Jak to jest zrobione cz. 45 „Ściany wewnętrzne”

kamres  -  19 sierpnia 2013 08:00
0
1292

murek_211

Najważniejsze już gotowe, mamy postawiony szkielet konstrukcji. Teraz ponownie zajmiemy się ścianami, tyle że wewnętrznymi.

Przy okazji wznoszenia ścian zewnętrznych, co już kiedyś opisywaliśmy, warto dodać, że są one wykonane z betonu C30/37 W8 i zbrojone prętami ze stali AIIIN. Zewnętrzne ściany fundamentowe o grubości 30 cm zamocowano w płycie fundamentowej i oparto je przegubowo na stropie. Powierzchnię zewnętrzną ścian zaizolowano przed wodami gruntowymi oraz zabezpieczono folią kubełkową, która uchroni izolację podczas zasypywania.

Kawałek izolacji oraz folia kubełkowa

Ściany wewnętrzne wykonano z betonu C30/37 i są to np. ściany zbiorników retencyjnych czy też szachtów wentylacyjnych. Oprócz ścian wykonanych z betonu znajdziemy jeszcze ściany wewnętrzne murowane. Wykonano z nich pozostałe pomieszczenia takie jak np. pomieszczenia techniczne, oddymiania, elektryczne. Elementy murowe wykonano z bloczków Ytong, Silka lub AmerBlok. Teraz przedstawimy jak wygląda rozmieszczenie ścian na naszym stadionie.

 jak_to_jest_zrobione_213

Poziom -1. Elewację zaznaczono linią kreska-kropka

 jak_to_jest_zrobione_214

Poziom 0.

 jak_to_jest_zrobione_215

Poziom +1. Linią kreskowaną zaznaczono elementy metalowe

 jak_to_jest_zrobione_216

Poziom +2. Linią kropkowaną zaznaczono elementy szklane. Koniec promenady znajdującej się pod trybunami zaznaczono grubą kreską dla zaznaczenia konturów stadionu. Promenada w rzeczywistości zakończy się metalową balustradą.

 jak_to_jest_zrobione_217

Poziom +3

CDN.

źródło: Roosevelta81.pl/projekt stadionu
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments