Kibicowska zapowiedź sezonu 2017/18. Górnik wraca do Ekstraklasy!

Slazier  -  14 lipca 2017 02:00
0
7815

Górnik swój poprzedni sezon I Ligi zakończył na drugim, co najważniejsze premiowanym awansem miejscu i w ostateczności awansował do Ekstraklasy. Chcielibyśmy przybliżyć wam kibicowskie sylwetki naszych rywali, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Zapraszamy do lektury.

1. Arka Gdynia


Fot. arka.gdynia.pl

Kibice Arki mają zgodę z Lechem Poznań, Cracovią, Gwardią Koszalin, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Polonią Bytom, Zagłębiem Lubin oraz Górnikiem Wałbrzych. Do największych kos gdynian należą drużyny Lechii Gdańsk, Śląska Wrocław, Wisły Kraków, Legii Warszawy, czy Ruchu Chorzów. Fani Arki są potocznie nazywani mianem Śledzi. Starają się dobrze jeździć na wyjazdy, licznie wspierają swoje zgody, a grupa Ultras Arka jest znana z dobrych prezentacji i opraw.

Sektor gości: 700
W Zabrzu: 12.08.17
Na wyjeździe: 13.12.17
Liczba km: 560

2. Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Kibice Termaliki przyzwyczaili nas, że prowadzą doping na meczach domowych, a także regularnie jeżdżą na wyjazdy, za co na pewno należy im się szacunek. Ogólnie rzecz ujmując nadal pozostają najbardziej egzotyczną drużyną w całej ekstraklasowej stawce.

Sektor gości: 393
W Zabrzu: 17.02.18
Na wyjeździe: 9.09.17
Liczba km: 207

3. Cracovia Kraków

Do grona przyjaciół kibiców Cracovii należy zaliczyć: Lech Poznań, Arkę Gdynia, Sandecję Nowy Sącz, Tarnovie Tarnów, Polonie Warszawa, a także GKS Tychy. Warto zaznaczyć, że Pasy mają układ z fanami Ajaxu Amsterdam. Z kolei Cracovia ma złe stosunki z Lechią Gdańsk, Śląskiem Wrocław, Ruchem Chorzów, Widzewem Łódź, Unią Tarnów, a przede wszystkim z Wisłą Kraków. Pasy jeżdżą na wyjazdy, jednak ich liczby powalać nie mogą. Mobilizują się na derby z Wisłą, a ich ultrasi, tzw. Opravcy, są znani w całej Polsce.

Sektor gości: 1057
W Zabrzu: 16.12.17
Na wyjeździe: 19.08.17
Liczba km: 112

4. Jagiellonia Białystok


Fot. jagiellonia.pl

Kibice Jagiellonii nie mają żadnej zgody. Ich główną kosą niewątpliwie jest drużyna Legii, z którą rywalizują od lat. W zeszłym roku do ostatniego momentu walczyli o mistrzostwo i pokazali, że potrafią zapełnić swój stadion przy Słonecznej. Już pod koniec lipca przyjdzie nam zmierzyć się z Jagą na wyjeździe i liczymy, że na Podlasie udamy się w bardzo dobrej liczbie!

Sektor gości: 1027
W Zabrzu: 25.11.17
Na wyjeździe: 23.07.17
Liczba km: 517

5. Korona Kielce

Scyzory mają zgodę z Sandecją Nowy Sącz oraz Stalą Mielec. Z kolei nie lubią się z Wisłą Kraków, Motorem Lublin, a zwłaszcza z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Kibice Korony przez długi czas mieli konflikt z włodarzami klubu i nie prowadzili zorganizowanego dopingu na meczach domowych swojej drużyny. Pod koniec ubiegłego sezonu zawiesili protest, jednocześnie od razu zapełnili cały stadion. Ultrasi Korony niejednokrotnie udowodnili, że potrafią stworzyć świetne choreografie.

Sektor gości: 777
W Zabrzu: 21.10.17
Na wyjeździe: 17.03.18
Liczba km: 168

6. Lech Poznań

Fani Kolejorza mają dobre stosunki z Arką, Cracovią, KSZO Ostrowiec, a także układ z ŁKS-em Łódź. Ich odwiecznym rywalem jest Legia, a mecze ze stołeczną drużyną prawie zawsze gromadzą komplet widzów. Kibice Lecha niewątpliwie należą do kibicowskiej czołówki w naszym kraju, i jesteśmy przekonani, że również w tym sezonie pojawią się w Zabrzu w bardzo dobrej liczbie.

Sektor gości: 1500
W Zabrzu: 4.11.17
Na wyjeździe: 7.04.18
Liczba km: 351

7. Lechia Gdańsk


Fot. lechia.net

W zeszłym roku głośno było o zerwaniu długoletniej zgody pomiędzy Lechią, a Wisłą. Od tamtej pory kibice z Gdańska trzymają się jedynie ze Śląskiem Wrocław, Gryfem Słupsk, a także mają dobre stosunki ze Stomilem Olsztyn. Z kolei głównymi przeciwnikami Lechii są m.in. kibice Arki, Lecha, czy Cracovii. Od kilku lat można zaobserwować progres w dopingu fanów Lechii, a także w ich liczbach na meczach domowych, jak i wyjazdowych. W zeszłym sezonie zaliczyli kilka udanych akcji, m.in. ukradli derbową oprawę ultrasom Arki.

Sektor gości: 2200
W Zabrzu: 9.12.17
Na wyjeździe: 5.08.17
Liczba km: 531

8. Legia Warszawa

Kibiców stołecznej drużyny nie trzeba zbytnio przedstawiać. Należą oni do grona najmniej lubianych fanów w Polsce. Trzymają się z Zagłębiem Sosnowiec, ADO Den Haag, Olimpią Elbląg, czy Radomiakiem Radom, a do ich kos należą m.in. kibice Lecha, Ruchu, Widzewa, Górnika itd. itp. Swoje inauguracyjne spotkanie w tym sezonie Legia rozegra przy Roosevelta i z pewnością wykorzystają pełną pulę przyznanych im biletów.

Sektor gości: 1548
W Zabrzu: 15.07.17
Na wyjeździe: 18.11.17
Liczba km: 305

9. Piast Gliwice

Kibice Piasta od zawsze byli w cieniu naszej drużyny. Tak było, jest i będzie. Jak dobrze wiadomo Gliwice to od zawsze miasto Górnika. Fani Piasta mają zgodę z Bate Borysov, a ich największą kosą jest nasza drużyna. Miejmy nadzieję, że w tym sezonie będzie im dane zawitać na Roosevelta, a nam na ich „Tesco Arenie”, wtedy zobaczymy ile są warci 🙂

Sektor gości: 981
W Zabrzu: 30.09.17
Na wyjeździe: 3.03.18
Liczba km: 13

10. Pogoń Szczecin

Fot. pogonsportnet.pl

Portowcy obecnie nie mają żadnej zgody. Warto wspomnieć, że przez długi czas łączyła ich przyjaźń z Legią. Kibice ze Szczecina starają się być na każdym wyjazdowym spotkaniu swojej drużyny, jednak z racji odległości ich liczby są różne. Wyjazd na Pogoń jest jednym z najdalszych w całym sezonie, a wśród Torcidy często pada pytanie „ile masz Szczecinów”, bo takie wyprawy są esencją kibicowania.

Sektor gości: 1000
W Zabrzu: 28.02.17
Na wyjeździe: 23.09.17
Liczba km: 538

11. Sandecja Nowy Sącz

Drużyna Sandecji to tegoroczny debiutant w ekstraklasowych rozgrywkach. Swoje mecze będą rozgrywać w Niecieczy, do czasu aż przebudowywany stadion w Nowym Sączu będzie spełniał wymogi licencyjne. Sączersi mają zgodę z Polonią Warszawa, Cracovią, Koroną Kielce oraz Stalą Mielec. Jesteśmy ciekawi w jakich liczbach będą podróżować po Polsce, a także z jakiej strony pokażą się w tym sezonie.

Sektor gości: 393
W Zabrzu: 31.03.18
Na wyjeździe: 28.10.17
Liczba km: 243

12. Śląsk Wrocław

Fot. slaskwroclaw.pl

Kibice Śląska mają długoletnią zgodę z Lechią, a także trzymają się z Motorem Lublin oraz SFC Opava. W czerwcu zeszłego roku, podobnie jak kibice z Gdańska, zerwali stosunki z Wisłą Kraków. Śląsk potrafi się zmobilizować na niektóre mecze domowe, czy tez wyjazdowe. Dobre liczby padają w spotkaniach derbowych z Zagłębiem, a od zeszłego roku także i w pojedynkach z Wisłą. Poza tym frekwencja nie jest zbyt dobra.

Sektor gości: 3439
W Zabrzu: 16.09.17
Na wyjeździe: 24.02.18
Liczba km: 171

13. Wisła Kraków

Wisła po zerwaniu zgody z Lechią i Śląskiem, przybiła układ najpierw z Ruchem, a później z Widzewem oraz Elaną, w wyniku czego powstała słynna już koalicja WRWE. Te wydarzenia na pewno nie przysporzyły im większego grona przyjaciół wśród pozostałej części kibicowskiej Polski. Oprócz wspomnianych drużyn Wisła ma zgodę z Polonią Przemyśl oraz z Lazio Rzym. Pod koniec lipca Wiślacy zawitają na Roosevelta, i będzie to jeden z ciekawszych pojedynków tego sezonu.

Sektor gości: 2043
W Zabrzu: 29.07.17
Na wyjeździe: 2.12.17
Liczba km: 112

14. Wisła Płock

Fot. wisla-plock.pl

Nikomu nie trzeba przypominać, że jeszcze kilka lat temu łączyła nas przyjaźń z kibicami Wisły. Na ten moment fani Petrochemii mają zgodę ze Stomilem Olsztyn, oraz układ z Hutnikiem Kraków, a ich główną kosą jest Legia Warszawa. Nafciarze w zeszłym sezonie niejednokrotnie udowodnili, że potrafią zapełnić swój stadion, i od dłuższego czasu starają się o budowę nowego obiektu.

Sektor gości: 1200
W Zabrzu: 26.08.17
Na wyjeździe: 10.02.18
Liczba km: 310

15. Zagłębie Lubin

Kibice Miedziowych maja zgodę z Arką Gdynia, Zawiszą Bydgoszcz, Falubazem Zielona Góra, Odrą Opole, a od niedawna łączy ich także układ z Polonią Bytom. Największym wrogiem Zagłębia jest drużyna Śląska Wrocław. Poza tym mają oni kosę z Lechią, Wisłą Kraków, czy Legią Warszawa. Miedziowi notują różne liczby na wyjazdach, a ich wyniki są w dużej mierze uzależnione od sportowej dyspozycji drużyny.

Sektor gości: 990
W Zabrzu: 10.03.18
Na wyjeździe: 14.10.17
Liczba km: 247

Kibicowski sezon zapowiada się niezwykle ciekawie!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments