Kibicowska zapowiedź kolejki. Sporo wyjazdów i mecz przyjaźni przed nami!

g.rajda  -  7 listopada 2014 07:48
0
1265

kibice4_Górnik_Wisła1415
Najbliższy weekend przyniesie 5 pewnych wyjazdów, o jednym z nich (Korony do Gdańska) nie znaleźliśmy informacji. Do Bydgoszczy z wiadomych przyczyn nie pojadą kibice z Zabrza, a legioniści nie pojada do Szczecina z powodu nałożonego na nich zakazu wyjazdowego. Ciekawie może być na meczu przyjaźni w Krakowie, gdzie przyjadą licznie kibice z Wrocławia. Zapraszamy do kibicowskiej zapowiedzi kolejki!

Piast Gliwice – Górnik Łęczna
piątek, 7 listopada, godz. 18:00

Wyjazd do Gliwic fanów z Łęcznej kosztować będzie 110 złotych, zbiórkę zaplanowaną mają na godzinę 9:00. Jako, że jest to piątek tłumów zarówno u gospodarzy jak i u gości spodziewać się nie można, zresztą obie ekipy prezentują podobny poziom kibicowski.

Zapowiedź kibiców Piasta:
[youtube id=”pxUtLT3E58Y”]

Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała
piątek, 7 listopada, godz. 20:30

Podbeskidzie na wyjazd do Poznania uda się autokarami, całkowity koszt wyprawy to 115 złotych. Z ich strony ciężko będzie powtórzyć rekordową frekwencję, która miała miejsce podczas wyjazdu do Krakowa, ale liczba około 100 osób jest w ich zasięgu.

W dniach 31 października – 2 listopada 2014 roku już po raz piąty miała miejsce zbiórka na renowację mogił i pomników Powstańców Wielkopolskich, która została przeprowadzona przez kibiców Kolejorza na poznańskich i wielkopolskich cmentarzach. Inicjatorem akcji było Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań – SKLP, które kontynuuje ją po rozwiązaniu „Wiary Lecha”. Patronat nad akcją objęło Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego. W tym roku padł absolutny rekord, bowiem do puszek zebrano aż 167 tysięcy złotych. Brawo za inicjatywę i efekty, kibic to nie bandyta!

Lechia Gdańsk – Korona Kielce
sobota, 8 listopada, godz. 15:30

W internecie brak informacji jakoby kibice z Kielc wybierali się na wyjazd do Gdańska.
Dziękując kibicom za dobry doping podczas meczu przyjaźni ze Śląskiem, zarząd Lechii postanowił, iż każda osoba, która kupiła bilet jest uprawniona do nabycia biletu na mecz z Koroną z 50% zniżką. Z jednej strony zniżka, a z drugiej słabe wyniki piłkarzy. jak pokażą sie kibice z Gdańska tym razem? Przeczytacie o tym na pewno w podsumowaniu kibicowskim!

GKS Bełchatów – Cracovia
sobota, 8 listopada, godz. 18:00

Stowarzyszenie „Tylko Cracovia” organizuje autokarowy wyjazd na to spotkanie. Koszt wyjazdu autokarem łącznie z biletem to 65 zł. Istnieje także możliwość jazdy własnym transportem, koszt samego biletu – 30 zł. Chociaż „Pasy” przeżywają jakiś kryzys kibicowski to powinni w Bełchatowie pojawić się w komplecie. Gospodarze standardowo nie powinni zaliczyć, pięciotysięczna widownia na tym spotkaniu to raczej górna granica ich możliwości.

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław
sobota, 8 listopada, godz, 20:30

Tradycyjnie już na mecze przyjaźni nie jest organizowany transport, do Krakowa każdy jedzie na własną rękę. We Wrocławiu sprzedawane są jedynie wejściówki, które kosztują 20 złotych. Kibice obu ekip zasiądą razem na trybunach, bowiem trybuna na której znajduje się m.in. sektor gości została zamknięta z powodu prowadzonych prac remontowych.

Ruch Chorzów – Jagiellonia Białystok
niedziela, 9 listopada, godz. 15:30

Białostoczanie przyjadą do Chorzowa autokarami oraz samochodami. Sympatycy „Jagi” mogli otrzymać 557 wejściówek, jednak uznali, że pula 200 wejściówek będzie dla nich wystarczająca. Ogółem podczas tego spotkania na trybunach zasiąść będzie mogło 6 800 kibiców.

Zawisza Bydgoszcz – Górnik Zabrze
niedziela, 9 listopada, godz. 15:30

Na wyjazd do Bydgoszczy nie jedziemy – solidaryzujemy się z kibolami Zawiszy, którzy protestują przeciwko prezesowi klubu. Zawisza trzymajcie się! Zapraszamy do wspólnego oglądania na Śląskim Ranczo, więcej info uzyskacie klikając w ten link.

Osuch_Gornik_Zawisza

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa
niedziela, 9 listopada, godz. 18:00

Kibice z Warszawy nie mogą pojechać do Szczecina z powodu zakazu wyjazdowego nałożonego za odpalone race podczas meczu w Krakowie z Wisłą. Nie mniej jednak spora część kibiców z Warszawy obejrzy to spotkanie z trybun, bowiem obie ekipy nieco ponad rok temu miały ze sobą jeszcze zgodę, którą zerwano na neutralnych warunkach, a jak wiadomo znajomości pozostają na zawsze, szczególnie te kibicowskie. Mecze z Legią zawsze elektryzują kibiców, więc frekwencja powinna znacząco wzrosnąć w porównaniu do ostatnich spotkań domowych Pogoni.

Źródło: Roosevelta81.pl
Fot.: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments