zobaczy komplet widzów.

Przypominamy o trwającej sprzedaży wejściówek na mecz z Jagiellonią Białystok, który zostanie rozegrany 23.09 (niedziela) w Zabrzu o godz. 18:00 Wszyscy na szpil!

Jadymy durch!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments