Idea koszulek młynowych. Na Cracovię wszyscy w młynówkach!

Spark  -  15 lipca 2014 16:51
0
2176

kibice

Kilka lat temu kibice Górnika wpadli na pomysł ujednolicenia ubioru osób zasiadających w sektorze dopingującym. Wymyślono wówczas koszulkę w charakterystyczną trójkolorową kratę. Spotkało się to z olbrzymią aprobatą wśród sympatyków Górnika. Niedługo później kraciaste koszulki stały się nieodzownym ubiorem osób zasiadających w „młynie”, oraz jednym z głównych znaków rozpoznawalnych zabrzańskiej Torcidy.

Koszulki młynowe spowodowały, że sektor najzagorzalszych fanów Górnika nie tylko prezentował się okazale i barwnie, ale również jednolicie. Wśród osób chodzących do „młyna” możemy spotkać ludzi z różnych warstw społecznych: przedsiębiorców, studentów, pracowników fizycznych jak i umysłowych, a także ludzi z tak zwanego marginesu. Dzięki jednolitym koszulkom zacierają się wszelkie bariery społeczne. Nie da się rozróżnić, czy ktoś jest bogaty czy biedny, czy pochodzi z dużego miasta czy małej miejscowości. Ubierając koszulki młynowe RAZEM TWORZYMY JEDNOŚĆ, kształtując trójkolorową społeczność kibiców Górnika Zabrze!

Przed nami inauguracja rozrywek ligowych sezonu 2014/15, w którym nasza drużyna zmierzy się z Cracovią Kraków. Już teraz apelujemy do wszystkich sympatyków Górnika zasiadających w „młynie” (i nie tylko) o ubranie na ten mecz kraciastej koszulki. W ten oto sposób urzeczywistni się idea koszulek młynowych.

Źródło: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments