Józef Dankowski: Wszystko zależy od nas

Milo  -  28 kwietnia 2015 16:09
0
1047

Dankowski_konferencja_Górnik_Lechia_1415

– Bilans zysków i strat jeśli chodzi o naszą sytuację kadrową będzie chyba taki sam. Wypadają za kartki Rafał Kosznik i Błażej Augustyn, a do kadry dołączą Roman Gerel i Radosław Sobolewski. Choć w przypadku Radka decyzja zapadnie w ostatniej chwili, w dniu meczu – powiedział na przedmeczowej konferencji Józef Dankowski, trener Górnika.

Stawką meczu z Zawiszą jest zapewnienie sobie miejsca w grupie mistrzowskiej. Aby tak się stało, Górnik musi wygrać. – Wszystko zależy od nas, a w zasadzie od naszych głów. W wielu meczach pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę, że potrafimy strzelać bramki. To fakt, że przytrafiały nam się głupie błędy, po których traciliśmy punkty. Nie róbmy jednak psychozy. Wierzę, a nawet jestem pewny, że jesteśmy w stanie zagrać dobre spotkanie i wygrać – przekonuje szkoleniowiec Górnika.

Rywalem biało-niebiesko-czerwonych będzie Zawisza, który po sześciu zwycięstwach z rzędu zaliczył ostatnio dwie porażki. – Nie wiem czy te porażki wpłyną jakoś na grę Zawiszy. O tym dowiemy się dopiero po meczu. Będziemy się koncentrować przede wszystkim na sobie i swoim ustawieniu. Na chwilę obecną ten problem nie jest do końca rozwiązany i bierzemy pod uwagę różne warianty – dodał trener Dankowski.

Rok temu Górnik też nie był pewny gry w grupie mistrzowskiej. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego przegrał w Zabrzu 0:3 z Lechem Poznań, ale tej okazji nie wykorzystała Cracovia. Teraz sytuacja jest bardzo podobna, bo za plecami zabrzan czai się Podbeskidzie Bielsko-Biała. – Wydaje mi się, że nasza obecna sytuacja jest lepsza. Zdobyliśmy wiosną więcej punktów niż to miało miejsce rok temu. Nasza gra też wygląda lepiej niż wtedy – przypomina opiekun 14-krotnego mistrza Polski.

We wtorkowe popołudnie drużynę czeka jeszcze przedmeczowy rozruch na głównej płycie boiska. Po nim piłkarze rozjadą się do domów, by ponownie spotkać się o godzinie 13:00 na wspólnym obiedzie. Resztę dnia zespół spędzi razem w oczekiwaniu na pierwszy gwizdek sędziego, który zabrzmi o godzinie 20:30.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments