Józef Dankowski: Sami postawiliśmy się pod ścianą

Milo  -  24 marca 2015 14:39
0
1250

Dankowski_1314

Mamy jeszcze do meczu trzynaście dni, więc dziś nie będę mówił o konkretach. Choć oczywiście już w drodze powrotnej z Gdańska zastanawialiśmy się nad składem. Pole manewru jest niewielkie, na szczęście powinien wrócić do gry Radek Sobolewski. – mówi w rozmowie ze „Sportem” Józef Dankowski, trener Górnika Zabrze.

Jaką ocenę wystawiłby pan drużynie po sześciu rozegranych w tym roku meczach?

– Wszyscy oczekiwaliśmy więcej, więc jest niedosyt. Ktoś powie, że przegraliśmy tylko raz, ale inny słusznie zauważy, że tylko raz udało się wygrać. To mało, co widać po miejscu w tabeli. Spadliśmy na ósme miejsce, więc sami postawiliśmy się pod ścianą. Na pewno żal 2-3 spotkań. Przede wszystkim z Piastem, gdzie graliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, prowadziliśmy 1:0, a jednak nie udało się na Okrzei wygrać. To zrobiła w sobotę Lechia. Była od nas lepsza, zaatakowała od pierwszej minuty, zdobyła gola i nie pozwoliła sobie wydrzeć wygranej. Nie mówię już o meczu z Podbeskidziem. Było 3:1 i mieliśmy setkę, by podwyższyć wynik. Tych czterech punktów bardzo dziś brakuje.

Kolejny raz poniżej oczekiwań zagrał Błażej Augustyn, w dodatku za kartki wypadają na mecz z Ruchem Adam Danch i Erik Grendel. Macie już pomysł na skład, który zagra z Ruchem?

– Mamy jeszcze do meczu trzynaście dni, więc dziś nie będę mówił o konkretach. Choć oczywiście już w drodze powrotnej z Gdańska zastanawialiśmy się nad składem. Pole manewru jest niewielkie, na szczęście powinien wrócić do gry Radek Sobolewski. Błażej? On sam też ma świadomość, że w ostatnich meczach nie grał na miarę naszych i swoich oczekiwań. Dobrze, że jest przerwa. Pewne rzeczy można skorygować, nad innymi popracować, trochę się zresetować. W tym sezonie zagramy jeszcze dwanaście meczów i wciąż bardzo na niego liczymy. Od wszystkich jednak musimy oczekiwać większej odpowiedzialności i dyscypliny taktycznej. Pod tym względem mecz w Gdańsku był w naszym wykonaniu najsłabszy w tym roku.

Cały wywiad do przeczytania w „Sporcie” oraz na www.katowickisport.pl

Źródło: Sport
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments