Kibicowska relacje ze spotkania z Arka Gdynia. Świętowanie przy Roosevelta

Slazier  -  19 grudnia 2018 20:07
0
2317

Za nami spotkanie Górnik z Arką, które zakończyło się wynikiem 1:1. Zostało ono rozegrane dzień po 70-tej rocznicy powstania naszego klubu, a jego przebieg z wysokości trybun stadionu im. Ernesta Pohla oglądało 11 190 widzów.

Przed meczem na murawie odbyła się uroczystość odsłonięcia ostatnich tablic pamiątkowych, które wiszą pod dachem stadionu. Mogliśmy podziękować za lata gry w barwach naszego klubu m. in. Włodzimierzowi Lubańskiemu, Janowi Banasiowi, czy też Ryszardowi Komornickiemu.

Tego dnia zapełniliśmy dolną część młyna, i przez całe spotkanie prowadziliśmy dobry doping. W pierwszej połowie powiewały flagi w barwach naszego klubu, naszych zgód, a także z podobiznami naszych zawodników. Frekwencja niestety nie powala na kolana, jednak wszyscy, którzy zjawili się na stadionie nie mogli żałować. Pokazaliśmy, że Górnik to dla nas najważniejsza sprawa, i będziemy z nim zawsze przez kolejne 70 lat i dłużej!

Piłkarze wystąpili tego dnia w specjalnych, okazjonalnych koszulkach, które są już do nabycia w sklepie kibica.

W drugiej połowie grupa Ultras Górnik Zabrze zaprezentowała jubileuszową oprawę. Na dole młyna rozciągnięto sektorówkę w barwach Górnika, na górze znajdowały się gwiazdy symbolizujące 14 Mistrzostw, 6 pucharów oraz daty 1948 – 2018. Do tego zaprezentowano transparent „Górnik Zabrze – szacunek budowany latami”, a całość uzupełniła odpalona pirotechnika.

Tego dnia wywiesiliśmy następujące flagi: „Klub Sportowy Górnik Zabrze naszym życiem”, „GKS Katowice”, „Szacunek się należy”, „Śp. Dawid”, „Śp. Pastor”, „14.12.1948”, „Górnik”, „Górnik Zabrze” oraz transparent „Precz z komuną”.

Po meczu podziękowaliśmy piłkarzom za walkę. Wszyscy mamy nadzieję, że karta się wreszcie odwróci, i wraz z nowym rokiem rozpoczniemy marsz w górę ligowej tabeli.

Warto wspomnieć, że w piątek 14.12 zebraliśmy się w bardzo licznym gronie pod stadionem im. Ernesta Pohla. Rozstawiliśmy się wzdłuż kilku ulic okalających obiekt, i równo o godz. 19:48 odpaliliśmy race i wspólnie odśpiewaliśmy kilka pieśni wychwalających nasz klub. Po wszystkim przeszliśmy na promenadę, gdzie m. in. dało się słyszeć gromkie „Sto lat”!

Z kolei w niedzielę zorganizowano uroczystą galę w Domu Muzyki i Tańca. Nie mogło na niej zabraknąć całej śmietanki gwiazd Górnika, którzy decydowali o obliczu naszej drużyny w czasach jej świetności. Na koniec nie mogło zabraknąć konfetti, a także piosenki „We are the champions”.

Cała otoczka jaka towarzyszyła obchodom 70-lecia powstania Górnika, ilość atrakcji, a także ich przebieg zasługuje na słowa uznania. Wszystkim osobom, które czynnie przyczyniły się do godnego uczczenia tej rocznicy należą się podziękowania. 

Galeria z meczu dostępna tutaj. 

W tym miejscu znajdziecie doping i kulisy. 

Galeria z gali w DMiT.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments