Kibicowska zapowiedź kolejki. Na start zamknięty stadion, remonty i mało wyjazdów…

g.rajda  -  18 lipca 2014 18:10
0
804

Torcida_młyn_Górnik_Lechia_1314r

To będzie wyjątkowo nudna pod względem wyjazdowym inauguracyjna kolejka nowego sezonu. Na sektor gości wejdą jedynie ekipy Ruchu (we Wrocławiu) i GKS-u Bełchatów (w Warszawie). Na pozostałych 3 stadionach trwają remonty, w Bydgoszczy i Krakowie w dalszym ciągu trwają protesty, a obiekt Lecha został zamknięty przez wojewodę. Mimo to na pewno w ten weekend nie będziemy się nudzić, a o tym co czeka Nas w najbliższych dniach przeczytacie poniżej. Zapraszamy!

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin
Piątek, 18 lipca, godz. 18:00

W Bielsku-Białej można spodziewać się frekwencji na przyzwoitym poziomie. Kibice gospodarzy będą chcieli zobaczyć powrót swojego ulubieńca Roberta Demjana. W barwach Podbeskidzia zadebiutuje też nowa maskotka Góral, który zastąpił dotychczasowego Reksia. W dalszym ciągu nie zobaczymy kibiców gości, ponieważ na stadionie w Bielsko-Białej trwają remonty, ale co ważne do ich końca bliżej niż dalej.

Górnik Łęczna – Wisła Kraków
Piątek, 18 lipca, godz. 20:30

Siedem lat Górnik Łęczna czekał, aby wrócić na najwyższy szczebel piłki w Naszym kraju. Myśl zobaczenia swojego klubu w ekstraklasie przyciągnie tłumy na stadion w Łęcznej. Klub przygotował dla najmłodszych specjalną zniżkę – dzieci, które nie ukończyły 13. roku życia obejrzą mecze T-Mobile Ekstraklasy za symboliczną złotówkę, a najtańszy bilet normalny na mecze kosztuje tylko 10 zł. Z powodu trwającego bojkotu do Łęcznej nie wybiorą się kibice Wisły, dlatego sektor gości będzie świecił pustkami. Wiślacy organizują wspólne oglądanie tego spotkania na dużym ekranie.

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk
Sobota, 19 lipca, godz. 18:00

Kibice Jagiellonii mobilizują się na pierwsze spotkanie w nowym sezonie. Do Białegostoku nie zawitają kibice gości – spowodowane jest to trwającymi remontami obiektu.

Legia Warszawa – GKS Bełchatów
Sobota, 19 lipca, godz. 20:30

Przed spotkaniem z Bełchatowem odbędzie się koleżeńska zbiórka pieniędzy na rzecz znanej grupy niepełnosprawnych kibiców Legii. Przy Łazienkowskiej tłumów spodziewać się nie powinniśmy, z resztą gra piłkarzy Legii w środowym spotkaniu eliminacji do Ligi Mistrzów nie zadziałała na plus do przyciągnięcia widzów na obiekt. Fani z Bełchatowa na tym spotkaniu będą chcieli się pokazać z dobrej strony – wracają bowiem oni do ekstraklasy, jednak ich liczba w klatce gości nie powinna być rekordowa.

Zawisza Bydgoszcz – Korona Kielce
Niedziela, 20 lipca, godz. 15:30

W Bydgoszczy nadal cicho i skromnie na trybunach. Kibole Zawiszy w dalszym ciągu nie osiągnęli swoich celów w walce z Osuchem, więc protest nadal trwa. Koroniarze nie jada do Bydgoszczy przyłączając się tym samym po raz kolejny do protestu gospodarzy.

Lech Poznań – Piast Gliwice
Niedziela, 20 lipca, godz. 15:30

Wojewoda wielkopolski  podjął decyzję o zamknięciu Inea Stadionu po tym jak na ostatnim meczu poprzedniego sezonu kibice Lecha Poznań odpalili race. Fani Lecha jednak nie zamierzają odpuścić tego spotkania i przed stadionem, na specjalnie przygotowanym telebimie będą mieli okazję obejrzeć mecz i choć trochę wesprzeć swoich piłkarzy. 

Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów
Niedziela, 20 lipca, godz. 18:00

Do Wrocławia kibice Ruchu udadzą się transportem kołowym, zbiórkę zaplanowana mają na godzinę 12:00. Przypomnijmy, że podczas ostatniego wyjazdu do stolicy Dolnego Śląska Niebiescy na sektorze zameldowali się w 2 500 głów i odpalili sporo pirotechniki za co później zostali ukarani zakazem wyjazdowym.

Górnik Zabrze – Cracovia Kraków
Poniedziałek, 21 lipca, godz. 18:00

Przed nami inauguracja rozrywek ligowych sezonu 2014/15, w którym nasza drużyna zmierzy się z Cracovią Kraków. Już teraz apelujemy do wszystkich sympatyków Górnika zasiadających w “młynie” (i nie tylko) o ubranie na ten mecz kraciastej koszulki. W ten oto sposób urzeczywistni się idea koszulek młynowych.

O idei koszulek młynowych można przeczytać w tym miejscu

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Ewa Dolibóg/Roosevetla81.pl

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments