Jak to jest zrobione cz.24 „Stropy poziomu -1”

kamres  -  18 lipca 2013 08:20
0
4517

plyta_filigran_095

Postawiliśmy już wszystkie słupy poziomu -1 oraz ściany zewnętrzne. Teraz pora przykryć cały poziom płytami, które ustanowią strop parkingu.

Strop poziomu -1 ma 45 cm grubości i składa się z płyt typu filigran. Można je zamówić w fabryce wedle własnych upodobań, mogą mieć rożne grubości, wymiary itp. Prefabrykaty na plac budowy przywożone są przez ciężarówki, która zabiera ze sobą kilka (naście) płyt naraz. Następnie przyjeżdża dźwig i rozpoczyna się wyładowywanie pakunku z tira na plac składowy. Tak ustawione płyty czekają na zamontowanie.

Dostawa płyt typu filigran na plac budowy

Składowisko płyt

W miejscu, w którym robotnicy zamontują strop, należy najpierw ułożyć deskowania stropowe. Jest to system stojaków oraz podtrzymywanych na nich deskowań, co można zobaczyć na zdjęciu.

Widoczne deskowania stropowe, które w przyszłości podtrzymają płyty filigranowe

Teraz pokażemy wam filmik, na którym widać technikę rozstawiania takich deskowań. Interesuje nas pierwsza cześć filmu (do 1.38 min). Zwróćcie też uwagę, że na stadionie nie używano żółtych poziomych płytek. Nie zachodziła taka potrzeba, gdyż płyta filigran spełnia tą sama rolę.

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=tKAxtTpuVs8′]

Zacznijmy od słupów
Mamy więc rozłożone deskowania i teraz w pierwszej kolejności trzeba nałożyć kwadratowe płyty typu filigran na każdy słup. Odbywa się to za pomocą żurawi albo dźwigów samojezdnych (w przypadku poziomu +1 placu wschodniego). Następnie nakładamy  prostokątne płyty typu filigran, na kwadratowe płyty słupów (z każdego boku kwadratu). To samo co napisaliśmy, pokażemy na schemacie poniżej.

rzut_stropu_098a

Oto przekrój słupów

rzut_stropu_098b

Oto rzut tych samych słupów z góry. Widoczne są jedynie kwadratowe płyty filigran, które przykrywają słupy

rzut_stropu_098c

Nakładamy na nie prostokątne płyty typu filigran

rzut_stropu_098d

Ponownie nakładamy prostokątne płyty typu filigran. Utworzyliśmy szachownicę

rzut_stropu_098e

Teraz na szachownicę nakładamy kolejne prostokątne płyty, jak na schemacie

W praktyce wygląda to tak…

… oraz tak

To słup od dołu. U jego końca widać kwadratową płytę filigran zalaną betonem. Do góry, na dół oraz w prawą stronę od kwadratu rozchodzą się prostokątne płyty filigran. Akurat w tym słupie nie ma ich po lewej stronie zdjęcia, co wynika ze szczególnego przypadku słupa.

A tak wygląda strop poziomu -1 od dołu. Powiększcie sobie rysunek bo bardzo ładnie to widać co wcześniej opisaliśmy.

CDN.

źródło: Roosevelta81.pl/projekt stadionu
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments